15-31.07.2015
Park Źródliska, MS, Fabryka Sztuki
PIKNIK - CZYLI SPIEWANKI, RYMOWANKI I PRZEWRACANKI NA TRAWIE
Data: środa, 15 lipca 2015
Godzina: 12.00
Miejsce: Park Źródliska, spotykamy się przed Domkiem Ogrodnika
Wstęp bezpłatny
Informacje i zapisy: chorea.warsztaty@gmail.com
Sugerowany wiek uczestników: 0+ (plus opiekunowie)
Weźcie ze sobą kocyki, smakołyki, pluszaki, gryzaki i kapelusze słomkowe (wszystkie inne akcesoria piknikowe mile widziane). Będziemy turlać się, rymować i cieszyć przyrodą. Puszczać bańki mydlane i robić zdjęcia naszym Milusińskim.
"DADA IMPULS. KOLEKCJA EGIDIO MARZONY" - WSPÓLNE ZWIEDZANIE WYSTAWY
Data: czwartek 30 lipca 2015
Godzina: 12:00
Miejsce: Muzeum Sztuki w Łodzi, ul. Więckowskiego 36, spotykamy się przed wejściem
Wstęp bezpłatny
Informacje i zapisy: chorea.warsztaty@gmail.com
Sugerowany wiek uczestników: 0+ (plus opiekunowie)
Wspólne zwiedzanie wystawy ‘DADA Impuls. Kolekcja Egidio Marzony’ to świetny pretekst do spotkania, obejrzenia dzieł i innych archiwaliów (szkiców, notatek, pocztówek, katalogów, etc.) dadaistów z kolekcji Egidio Marzony i oderwania się na chwilę od spraw przyziemnych.
Więcej informacji o wystawie: http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/dada-impuls-kolekcja-egidio-marzony/
"WARSZTATY SZYCIA MASKOTEK, POTWORKÓW I INNYCH PRZYTULAKÓW"
Data: piątek 31 lipca 2015
Godzina: 12:00
Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Wstęp wolny; Informacje i zapisy: chorea.warsztaty@gmail.com
Sugerowany wiek uczestników: 0+ (plus opiekunowie)
Z za małych śpiochów, rozciągniętych podkoszulków i wyblakłych sukienek będziemy szyli maskotki-potworki. Przynieście tasiemki, guziki i niepotrzebne skrawki materiałów.
Projekt "ŁO MATKO POLKO!" to szereg działań animacyjnych takich jak warsztaty, spotkania twórcze, wspólne oglądanie wystaw skierowanych głównie do młodych stażem mam i dzieci w wieku 0- 3 lata. Macierzyństwo jest doświadczeniem niezwykłym, ale też- szczególnie na początku bywa męczące i frustrujące (powtarzalność czynności, zmiana trybu życia, poczucie osamotnienia i ograniczenia wolności, uczenie się bycia rodzicem). Projekt ma za zadanie wspierać młode mamy, inspirować je do kreatywnego spędzania wolnego czasu, wspólnej zabawy, rozwijania talentów i wyobraźni. Ma też wyrabiać nawyk uczestniczenia w kulturze od najmłodszych lat i kształtować nowoczesny wizerunek Matki Polki jako osoby aktywnej, ciekawej życia, angażującej się w różne twórcze działania.
15-25.07.2015
Uniwersytet im. J.J.Lipskiego w Teremiskach
Rozpoczęliśmy prace nad projektem „VIDOMI-KONTYNUACJE”. W dniach 15-25 lipca 2015, w ramach projektu, odbył się wyjazd warsztatowy na Uniwersytet im. J. J. Lipskiego w Teremiskach. „Vidomi Kontynuacje” to kolejny etap pracy warsztatowej nad spektaklem „Vidomi”.
Pierwsza część projektu odbyła się na Uniwersytecie im. J.J Lipskiego w Teremiskach, gdzie grupa młodzieży tworząca spektakl "Vidomi" spędziła 10 dni na intensywnych letnich warsztatach. Wyjazd służył rozwojowi warsztatu tanecznego i muzycznego a także pracy nad spektaklem. W ramach warsztatów odbywały się codzienne treningi - ćwiczenia kondycyjne, sprawnościowe, partnerskie, akrobatyczne, ponadto praca nad choreografią spektaklu oraz zajęcia muzyczne. Dodatkowymi elementami była praca indywidualna oraz zajęcia prowadzone przez samych uczestników. Prócz aspektu artystyczno-warsztatowego młodzież brała udział w czynnościach związanych z organizacją domu i funkcjonowaniem w grupie. Stałym elementem dnia było gotowanie i sprzątanie. Nie brakowało również rozrywek - spacerów, jeżdżenia na rowerze czy gry w szachy. W programie znalazła się także wycieczka do Białowieży i zwiedzanie Parku Narodowego. Wyjazd miał na celu nie tylko rozwój artystyczny ale również przygotowanie do samodzielnego prowadzenia zajęć warsztatowych. Drugim etapem projektu będą bowiem warsztaty w ośrodkach dla niewidomych i słabowidzących z Polsce m.in. w Laskach, Warszawie i Bydgoszczy.
Projekt prowadzą: Janusz Adam Biedrzycki, Magda Paszkiewicz, Joanna Filarska
10.07.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
Zapraszamy na Spektakl "Brzydal"
data: 10 lipca 2015
godzina: 20:00
miejsce: sala teatralna Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi (budynek C), ul. Tymienieckiego 3
bilety: 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny)
rezerwacja: chorea.warsztaty@gmail.com
Reżyseria: Magdalena Paszkiewicz, Janusz Adam Biedrzycki
Choreografia: Janusz Adam Biedrzycki
Muzyka: Jakub Pałys / Milena Kranik
Wizualizacje: Anna Świderska, Rami Shaya
, Paweł Klepacz
Kostiumy: Anna Raczkowska
Światło/dźwięk: Maciej Kobalczyk
Wykonanie elementów scenografii: Piotr Fraszczyński
Występują: Adrianna Binkowska, Michalina Pietrzak, Ewa Otomańska, Aleksandra Ziomek, Aleksandra Kacprzak, Milena Kranik, Żaneta Mrozik, Piotr Fraszczyński, Tomek Kowalski, Jan Tarasiewicz, Damian Kukiałka, Marek Szczepański
Premiera: 18 i 19 października 2013 , Teatr Szwalnia, Łódź
„Czy jesteś, Piękno, z nieba czy też z piekła rodem?” – Charles Baudelaire
„Brzydal” drzemie w każdym z nas… Tak czy nie? Ten spektakl nie jest akademickim dyskursem na temat „brzydoty”, ani nie ma ambicji jej definiowania. Jest on wynikiem obserwacji skażenia, zbrukania, kontaminacji piękna i brzydoty w życiu codziennym. Spektakl wnika do krzywego zwierciadła mass mediów, które deformuje nam mózgi i mordy oraz wysysa z nas poczucie własnej wartości, w zamian oferując zastrzyk z masowego plastyku. Kanony tworzące ludzką karykaturę to nasz współczesny teatr osobliwości, terapia szokowa kończąca się umieraniem wartości i wegetacją na własne życzenie. Niech buty Louis Vuitton, przedłużone rzęsy czy brak ręki nie determinują naszego postrzegania drugiego człowieka. Bo kto jest bez skazy, niech….!!!!
06-07.07.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
Warsztaty TAKE OVER - młodzi przejmują Teatr CHOREA !
6 lipca 2015
godz. 11.00-14.00, 15.00-17.00, prowadzenie Tomasz Rodowicz, Małgorzata Lipczyńska, Janusz Adam Biedrzycki
7 lipca 2015
11.00-14.00, 15.00-17.00, prowadzenie Janusz Adam Biedrzycki, Tomasz Krzyżanowski
miejsce: sala teatralna Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, (budynek C), ul. Tymienieciego 3
Podczas intensywnych, dwumiesięcznych warsztatów i spotkań, w kwietniu i maju 2015, w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, wybraliśmy grupę uczestników projektu TAKE OVER - 13 osób, które stworzyły Radę Młodych - "Youth Board". Rada Młodych przez dwa lata będzie przyglądać się działalności osób pracujących w naszym teatrze, będzie także pracować z nimi na równych prawach, będzie uczestniczyć w spotkaniach i wydarzeniach artystycznych organizowanych w Teatrze CHOREA i w innych partnerskich instytucjach artystycznych Łodzi.
6 i 7 lipca odbędą się intensywne warsztaty dla uczestników projektu.
01.07.2015
Teatr CHOREA
Nie tylko w Łodzi, nie tylko w czasie festiwalu, nie tylko przy Tymienieckiego. Zmagania dwóch łódzkich plemion w spektaklu Teatru Chorea zostały zarejestrowane w czasie festiwalu – zapraszamy przed monitory, ekrany smart tv, tablety…
http://www.4kultury.pl/foto_i_video/derby-bialoczerwoni/
„DERBY.BIAŁOCZERWONI” to opowieść o dwóch plemionach kibiców zamieszkujących Łódź; o ich duchowych zmaganiach i społecznych frustracjach, o ich tożsamościowym etosie i osobistej dumie, o ich świadomej rywalizacji i mimowolnej wspólnocie. Ale, czy naprawdę chodzi tylko o nich? W spektaklu Teatru Chorea dziennikarska sensacja przerodzi się w romantyczny dramat, a realistyczna relacja okaże się metaforyczną przypowieścią o siłach, które rządzą tym miastem. I znowu: czy tylko tym? Ślady tej niekończącej się wojny widzimy przecież na murach każdego miasta w naszym kraju. Milcząco przyjmujemy, że klubowe znaki malują na ścianach jacyś „oni”, obcy i niemal demoniczni kibole. A przecież w powstańczej kotwicy i w gwieździe Dawida zaszyfrowane są obawy i nadzieje wspólnoty, której granice sięgają znacznie dalej w przestrzeni i w czasie. Ten spektakl będzie więc próbą symbolicznego przekroczenia podziałów, a zarazem rzeczywistą próbą zajrzenia na drugą stronę muru oddzielającego widzów od uczestników. Spróbujemy odnaleźć i zrozumieć ludzi, których boimy się poznać, a którzy odciskają swoje piętno na duchu miasta w środku Polski. Spektakl rozgrywa się na jednym z łódzkich podwórek, przy ul. Tymienieckiego 3. Biorą w nim udział aktorzy Teatru CHORA, Teatru Pinokio, studenci łódzkiej szkoły filmowej oraz adepci i chór Teatru CHOREA.
01.07.2015
Teatr CHOREA
DRODZY LULAFANI !!!
Mamy dla WAS wspaniałe LULAWIEŚCI !!!
UDAŁO SIĘ !!!
Dzięki Waszemu wsparciu naszej akcji na portalu polakpotrafi.pl - NAGRAMY PŁYTĘ Z LULABAJKAMI !!!
Wsparły nas 343 osoby. Uzbieraliśmy 27.954 zł!
https://polakpotrafi.pl/projekt/lulabajki-wydanie-plyty?utm_source=index
DZIĘKUJEMY !!!
Lulabajki to piękny koncert między jawą a snem, między dzieciństwem a dorosłością… Jego premiera odbyła się w grudniu 2013 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Na koncert składa się 13 piosenek na poważnie i na wesoło zaśpiewanych przez Dzieci, Natalię Przybysz i Wielki Chór Młodej Chorei. Lulabajki wymyślili Tomasz Krzyżanowski - tata małego Antka, kompozytor, kierownik muzyczny Teatru Chorea i Kuba Pałys - mistrz klawiatury, trener wokalny. Zainspirowaliśmy się wierszami polskich poetów. Sami także zadebiutowaliśmy jako tekściarze. Powstały wzruszające historie o bąkach i biedronkach, lunatykach, nocnych markach, o marzeniach, przyjaźni, miłości, naturze. Dużo soulu i kolorów wlała w nasz koncert Natalia Przybysz oraz wspaniali muzycy: Hubert Zemler, Wojtek Traczyk, Michał Iwanek i Krzysztof Szmytke. Baśniową oprawę wizualną koncertu zapewnił duet ElektroMoon.
Ludzie mówią nam: “Wydajcie płytę z Lulabajkami!”. Takiej prośby nie dało się zignorować. Lulabajki to niezwykłe piosenki, tworzone i wykonywane z pasją. Czujemy, że mają magiczną moc, wprowadzają do cudownego świata baśni, dziwnych historii i dają poczucie lulaprzyjemności.
Lulabajki to piękny i poruszający koncert i duże przedsięwzięcie organizacyjne. W koncercie bierze udział w sumie 45 osób: Natalia Przybysz, muzycy, chór dziecięcy i Wielki Chór Młodej Chorei.
Z przygotowaniami do nagrań ruszamy zaraz po wakacjach. Do studia wchodzimy w październiku. Płyta i nagrody będą gotowe w grudniu. Wyślemy je do wszystkich Darczyńców przed Bożym Narodzeniem, aby trafiły pod choinkę.