Sklep z dobrym humorem spektakl fot. HOLLYBABA 95
Homepage / News / Spektakl "Sklep z dobrym humorem"

Spektakl "Sklep z dobrym humorem"

miejsce i czas
12.03.2022
Teatr CHOREA | Performance

Zapraszamy na spektakl „Sklep z dobrym humorem” w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej Teatru CHOREA pod przewodnictwem Joanny Filarskiej, w reżyserii Pawła Głowatego i Dzieci, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.

 

data: 12 marca 2022 (sobota)
godzina: 16:00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek widzów: 5+
czas trwania: 50 minut
bilety: 20 zł Uwaga! Dochód z biletów zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.
rezerwacja / zakup biletów: teatrchorea@gmail.com, +48 506 103 207, lub za pośrednictwem portalu ewejsciowki.pl

Dziękujemy portalowi ewejsciowki.pl za przekazanie prowizji ze sprzedaży biletów na pomoc dla Ukrainy. 

03 EwejeciEwki LOGO FINAL 11

 

Uwaga! Informujemy, że dochód ze sprzedaży biletów Teatr CHOREA przekazuje na pomoc Ukrainie. #SolidarniZUkrainą #SolidarityWithUkraine

 

Zastanawialiście się kiedyś co można sprzedawać w sklepie z dobrym humorem? Pomyślcie... Co Wam sprawiłoby największą przyjemność? Co wprawiłoby Was w dobry nastrój? Co mogłoby zagwarantować szczęście? Jak wygląda taki sklep? W jakiej walucie się tam przeprowadza transakcje? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym spektaklu... 

Koncepcja i prowadzenie grupy: Joanna Filarska 
Scenariusz i reżyseria: Paweł Głowaty i dzieci 
Scenografia i kostiumy: Jola Królicka i dzieci 
Reżyseria światła: Tomasz Krukowski 
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański 
Występują: Iga Appel, Dawid Będkowski, Lena Chojnacka, Marysia Dłabich, Kalina Jaguszewska, Kaja Jaszewska, Kalina Klimek, Dawid Łyczko, Wiktor Moraczewski, Jurek Paluch, Zosia Pośnik, Asia Sarna, Anielka Światopełk-Mirska, Antek Wójcik-Urbaniak, Hania Zajączkowska
Zdjęcie: Hollybaba
Premiera: 11 grudnia 2021, scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
Premiera spektaklu została zrealizowana w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Projekt "Przestrzenie Sztuki" jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Projekt "Przestrzenie Sztuki" dofinansowano ze środków budżetu państwa oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Obejrzyj galerię zdjęć z premiery - fot. Hollybaba

Joanna Filarska - Animatorka kultury, wychowawca. Choreiczna czarownica i kawiarka. Pracowała jako wychowawca w świetlicy środowiskowej Pracowni Alternatywnego Wychowania w Łodzi, w świetlicy dla dzieci w wieku przedszkolnym „Kraina Pełna Skarbów” w Łodzi oraz jako wychowawca i animatorka na Uniwersytecie Powszechnym im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach. Koordynuje projekty artystyczno-społeczne i edukacyjne w Teatrze CHOREA i Fabryce Sztuki. Prowadzi całoroczny program edukacji kulturalnej - "Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki". Pracuje z grupami młodzieżowymi i dziećmi. Prowadzi zajęcia muzyczne i teatralne. Zajmuje się pracą ze społecznością lokalną, współpracą ze szkołami i organizacją widowni. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku. Aktualnie studentka Pedagogiki Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Pomysłodawczyni spektakli dziecięcej grupy teatralnej pracującej w Teatrze CHOREA - "Żarty teatralne" i „Miasto“. Z upodobaniem śpiewa. Bierze udział w koncertach: „Pieśni Świata”, „Lulabajki”, „Pieśni Antyczne”, „Engi Vengi”, "Dzień Dobry Pinky Mouse!", oraz w spektaklach: „Bachantki”, “Vidomi”, “Ciemność. To co jest ukryte”, "Śmierć na gruszy". Współreżyserka i współscenarzystka koncertu Teatru CHOREA "Dzień Dobry Pinky Mouse!". W życiu i pracy lubi nieoczywistości.

Paweł Głowaty - aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Przed okresem studiów związany z teatrem tańca. Brał udział w spektaklach Teatru Navras w reżyserii Artura Stelmaczonka, m.in. “Nijaki, męski, żeński”, “Porywacze ciał”. Współpracował ze studentami i absolwentami Akademii Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca. Wziął udział w miniaturze ruchowej w reżyserii Wojciecha Chowańca i choreografii Jana Lorysa, a także w spektaklu “It’s all about bravery” w choreografii Katarzyny Baran, który wyprodukowany został przy współpracy teatru tańca Movytza oraz Skin the cat. Reżyserował także własne spektakle, jak chociażby “Sen Małego Króla, który nigdy nie był Księciem” na podstawie “Obcego” Alberta Camus, który wygrał konkurs Entree, organizowany przez chorzowski Teatr Rozrywki. Tam w ramach rezydencji wyreżyserował spektakl “Lodowy Pałac”, na podstawie “Pałacu lodowego” Terjei Vesaasa. W trakcie studiów współpracował także z Marcinem Brzozowskim oraz innymi studentami przy spektaklu “Technika punktu świetlnego”, na podstawie tekstów Philipa Dimitri Galasa. Spektakl ten odniósł sukcesy na festiwalach w Mołdawii i Rumunii. Współpracuje z Teatrem CHOREA, angażując się w realizację spektaklu “Tragedia Jana” w reżyserii Waldemara Raźniaka. Spektakl ten został laureatem programu Teatr Polska 2019, a także zdobył Złotą Maskę w sezonie 2018/2019. Obecnie związany gościnnie z Teatrem Narodowym w Warszawie.

Jola Królicka - artystka, plastyczka, pedagożka, realizatorka wielu scenografii do koncertów i eventów, rysowniczka. Zajmuje się rękodziełem artystycznym, prowadzi edukacyjno-integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej i z niepełnosprawnościami. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi oraz rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty plastyczne w ramach programu "Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi". Jako ilustratorka współtworzy program TVP pt. "Supełkowe ABC" skierowany do dzieci niedosłyszących. Autorka scenografii do spektakli "Żarty Teatralne" (2018), "Miasto" (2019), "Rój. Sekretne życie społeczne" (2019), "iGeneration?" (2020), "Sklep z dobrym humorem" (2021), zrealizowanych w Teatrze CHOREA.

 

WAŻNE INFORMACJE: 

System rezerwacji biletów na spektakl prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 12:00-18:00:
- mailowo: teatrchorea@gmail.com
- telefonicznie: +48 506 103 207

Nie prowadzimy systemu rezerwacji w weekendy (soboty i niedziele) oraz w dni świąteczne.

W mailu prosimy podać: tytuł spektaklu, datę spektaklu, imię i nazwisko na które ma być dokonana rezerwacja, ilość rezerwowanych biletów.

System rezerwacji biletów zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc, lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Bilety można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem w szklanym hallu w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3).

Płatność za bilety przyjmujemy wyłącznie gotówką.

Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Bilety na spektakl można również kupić przez Internet, za pośrednictwem portalu ewejsciowki.pl, lub klikając przycisk "KUP BILET ONLINE" na stronie www.chorea.com.pl.

 

W związku z panującą epidemią prosimy uczestników wydarzenia o przestrzeganie ważnych zasad: 

1. Zostańcie w domu jeśli nie czujecie się zdrowo - macie katar, kaszel lub podwyższoną temperaturę.
2. Przyjdźcie 20 minut wcześniej przed planowanym wydarzeniem, aby wypełnić oświadczenie dotyczące waszego zdrowia.
3. Przynieście ze sobą maseczki, aby na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi, w trakcie trwania wydarzenia zakryć usta i nos.
4. Często myjcie i dezynfekujcie ręce.
5. Zachowujcie bezpieczny dystans.
6. Zapoznajcie się z regulaminem dotyczącym uczestnictwa w wydarzeniach na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi.

 

Udział w wydarzeniu wiąże się z przestrzeganiem poniższego regulaminu, a także z wypełnieniem oświadczenia uczestnictwa w wydarzeniu, przed jego rozpoczęciem.

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi:

1. W wydarzeniach mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe.
2. Każdorazowo przed przybyciem do Fabryki Sztuki każdy uczestnik wydarzenia musi zmierzyć temperaturę. Jeżeli jest ona wyższa niż 36,9 stopni Celsjusza - uczestnik musi zostać w domu.
3. Wszystkie wydarzenia odbywają się w przestrzeniach dostosowanych i zgodnie z przyjętymi zachowaniami i zasadami sanitarnymi.
4. Ilość uczestników biorących udział w wydarzeniu uzależniona jest od przestrzeni, w której wydarzenie jest realizowane (dozwolona ilość osób na metr kwadratowy).
5. Każdy uczestnik wydarzeń może w nich uczestniczyć na własną odpowiedzialność i po akceptacji niniejszego regulaminu.
6. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniach wyłącznie po pisemnym zaakceptowaniu wymogów zawartych w niniejszym regulaminie, przez opiekuna prawnego.
7. Uczestnik zajęć ruchowych ćwiczy tylko z własnymi przyborami, przedmiotami (np. mata do ćwiczeń).
8. Przybory wykorzystywane podczas zajęć są dokładnie czyszczone lub dezynfekowane.
9. W jednej ławce / przy jednym stoliku siedzi jeden uczestnik, a odległości między ławkami / stolikami wynoszą minimum 1,5 metra.
10. W wydarzeniach grupowych / zespołowych odległość między uczestnikami wynosi minimum 2 metry.
11. Należy zapewnić taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczestników.
12. Uczestnicy, którzy przychodzą na wydarzenia, muszą przed wejściem do budynku zdjąć maseczkę i schować ją w plecaku / torbie. Podczas wydarzeń mogą używać tylko nowych, czystych maseczek.
13. Osoby nieprzestrzegające postanowień niniejszego regulaminu będą wykluczone z uczestnictwa w wydarzeniach.

 

Archive

Previous news

274277175 5211635462214347 2909263024364534742 n

Jak pomóc?

miejsce i czas
10.03.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Project

Pytacie nas, jak możecie pomóc, zatem odpowiadamy! Fabryka Sztuki w Łodzi otworzyła dedykowany rachunek bankowy, na którym gromadzimy środki na organizację zajęć dla ukraińskich rodzin, stypendia dla artystów, artystek, animatorów i animatorek kultury. 

BAW 1080x1080 PL new2 kopia

Bawialnia - przyjazne miejsce dla mam i dzieci w F

miejsce i czas
07.03.2022
Fabryka Sztuki w Łodzi | Project

Ігрова Кімната - приязне місце мам і дітей в кожному віці вже працює! ↓

DSC00999

Spektakl "Powinniśmy być..."

miejsce i czas
04.03.2022
Teatr CHOREA | Performance

Zapraszamy na pokaz spektaklu „Powinniśmy być... Impresja na kilka czasowników” Teatru CHOREA, w reżyserii i choreografii Janusza Adama Biedrzyckiego i Wiktora Moraczewskiego, w wykonaniu Anastazji Bakhtyukovej i Michała Rudkowskiego, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.