Teatr CHOREA w Mińsku

Teatr CHOREA w Mińsku

18-22.09.2011

W dniach 18-22 września 2011 Teatr CHOREA poprowadzi w Mińsku warsztaty teatralne "Głos, ciało i ruch w przestrzeni", w ramach projektu "Międzynarodowa strefa teatru: Polska - Białoruś", organizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i programu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2011”.

Warsztat Teatru CHOREA  skierowany jest do twórców teatralnych, tancerzy, muzyków i entuzjastów teatru - to propozycja doświadczenia na własnym ciele bazowego zjawiska chorei/trójjedni - połączenia ruchu, dźwięku i słowa oraz poszukiwania swoich oryginalnych możliwości używania wszystkich tych środków wyrazu jednocześnie.

Celem tego działania jest nawiązanie współpracy z niezależnym teatrem białoruskim, umożliwienie wymiany doświadczeń i stworzenie możliwości współpracy dla grup artystycznych, w dużej mierze izolowanych do tej pory od nowych prądów sztuki performatywnej zachodniej Europy.

Warsztat zakończy się pokazem pracy, zachęcającym młodych, poszukujących artystów z Białorusi do kontynuowania twórczych poszukiwań. Głównym partnerem projektu jest białoruska agencja koncertowa Bopromo.

Projekt współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu: “Wspólne działania polsko-białoruskie 2011”.

 

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.