Livet Oslo fot.HOLLYBABA 69
Strona główna / Aktualności / Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023

miejsce i czas
01.01.2024
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem roku 2023 w Teatrze CHOREA. Ile premier stworzyliśmy? Ile projektów zorganizowaniliśmy? Ile spektakli i koncertów zagraliśmy? Dokąd podróżowaliśmy? Czy otrzymaliśmy jakieś wyróżnienia? Wszystkiego dowiecie się zerkając poniżej.

 

 

Projekty realizowane przez Teatr CHOREA w roku 2023

 

 • TEATR CHOREA W PROJEKCIE ACT IN_OUT 2022/2023

ACT IN_OUT to dwuletnia inicjatywa Fabryki Sztuki w Łodzi, islandzkiego centrum kultury Slaturhusid, teatru tańca Carte Blanche w Bergen, Teatru Visjoner w Oslo oraz Teatru CHOREA w Łodzi, realizowana w trzech obszarach: muzyka, teatr i rezydencje. Cykl obejmuje koncerty niezależnych zespołów polskich i islandzkich, spektakle teatru, teatru tańca i widowiska literacko-muzyczne, a także seminaria oraz działania edukacyjne. ACT IN_OUT to także wzajemne odkrywanie tego, co nas kulturowo łączy, a co różni i przekuwanie tego w artystyczną wartość. Teatr CHOREA był odpowiedzialny za realizację teatralno-muzycznego modułu projektu ACTIN_OUT i realizację oraz pokazy spektakli teatru tańca oraz widowisk literacko-muzycznych.

Projekt ACT IN OUT organizowany jest przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi, Visioner Teater z Oslo i Teatrem Carte Blanche z Bergen i jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG.

 

 • TEATR CHOREA W PROJEKCIE "Re:source! Ukraine" 2022/2023

13 grudnia 2022 rozpoczeliśmy realizację projektu "Re:source! Ukraine", dedykowanego artystom i twórcom kultury z Ukrainy, którzy na skutek działań wojennych muszą odnaleźć się na rynku europejskim i na nowo zbudować swoją karierę. W ramach zadania odbyły się się: trzy spotkania sieciujące "Let's meet up!" (13.12.2022, 10.01.2023, 7.02.2023), dwa cykle warsztatów twórczych i spotkań kreatywnych "Welcoming cities" (16-18.12.2022, 28-29.01.2023) oraz wydarzenia artystyczne, spektakle i koncerty, dedykowane mieszkańcom Łodzi i społeczności ukraińskiej mieszkającej w naszym mieście. Projekt zakończył się na przełomie lutego i marca 2023 obchodami Ukraińskiego Miesiąca w Europie / Ukrainian Month in Europe” oraz szeregiem wydarzeń artystyczno-edukacyjnych zaprezentowanych przez ukraińskich artystów szerszej publiczności.

Projekt koordynowała słowacka organizacja Malý Berlín należąca do sieci Trans Europe Hall. Fabryka Sztuki w Łodzi w partnerstwie z Teatrem CHOREA, była jedną z siedmiu międzynarodowych instytucji włączonych w realizację projektu. Partnerem łódzkiej edycji było Łódzkie Centrum Wielokulturowe. Zadanie finansowane z funduszy Instytutu Szwedzkiego.

 

 • TWÓRCZE WARSZTATY W FABRYCE SZTUKI W ŁODZI 2023

Twórcze Warsztaty to c ałoroczny program wydarzeń edukacyjno-artystycznych, przeznaczonych dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych, organizowanych w myśl idei warsztatów rodzinnych i międzypokoleniowych. W programie cyklu znajdują się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także warsztaty mistrzowskie, prowadzone przez doświadczonych instruktorów i artystów z Polski i zagranicy.

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki od 2022 roku, to także program przygotowany we współpracy ze szkołami oraz nastawiony na kompleksową pracę edukacyjno-kulturalną w lokalnym środowisku. Zadaniem programu jest wzmacnianie i rozwijanie kapitału społecznego, zachęcanie do korzystania z oferty kulturalnej, umożliwianie i ułatwianie dostępu do kultury, rozwijanie kompetencji społecznych, docieranie do osób zagrożonych wykluczeniem z powodów materialnych, zdrowotnych i innych. Na program składają się bezpłatne, całoroczne cykle warsztatowe dla konkretnych grup szkolnych, mieszkańców terenów wokół Fabryki Sztuki oraz warsztaty z zaproszonymi gośćmi. Aby oferta była kompleksowa zadanie kierujemy zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Ponadto równoległe odbyły się szkolenia kadry kultury, w zakresie kierowania oferty kulturalnej do odbiorców zagrożonych wykluczeniem.

Warsztaty finansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 • FERIE ZIMOWE Z TEATREM CHOREA 2023

Od 23 do 27 stycznia 2023 zaprosiliśmy dzieci od 7 do 11 roku życia na bogatą serię kreatywnych, całodziennych, multidyscyplinarnych warsztatów .W programie pięciodniowych ferii znalazły się: warsztaty gier i zabaw integracyjnych, warsztaty teatralne, plastyczne, ruchowe, kolażowe, warsztaty z tworzenia karmników z materiałów z odzysku oraz warsztaty ruchowo-relaksacyjne, a także świetlica, wyposażona w zabawki, materiały plastyczne oraz książki, w której dzieci mogły kreatywnie spędzić czas.

 

 • NOCOWANKA W TEATRZE CHOREA 2023

17 i 18 lutego 2023 zaprosiliśmy dzieci od 6 roku życia, na KARNAWAŁOWĄ NOCOWANKĘ-PRZEBIERANKĘ w Teatrze CHOREA. W trakcie wydarzenia wspólnie stworzyliśmy stroje karnawałowe. Udekorowaliśmy salę, zamieniając ją w magiczną przestrzeń rodem z baśni. Nauczyliśmy się też malować i zdobić twarze. Rano wspólnie przygotowaliśmy pyszne śniadanie.

 

 • TEATR CHOREA W KAMPANII „WSZYSTKO GRA?”

23 lutego 2023, w Światowym Dniu Walki z Depresją wystartowała ogólnopolska kampania społeczna „Wszystko gra?”, której celem jest zachęcenie Polek i Polaków do korzystania z oferty kulturalnej, jako remedium na pogarszającą się kondycję psychiczną społeczeństwa. Teatr CHOREA jest partnerem tego przedsięwzięcia. Twórcy kampanii chcą zmienić stereotyp mówiący, o tym że kultura jest rozrywką elitarną i aktywnością hobbystyczną. Chcą pokazać, że powinna być traktowana jako istotny czynnik poprawy stanu zdrowia psychicznego. Sztuka, oprócz walorów artystycznych, odgrywa też istotną rolę społeczną, kształtuje proaktywne postawy, wpływa na budowanie wrażliwości i rozładowuje napięcia. Kampania ma na celu podniesienie świadomości społecznej w tym zakresie.

Inicjatorami kampanii są: STUDIO teatrgaleria, Fundacja Off School, Fundacja Można Zwariować i Nowe Motywacje.

 

 • TEATR CHOREA W PROJECKIE „SPOTKANIA Z MISTRZEM 2023”

Na przełomie marca i kwietnia 2023 w Teatrze CHOREA w Łodzi odbyły się warsztaty „CIAŁO / GŁOS / RUCH” Teatru CHOREA oraz pokaz spektaklu "Ja, Feuerbach", Teatru CHOREA, w reżyserii Pawła Głowatego, w ramach cyklu "Spotkania z Mistrzem 2023".

Warsztaty, adresowane były do twórców, artystów, instruktorów i pedagogów, pracujących w teatralnym i tanecznym ruchu niezależnym, do osób zajmujących się teatrem, do choreografów i tancerzy, w tym przedstawicieli zespołów folklorystycznych oraz studentów i absolwentów kierunku rytmika, którzy pragną rozwijać swój warsztat wykonawczy oraz instruktorski w twórczym i kreatywnym procesie grupowym.

"Ja, Feuerbach", to spektakl Pawła Głowatego, na podstawie dramatu Tankreda Dorsta. To opowieść o uprzedmiotowieniu relacji ludzkich, manipulacji i cynizmie w traktowaniu ludzi we współczesnym świecie i zobojętnieniu wobec nadwrażliwych członków naszej społeczności.

Cykl "Spotkania z Mistrzem 2023" organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury.

 

 • PROJEKT PRZESTRZENIE SZTUKI ŁÓDŹ - TEATR 2023

W 2023 roku Fabryka Sztuki w Łodzi, w partnerstwie z Teatrem CHOREA, kontynuowała realizację projektu społeczno-edukacyjno-artystycznego "Przestrzenie Sztuki", w ramach ogólnopolskiego programu, rozwijanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, pod skrzydłami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt polegał na rozwijaniu inicjatyw i współpracy rozpoczętych w 2021 i 2022 roku. Podczas realizacji zadania przeprowadziliśmy organizację licznych wydarzeń, adresowanych do twórców teatru niezależnego, lokalnej społeczności i łódzkiego środowiska artystycznego. Do programu wprowadziliśmy nowe działania edukacyjno-społeczne i artystyczne o charakterze edukacyjno-profesjonalizującym.

Zrealizowaliśmy kilkuczłonowy program podzielony na trzy moduły:

1. SZKLARNIA - INKUBATOR TEATRALNY - konkurs dla twórców i teatrów niezależnych, zainteresowanych wsparciem w tworzeniu autorskich projektów

2. WŁĄCZ SIĘ! - sieciowanie teatrów niezależnych

3. FABRYKA LOKALNIE - działania społeczno edukacyjne

Projekt „Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023” w liczbach: 192 wydarzenia, 3 rezydencje teatralne, 287 artystów i edukatorów, 123 realizatorów i osób technicznych, 24 partnerów, 54 wolontariuszy, 5500 widzów.

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, oraz finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 • WAKACJE Z TEATREM CHOREA 2023

Od 26 do 30 czerwca 2023 zaprosiliśmy dzieci od 10 do 13 roku życia na bogatą serię kreatywnych, całodziennych, multidyscyplinarnych warsztatów. W programie wydarzenia znalazły się: warsztaty gier i zabaw integracyjnych, warsztaty teatralne, taneczne, detektywistyczne, ogrodnicze, kostiumograficzne, plastyczne, ruchowe, relaksacyjne, kulinarne oraz warsztaty makijażu. Dodatkowo codziennie działała świetlica, wyposażona w zabawki, materiały plastyczne oraz książki, w której dzieci mogły kreatywnie spędzić czas.

 

 • MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY RETROPERSPEKTYWY 2023

XII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy odbył się w Fabryce Sztuki w Łodzi, w dniach 18-27 sierpnia 2023, pod hasłem „GENERACJE”. W ramach Festiwalu odbyło się: 18 wydarzeń artystycznych, 9 premier i 9 dyskusji, w których udział wzięło 80 artystów z Polski i ze świata.

Wydarzenie zrealizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi oraz dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu ACT IN OUT, organizowanego jest przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi, Visioner Teater z Oslo i Teatrem Carte Blanche z Bergen, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG.

 

 

Premiery Teatru CHOREA w roku 2023

 

1. Premiera spektaklu „Teatralny plac zabaw”

data: 6 czerwca 2023, godzina: 17.00

miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi

Spektakl w wykonaniu uczniów II klasy Szkoły Podstawowej nr 10 im Władysława Broniewskiego

Prowadzenie grupy:Joanna Filarska, Małgorzata Lipczyńska, Wiktor Moraczewski

Opieka pedagogiczna: Joanna Swacyna

Koncepcja, reżyseria, scenariusz: dzieci, Joanna Filarska, Małgorzata Lipczyńska, Wiktor Moraczewski


Współpraca kostiumograficzno-scenograficzna: Jola Królicka


Wsparcie realizatorskie: Janusz Adam Biedrzycki

Obsada: Aleksander Andrzejczak, Svietlana Bobalo, Natan Domowicz, Piotr Kuczyński, Marharyta Kupriianova, Jakub Leśniewski, Illia Matliak, Wanesa Pietrasik, Amelia Senderecka, Ksawery Sielc, Marcel Sosenkiewicz, Antonina Tadej, Maja Wruck, Michalina Wysocka

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023. Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

2. Premiera spektaklu “Księgi niepokoju. Stanisław / Antoni / Fernando”

data: 18 sierp nia 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA

Spektakl na motywach “Księgi niepokoju” Fernando Pessoa i rozgrywek szachowych

Reżyseria: Tomasz Rodowicz

Scenariusz, dramaturgia: Katarzyna Knychalska, Tomasz Rodowicz

Asystentka reżysera: Julia Jakubowska

Kostiumy, scenografia: Jola Królicka

Opracowanie muzyczne: Michał Surosz, Nevena Rodowicz

Tłumaczenie tekstu Fernando Pessoa: Michał Lipszyc

Światło: Adam Zamana

Dźwięk: Marcin Dobijański, Karol Skrzypiec

Obsada: Tomasz Rodowicz, Antoni Wójcik-Urbaniak, Stanisław Ginalski

Kierownik produkcji, opieka pedagogiczna: Wiktor Moraczewski

Premiera w ramach otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2023: GENERACJE.

 

3. Premiera koncertu "Livet. Suita dla Ziemi"

data: 27 sierpnia 2023, godzina: 20:00

miejsce: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA, Visjoner Teater, Fabryka Sztuki w Łodzi

Reżyseria: Erik Hillestad, Juni Dahr, Tomasz Rodowicz

Kierownictwo muzyczne: Piotr Klimek

Asystent kierownika muzycznego: Maciej Szymon Cempura

Teksty poetyckie: Nils-Aslak Valkeapää / Przekład na język polski: Justyna Czechowska

Scenografia, kostiumy: Marta Góźdź - El Bruzda

Dźwięk: Vadim Radishevskiy

Producentka: Ola Shaya

Chór: Maciej Bednarek, Maja Caban, Joanna Chmielecka, Artur Chrzanowski, Zoryana Dybovska, Joanna Filarska, Łukasz Filipow, Michał Jóźwik, Marcin Kobyliński, Ewa Łukasiewicz, Justyna Sobieraj-Bednarek, Maciej Staniecki, Elina Toneva

Muzycy: Tord Gustavsen (piano), Marja Mortensson (vocal), Eivind Aarset (gitara), Tore Brunborg (saksofon tenorowy), Hubert Zemler (perkusja), Piotr Rodowicz (kontrabas)

Premiera w ramach zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2023: GENERACJE. Koncert realizowany w ramach zadania "ACT IN_OUT", organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi i Visjoner Teater z Oslo, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współfinansowano z dotacji Urzędu Miasta Łodzi.

 

4. Premiera spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach”

data: 6, 7 października 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Reżyseria, choreografia, dramaturgia: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski

Scenariusz: zespół Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA

Kostiumy i scenografia: Kinga Kubiak

Muzyka: Tymoteusz Karaś-Tęcza

Przygotowanie wokalne: Anna Przybyt

Współpraca dramaturgiczna: Katarzyna Wielechowska

Współpraca choreograficzna: Michał Rudkowski

Współpraca warsztatowa: Agnieszka Boruta

Realizacja światła: Adam Zamana

Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański

Producent: Wiktor Moraczewski

Asystentka producenta: Cecylia Trafas

Obsada: Lucyna Przybylska, Halina Kaczorowska, Jolanta Szadkowska, Natalia Arabska, Zofia Kędra, Grażyna Kołtonik, Magdalena Knyt, Kamila Biedrzycka, Iga Kwintkiewicz, Lilianna Filipczak, Barbara Iżeli, Alicja Kaźmierska, Cecylia Trafas

Spektakl realizowany w ramach programu OFF Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

 

5. Premiera spektaklu "Zjem twój dżem"

data: 18 listopada 2023 (sobota)

godzina: 18:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Najstarsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Scenariusz: Najstarsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA w składzie - Alicja Dominiak, Alicja Grabka, Adrian Łuszczek, Mikołaj Mrozicki, Igor Obrycki, Robert Obrycki, Wanda Poteraj, Pola Smulska, Jagoda Tranda, Jan Tworkowski, Weronika Wroniak

Reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki

Asystentka reżysera: Anna Maszewska

Prowadzenie grupy: Joanna Filarska, Janusz Adam Biedrzycki

Występują: Alicja Dominiak, Alicja Grabka, Mikołaj Mrozicki, Igor Obrycki, Robert Obrycki, Wanda Poteraj, Pola Smulska, Jagoda Tranda, Jan Tworkowski, Weronika Wroniak

Scenografia: Jola Królicka

Muzyka: Grzegorz Fajngold i Najstarsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Kostiumy: Anna Raczkowska, Janusz Adam Biedrzycki

Operator dźwięku: Adrian Łuszczek

Dźwięk: Marcin Dobijański

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023. Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

6. Premiera spektaklu "Sceny z życia plam"

data: 1 grudnia 2023, godzina: 17:00

miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Najmłodsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Prowadzenie grupy i reżyseria: Wiktor Moraczewski, Joanna Filarska

Scenografia: Jola Królicka

Scenariusz: Najmłodsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA w składzie: Wiesław Caban, Zosia Caban, Julia Chańko, Hania Dałek, Stanisław Ginalski, Marta Kuba, Oliwia Kuba, Martyna Marasek, Ignacy Milewski, Lea Mrozicka, Sonja Shaya, Klaudia Wolna

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023. Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

7. Premiera spektaklu „Zwierzęta maszyny”

data: 10 grudnia 2023, godzina: 18:00

miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Starsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Reżyseria: Michał Jóźwik

Prowadzenie grupy: Joanna Filarska

Scenariusz: Starsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA w składzie: Iga Appel, Dawid Będkowski, Lena Chojnacka, Helena Dałek, Emilia Grabka, Kalina Jaguszewska, Kaja Jaszewska, Nadia Koralewska, Dawid Łyczko, Joanna Sarna

Występują: Iga Appel, Dawid Będkowski, Lena Chojnacka, Helena Dałek, Emilia Grabka, Kalina Jaguszewska, Kaja Jaszewska, Nadia Koralewska, Dawid Łyczko, Joanna Sarna

Muzyka: Michał Surosz

Kostiumy: Marta Góźdź

Operator światła i dźwięku: Janusz Adam Biedrzycki

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023. Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

Spektakle i koncerty Teatru CHOREA zagrane w siedzibie w roku 2023

 

Spektakl „Złota nić"

data: 24 marca 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

 

Spektakl "Ja, Feuerbach"

data: 1 kwietnia 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Paweł Głowaty, Teatr CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach cyklu "Spotkania z Mistrzem 2023", organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

 

Spektakl „Szczelina"

data: 14 kwietnia 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA

 

Premiera spektaklu „Teatralny plac zabaw”

data: 6 czerwca 2023, godzina: 17.00

miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi

Spektakl w wykonaniu uczniów II klasy Szkoły Podstawowej nr 10 im Władysława Broniewskiego

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023. Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

Premiera spektaklu “Księgi niepokoju. Stanisław / Antoni / Fernando”

data: 18 sierpnia 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA

Premiera w ramach otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2023: GENERACJE.

 

Premiera spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach”

data: 6, 7 października 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl realizowany w ramach programu OFF Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

 

Spektakl "ja, bóg"

data: 3 listopada 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA

 

Premiera spektaklu "Zjem twój dżem"

data: 18 listopada 2023 (sobota)

godzina: 18:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Najstarsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023. Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

Spektakl "Po Ptakach / After The Birds"

data: 26 listopada 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Teatru CHOREA, Earthfall

 

Premiera spektaklu "Sceny z życia plam"

data: 1 grudnia 2023, godzina: 17:00

miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Najmłodsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023. Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

Premiera spektaklu „Zwierzęta maszyny”

data: 10 grudnia 2023, godzina: 18:00

miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórcy: Starsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023. Program finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, a także finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

Wyjazdy krajowe Teatru CHOREA w roku 2023

 

Spektakl "Ja, Feuerbach"

data: 30 marca 2023, godzina: 18:00
miejsce: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie

Twórcy: Paweł Głowaty, Teatr CHOREA

 

Spektakl "Bracia Polarnej Zorzy"

data: 27 maja 2023, godzina: 12:00

miejsce: sala teatralno-koncertowa „Szekspir”, Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy" w Warszawie

Twórcy: Teatr CHOREA, Teatr Figur Kraków

 

Koncert "Dzień Dobry Pinky Mouse!"

data: 3 czerwca 2023, godzina: 17:00

miejsce: scena Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Twórcy: Teatr CHOREA, Pinky Mouse Band

Koncert prezentowany w ramach cyklu „Duża Scena Mały Widz!”

 

Spektakl "Bracia Polarnej Zorzy"

data: 17 czerwca 2023, godzina: 21:00

miejsce: Teatr Figur w Krakowie

Twórcy: Teatr CHOREA, Teatr Figur Kraków

 

Koncert "Dzień Dobry Pinky Mouse!"

data: 24 sierpnia 2023, godzina: 17:00

miejsce: Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Twórcy: Teatr CHOREA, Pinky Mouse Band

Koncert prezentowany w ramach VII Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek "Pozytywka"

 

Premiera koncertu "Livet. Suita dla Ziemi"

data: 27 sierpnia 2023, godzina: 20:00

miejsce: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA, Visjoner Teater, Fabryka Sztuki w Łodzi

Premiera w ramach zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2023: GENERACJE. Koncert realizowany w ramach zadania "ACT IN_OUT", organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi i Visjoner Teater z Oslo, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współfinansowano z dotacji Urzędu Miasta Łodzi.

 

Koncert "Dzień Dobry Pinky Mouse!"

data: 9 września 2023, godzina: 18:00

miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Twórcy: Teatr CHOREA, Pinky Mouse Band

Koncert prezentowany w ramach Pikniku Międzypokoleniowego, podczas 22. edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur: Tożsamość.

 

Spektakl „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach”

data: 9 października 2023, godzina: 18:00

miejsce: Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach cyklu „OFF w Zagłębiu” – przeglądzie najoryginalniejszych zjawisk polskiego teatru pozainstytucjonalnego. Spektakl prezentowany w ramach programu OFF Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

 

Spektakl „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach”

data: 15 października 2023, godzina: 16:30

miejsce: Sala Czarna, Centrum Kultury w Lublinie

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach programu OFF Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

 

Spektakl „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach”

data: 29 października 2023, godzina: 18:00

miejsce: Teatr KTO w Krakowie

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach programu OFF Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

 

Spektakl "ja, bóg"

data: 13 listopada 2023, godzina: 19:00

miejsce: Teatr Miejski w Gliwicach

Twórcy: Teatr CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis - Górnośląskiego Festiwalu Sztuki Kameralnej, na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach.

 

Spektakl "Po Ptakach / After The Birds"

data: 29 listopada 2023, godzina: 19:00

miejsce: scena Sali Operowej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Twórcy: Teatr CHOREA, Earthfall

Spektakl prezentowany w ramach projektu Kameralna Scena CSK.

 

Spektakl "Bracia Polarnej Zorzy"

data: 10 grudnia 2023, godzina: 16:00

miejsce: Duża Scena, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Twórcy: Teatr CHOREA, Teatr Figur Kraków

Spektakl prezentowany w ramach XV Festiwalu Teatralnego dla Dzieci MAŁA TALIA 2023.

 

 

Wyjazdy zagraniczne Teatru CHOREA w roku 2023

 

Spektakl "Szczelina"

data: 21 kwietnia 2023, godzina: 19:30

miejsce: Norweski Narodowy Teatr Tańca Współczesnego - Carte Blanche, Bergen (Norwegia)

Spektakl prezentowany w ramach projektu ACT IN OUT, organizowanego jest przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi i Teatrem Carte Blanche z Bergen, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współfinansowano z dotacji Urzędu Miasta Łodzi.

 

Spektakl "Ragnarok"

data: 22 kwietnia 2023, godzina: 19:30

miejsce: Norweski Narodowy Teatr Tańca Współczesnego - Carte Blanche, Bergen (Norwegia)

Twórcy:

Spektakl prezentowany w ramach projektu ACT IN OUT, organizowanego jest przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi i Teatrem Carte Blanche z Bergen, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współfinansowano z dotacji Urzędu Miasta Łodzi.

 

Warsztaty Teatru CHOREA

data: 22 kwietnia 2023, godzina: 12:00-14:30

miejsce: Norweski Narodowy Teatr Tańca Współczesnego - Carte Blanche, Bergen (Norwegia)

Warsztaty realizowane w ramach projektu ACT IN OUT, organizowanego jest przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi i Teatrem Carte Blanche z Bergen, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współfinansowano z dotacji Urzędu Miasta Łodzi.

 

Koncert "Livet. Suita dla Ziemi"

data: 21 października 2023, godzina: 20:00

miejsce: Kulturkirken JAKOB / Centrum Kulturalne - Kościół św. Jakuba, Oslo, Norwegia

Twórcy: Teatr CHOREA, Visjoner Teater, Fabryka Sztuki w Łodzi

Koncert prezentowany w ramach zadania "ACT IN_OUT", organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA z Łodzi i Visjoner Teater z Oslo, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współfinansowano z dotacji Urzędu Miasta Łodzi.

 

Spektakl "Księżniczki"

data: 16 listopada 2023, godzina: 17:00

miejsce: Alytaus Miesto Teatras, Alytaus, Litwa

Twórcy: Otwarty Kobiecy Kolektyw Twórczy "Kobiety Rakiety", Teatr CHOREA

Spektakl prezentowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego COM • MEDIA.

 

 

Na­gro­dy i wy­róż­nie­nia dla Te­atru CHO­REA w roku 2023

 

 • Tomasz Rodowicz, Joanna Chmielecka i Anna Maszewska zostali wyróżnieni jubileuszowymi medalami z okazji 600-lecia nadania Łodzi praw miejskich. Medale otrzymało 600 zasłużonych mieszkańców Łodzi, działających w różnych sektorach i branżach, którzy w szczególny sposób przysłużyli się do rozwoju miasta.

 

 • Tomasz Rodowicz, Maja Caban, Joanna Chmielecka, Julia Jakubowska i Anna Maszewska, zostali wyróżnieni udziałem w projekcie „Kultura Odporna", realizowanym przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi. Projekt jest przedsięwzięciem prezentującym portrety 77 wybranych artystek i artystów związanych z miastem. W gronie wyróżnionych osób znalazły się osoby, dzięki którym łódzka kultura może istnieć i się rozwijać.

 

 

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych w siedzibie w roku 2023: 12

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych poza sie­dzi­bą w roku 2023: 17

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych w roku 2023: 29

 

 

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

chorea swieta1 kopia

Życzenia

miejsce i czas
24.12.2023
Teatr CHOREA | Projekt

Drodzy Widzowie, Uczestnicy i Współtwórcy naszych wydarzeń, na Świę­ta Bo­że­go Na­ro­dze­nia i Nowy Rok, ży­czy­my Wam dużo spo­koj­u, ciszy, ciepła, troski i czułości. Dzię­ku­je­my, że by­li­ście z nami przez cały mi­ja­ją­cy rok. Do zo­ba­cze­nia w 2024, podczas warsz­ta­tów, spek­ta­kli, kon­cer­tów, pre­mie­r, projektów i Fe­sti­wa­lu RPS!

facebook 1200x675

Premiera spektaklu "Grzybki"

miejsce i czas
13.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "GRZYBKI", w reżyserii Macieja Białoruskiego, w ramach finału III edycji konkursu „Szklarnia – Inkubator Teatralny”. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

ptaki 1200x675

Premiera spektaklu "Ptaki"

miejsce i czas
12.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "PTAKI", stworzoną przez Kolektyw San Junipero, w ramach finału III edycji konkursu „Szklarnia – Inkubator Teatralny”. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.