Zapraszamy na Warsztaty Dance Karaoke.
data: 23-25 października 2015
23 października (piątek), godz. 18.00 - 21.00
24 i 25 października (sobota i niedziela), godz. 12.00 - 15.00
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, scena, budynek C
prowadzenie: Tomasz Ciesielski
wstęp: 5 zł od osoby
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Warsztaty Dance Karaokeoke to nowa forma znanej zabawy, w której zamiast śpiewać czyjąś piosenkę tańczysz czyjąś choreografię, albo nawet grasz czyjąś scenę. To próba zakwestionowania podziału na scenę i widownię, zabawa z neuronami lustrzanymi i prawdziwie ucieleśnionym odbiorem teatru tańca. Odpowiedź na pytanie „czy ta scena mnie poruszyła?” staje się oczywista, w spontanicznym, grupowym i liberalnym działaniu.
Każdego dnia warsztatu, ze szczerym brakiem troski o autorytety, stworzymy nowe wersje największych spektakli teatru tańca w historii. Balet, taniec współczesny, teatr fizyczny, Tanztheater, etc. Wszystko może stać się materiałem do podglądania, nauki i refleksji nad własną obecnością w świecie tańca.
Tomasz Ciesielski - performer, tancerz, badacz teatru, w swoich działaniach łączący wszystkie te trzy doświadczenia. Od 2009 roku współpracuje z Teatrem Chorea, w tym czasie uczestniczył w wielu projektach, m. in. Antyk/Taniec w Re-Konstrukcji zakończony powstaniem spektaklu Koguty, Borsuki i inne Kozły oraz Oratorium Dance Project. W 2011 roku nawiązał współpracę z duńskim zespołem Granhøj Dans, realizując międzynarodowy spektakl Men&Mahler oraz Rite of Spring Extended w reżyserii Palle Granhøja. Oba widowiska otrzymały nagrodę dla najlepszego duńskiego spektaklu teatru tańca Årets Reumert 2013 i 2014. Twórca autorskich performansów, m. in. Sens-akcja prezentowany w Polsce i USA. Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie realizował indywidualny program studiów skupiony na antropologii teatru tańca. Autor publikacji (jedyna na polskim rynku monografia tematyczna „Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej”) i uczestnik projektów (Polska, Francja, Wielka Brytania) dotyczących możliwości zastosowania wiedzy neurologicznej w badaniach nad tańcem.