Ciesielski performance
Strona główna / Aktualności / Performance i warsztaty "Taśmy profesjonalne"

Performance i warsztaty "Taśmy profesjonalne"

miejsce i czas
29.03-02.04.2016
Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Zapraszamy na warsztaty i performance "Taśmy profesjonalne" Tomasza Ciesielskiego, realizowane w ramach projektu Dotknij Teatru 2016.

 

 

  • PERFORMANCE "Taśmy Profesjonalne"

 

data: 31 marca i 01 kwietnia 2016
godzina: 17:00
miejsce: Galeria Fabryki Sztuki w Łodzi, (niski budynek) ul. Tymienieckiego 3

Nie obowiązuje rezerwacja miejsc.
Wstęp bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Darmowe wejściówki będą wydawane w dniu pokazów, od godziny 16:00, w Fabryce Sztuki w Łodzi.

 

Rozpoczęliśmy od zabawy z nagraniami – „taśmami profesjonalnymi” teatru i tańca, które dla nas stały się materiałem dość zuchwałego teatralnego karaoke. Szybko okazało się, że równie mocno pociąga nas igranie z wystąpieniami prezentowanymi na parlamentarnej mównicy, na wybiegu modowym i czele manifestacji. Wszystkie razem tworzą repertuar działań oraz gestów, które (w popartowym niekiedy stylu) powielimy na scenie i przerobimy na swoje. Razem z widzami poszukamy własnego miejsca wśród gombrowiczowskiego świata słów noblistów, show celebrytów, tańców Anny Teresy de Keersmaeker i pokazów Victoria’s Secret... I nie mogę mówić po prostu, gdyż w tym wszystkim. Jest coś uroczystego i tajemniczego. Tak właśnie, jakby msza się odprawiała! Śmiać mi się chce: jakże uroczysty jestem! (Henryk, „Ślub” W. Gombrowicz).

 

Zespół tworzą uczestniczki warsztatów letnich organizowanych przez Teatr CHOREA i Grupę KIJO w sierpniu. Pokaz stanowi kontynuację zapoczątkowanych wówczas wspólnych działań.  

 

reżyseria: Tomasz Ciesielski
muzyka: Paweł Odorowicz
występują: Aleksandra Korniejenko, Dominika Olaszek, Ewa Otomańska, Julia Cieślewicz, Julia Podlewska, Karolina Żułcińska
współorganizacja: Teatr CHOREA

 

 

  • WARSZTATY DLA KAŻDEGO "Taśmy profesjonalne"

 

29 marca (wtorek), godz. 15:00-18:00
30 marca (środa), godz. 15:00-18:00
31 marca (czwartek), godz. 14:30-16:30
1 kwietnia (piątek), godz. 14:30-16:30
2 kwietnia (sobota), godz.14:30-16:30

miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi, (niski budynek), ul. Tymienieckiego 3

prowadzący: Tomasz Ciesielski
współorganizacja: Teatr CHOREA

Nie obowiązuje rezerwacja miejsc. 
Wstęp bezpłatny.
Warsztat przeznaczony dla każdego uczestnika, gotowego i otwartego na wspólną pracę.

 

Każdego dnia warsztatów zagramy w teatralne karaoke. Będziemy pracować z fragmentami wybranych spektakli współczesnego teatru: teatrem tańca, teatrem fizycznym, ale także typowymi widowiskami dramatycznymi. W demokratycznej, prostej strukturze naśladownictwa sprawdzimy czy i jak współczesny teatr porusza swojego widza, a także spróbujemy lepiej poznać techniki, jakimi posługują się dzisiejsi artyści sceniczni.

 

Elitarny teatr, mimo deklarowanego często otwarcia na widza, w praktyce niemal zapomniał o zabawowym, wspólnotowym aspekcie swojego rodowodu. Podczas warsztatów spróbujemy razem przywrócić performatywną tradycję zabawy i, bez względu na osobiste relacje z teatrem, stać się jego aktywnym uczestnikiem. 

 

Tomasz Ciesielski - performer, tancerz, badacz i menadżer teatru, w swoich działaniach łączący wszystkie te trzy doświadczenia. Od 2009 roku członek Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, w tym czasie uczestniczył w projektach: "Antyk/Taniec w Re-Konstrukcji", "Koguty, Borsuki i inne Kozły", "Oratorium Dance Project". W 2011 roku nawiązał współpracę z duńskim zespołem Granhøj Dans, realizując międzynarodowy spektakl "Men&Mahler" oraz "Rite of Spring Extended", w reżyserii Palle Granhøja. Oba widowiska otrzymały nagrodę dla najlepszego duńskiego spektaklu teatru tańca Årets Reumert 2013 i 2014. Twórca autorskich performansów, m. in. "Sens-akcja", prezentowany w Polsce i USA. Autor publikacji (jedyna na polskim rynku monografia tematyczna „Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej”) i uczestnik projektów (Polska, Francja, Wielka Brytania) dotyczących możliwości zastosowania wiedzy z zakresu nauk kognitywnych i neuronauk w badaniach nad tańcem. 

 

 

Projekt zrealizowany i sfinansowany w ramach projektu Dotknij Teatru 2016.

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

polak avatar 02 01

Lulabajka "Pan Księżyc" na Liście Przebojów PR3

miejsce i czas
11.03.2016
Polskie Radio Program 3 | Projekt

Kochani Lulafani! Wielkie dzięki za Wasze głosy, które oddaliście do tej pory na naszą lulabajkę na Liście Przebojów Trójki.

12743672 820862211374006 7989222863086105328 n

Nabór na warsztaty chóralne

miejsce i czas
11.03.2016
Teatr CHOREA, Teatr Pinokio | Warsztat

Zapraszamy osoby uzdolnione muzycznie, od 16 roku życia, na warsztaty chóralne prowadzone przez Tomasza Krzyżanowskiego (Teatr CHOREA), których cykl rozpocznie się od 20 marca 2016 roku.

trening okladka

Prezentacja podręcznika "Trening fizyczny aktora"

miejsce i czas
07.03.2016
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie | Projekt

Zapraszamy na prezentację naszego podręcznika "Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu"