15202775 1842619475982021 5901202386677691047 n
Strona główna / Aktualności / "Koncert kamertonowy"

"Koncert kamertonowy"

miejsce i czas
14.12.2016
Teatr CHOREA | Koncert

Zapraszamy na koncert kamertonowy Sylwii Nadgrodkiewicz do Teatru CHOREA w Łodzi.

 

data: 14 grudnia (środa)
godzina: 19:00-20:30

miejsce: Teatr CHOREA, niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
prowadzi: dr Sylwia Nadgrodkiewicz
więcej informacji: https://www.facebook.com/events/665126107001533/

 

 

Sylwia Nadgrodkiewicz wraz z kamertonami odwiedzi Łódź. W środę 14 grudnia zagra "Koncert Kamertonowy" w siedzibie Teatru CHOREA mieszczącej się w Fabryce Sztuki w Łodzi. Sylwia podgrzeje jesienną aurę dźwiękami kamertonów, mis oraz dzwonków. Tradycyjnie przed koncertem podzieli się swoją wiedzą na temat dźwięku oraz jego wpływu na jakość życia i zdrowia człowieka. Przybywajcie oddać się przyjemności płynącej ze zdrowych wibracji!

 

 

WAŻNE INFORMACJE

 

Ilość miejsc jest ograniczona.


Prosimy wszystkich uczestników o zabranie swoich mat, koców lub poduch, które umożliwią wygodne leżenie.


Uczestników prosimy, także o punktualność i wyłączenie telefonów komórkowych podczas koncertu. 

 

Wstęp: 40 zł


Informacje i zapisy:
Paula Mirela Kozak
paula.mirela.k@gmail.com
tel. 795 061 521

 


INFORMACJE O KAMERTONACH I SESJI KAMERTONOWEJ

"Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem samym w sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada wzorzec harmoniczny (wibrację), może to być harmoniczny wzorzec serca, płuc, wątroby, nerki, mięśni, kości, nerwu. Te wzorce są obecnie odczytywane, mierzone i mogą być "wgrywane" do organizmu i pojedynczej struktury.” dr. Peter Guy Manners

Fala dźwiękowa kamertonów dociera do samych komórek ciała i wchodzi w rezonans ze wszelkimi strunami w naszym ciele, a nie trudno sobie wyobrazić, co nimi jest: powięzi, mięśnie, sam łańcuch DNA, etc. Jeśli oprzeć się o fizykę kwantową, jesteśmy zagęszczoną energią, czyli falą, zatem nie trudno sobie wyobrazić jak mocne działanie ma dźwięk.


Żyjemy w smogu elektromagnetycznym, który zaburza wszelkie procesy życiowe. Tym bardziej, że urządzenia wokół nas zostały przestrojone w połowie ubiegłego wieku z naturalnej częstotliwości 432 Hz na niekorzystną dla człowieka 440Hz. Kamertony lecznicze emitują naturalną falę w skali pitagorejskiej, która przywrca nas do stanu harmonii, a tym samym zdrowia.

INFORMACJE O PROWADZĄCEJ

 

Dr Sylwia Nadgrodkiewicz pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej. Prowadzi sesje muzykoterapeutyczne, które zawierają pracę z głosem autorską metodą poszerzoną o terapię kamertonami. Kształci się i doszkala każdego dnia aby być w pełni świadomą swojej pracy dla rozwoju świadomości. W latach młodzieńczych wokalistka składów: od punk rocka po poezję śpiewaną i jazz. Użyczała głosu do muzyki teatralnej i filmowej. Odtwórczyni roli królowej Marysieńki w Śpiewogrze Świętokrzyskiej skomponowanej przez Bronisława Opałko. Rola w musicalu Szpilki w reż. Katarzyny Cygan. Współreżyseria spektaklu pt. „Życie jest światłem”, na podstawie pism prof. Włodzimierza Sedlaka. We własnej twórczości jest eksperymentująca i elastyczna. Autorka pracy doktorskiej na UMCS w Lublinie z obszaru filozofii polityki (zagadnienia krążące wokół kobiecości, męskości i seksualności) pt.: „Seyla Benhabib – feminizm i polityka“.


Autorka m.in. cykli wykładów dla Krytyki Politycznej, licznych paneli i warsztatów. Współtwórczyni takich projektów społecznych jak: Wieża BAB L wraz z Galerią Białą, czy Lublin 9 Ta Obca wraz z Tomaszem Kitlińskim. Swoim doświadczeniem scenicznym, jak i wokalnym, dzieli się w Studium Wokalnym Sylwia Nadgrodkiewicz, które prowadzi w swoim rodzinnym mieście. Jest to jak sama mówi laboratorium poszukiwania własnej tożsamości.


Stosuje swoją autorską metodę, w której nie uczy śpiewać, a odblokowuje głosy. Współpracuje z Laboratorium Alternatywnych Form Pracy z Głosem Małgorzaty Luberdy (uczennicy Olgi Szwajgier). Jest organizatorką i pomysłodawczynią m.in. Ogólnopolskich warsztatów Gospel jak i innych przedsięwzięć wpisujących się w holistyczne postrzeganie głosu. (warsztaty: „Samogłoska“, czy „Ciało i Głos“). W duecie z Kiniorem Kiniorskim nagrała płytę (LaLoba) z własnymi tekstami i muzyką znanego multiinstrumentalisty. Wokalnie wspiera Studium Instrumentów Etnicznych, wykonujących muzykę etno-transową, nazywaną również przez dziennikarzy psychofolkiem. Płyta tego projektu pt. „Tu nie ma miejsca na strach..” została gorąco przyjęta przez krytyków i otrzymała uznanie w Radiowej Trójce. Krążek promuje m.in.: utwór „Laleczka”. W roku 2014 została nagrodzona jako Wokalistka Roku przez Radio Kielce.

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

Pcha SZA fot. Karolina Zieba

Spektakl dla dzieci "Pchła Sza"

miejsce i czas
14.12.2016
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na spektakl dla dzieci "Pchła Sza" Pracowni Sztuczka z Lubina, na podstawie bajki Jana Brzechwy.

TOwarsztatyBannerFbZDJ

Cykl warsztatów z Grupą Take Over

miejsce i czas
10-11.12.2016
Teatr CHOREA, Art_Inkubator, Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na dwa warsztaty pracy z ciałem i głosem - "Wszędzie masz ciało" i "Głos na zawołanie" - prowadzone przez członków Grupy Take Over, otwierające cykl warsztatów "TAKE OVER YOUR BODY".

15123057 1496492760366346 7757141623189476665 o

Warsztaty Ashtanga Vinyasa Joga

miejsce i czas
05-09.12.2016
Teatr CHOREA | Warsztat

Zapraszamy na warsztaty Ashtanga Vinyasa Joga prowadzone przez Ewą Makowską do Teatru CHOREA.