deadline v2 60 fot PatMic
Strona główna / Aktualności / Spektakl "Deadline" / Festiwal Perspektywy

Spektakl "Deadline" / Festiwal Perspektywy

miejsce i czas
14.05.2017
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na spektakl „Deadline” Studuim Teatralnego z Warszawy, w ramach Festiwalu Perspektywy 2017: Teatr - awangarda w działaniu.

data: 14 maja 2017 (niedziela)
godzina: 19:00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
czas trwania: 65 minut
bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny
rezerwacje:
mailowo: teatrchorea@gmail.com
telefonicznie: +48 506 103 207 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-17:00)
Spektakl w języku angielskim z napisami.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami przedstawienia.

Spotkanie poprowadzą Tomasz Rodowicz i Piotr Olkusz.



Trzy akty, trzy historie, trzy części.
Spektakl przedstawia historię dwóch osób w różnych czasach: obecnym, przyszłym i takim zawieszonym, jakby bez czasu.

Pierwsza część, to czas rozpadu.

Ostatnie pół godziny z życia znanego komika, który przekazał swoje DNA w nadziei na ponowne narodziny. Przez 30 minut nagrywa komentarz do swojej biografii dla swojego następcy, klona, by w ten sposób zachować ciągłość pamięci, tożsamości.
Zwierzenia, analiza czy rachunek sumienia albo spowiedź – wszystko w obliczu nieuchronności wyznaczonego czasu. Życie bohatera można nazwać przeciętnym: ambicja, chęć zaistnienia, sukces za wszelką cenę, ciągłe pożądanie seksualne. Wartością jego zwierzeń jest tu jedynie szczerość, która czyni go wręcz sympatycznym.

Druga część, to czas suszy.
Upłynęło 2000 lat. Bohater jest 24. klonem oryginału. W świecie po katastrofie nuklearnej drastycznie zmniejszyła się ilość ludzi, którzy wciąż masowo umierają w napromieniowanej atmosferze.
Klony są silne i zdrowe. Żyją w kompletnej izolacji, zarówno od ludzi, jak i od siebie. Zanika nie tylko miłość, ale i seks. Klony wierzą, że swą ascezą przygotowują nadejście Przyszłych, którzy będą jedną świadomością wirtualną.

Trzecia część, to czas wilgoci.
W końcu bohater zostaje wysłuchany i znajduje odpowiedź na podstawowe pytanie przewijające się przez wszystkie trzy części: czym jest miłość?

 

Twórcy: Studium Teatralne / Warszawa
Reżyseria: Piotr Borowski
Obsada: Danny Kearns, Magda Czarny
Muzyka: Małgorzata Gąsiorowska
Kostiumy: Karina Piwowarska
Wideo: Adrien Cognac
Produkcja: Gianna Benvenuto
Premiera: 30 listopada 2016
Sfinansowano ze środków Miasta st. Warszawy



Warszawskie Studium Teatralne założył Piotr Borowski w 1995, po powrocie z Włoch, gdzie od 1986 do 1994 pracował z Jerzym Grotowskim - wcześniej był jednym ze współtwórców „Gardzienic”. W 1997 wraz z zespołem powołał stowarzyszenie, które wynajęło pomieszczenie starej fabryki na Pradze Południe. Do dzisiaj jest to miejsce, w którym grupa pracuje, gdzie odbywają się próby, spektakle, warsztaty oraz spotkania z wybitnymi ludźmi teatru.
Od samego początku istnienia Studium Teatralnego grupa działa, jako niezależny zespół teatralny. Postawiła sobie za cel pogłębianie i szerzenie poczucia prawdy artystycznej, kładąc szczególny nacisk na to, żeby dotrzeć z tym przesłaniem do młodego pokolenia.
Już od pierwszego spektaklu Studium Teatralne skupiło na sobie uwagę krytyki, autorytetów teatru, a także całego grona ludzi wywodzących się z różnych grup społecznych, których poruszyły przedstawienia zespołu. Komentując spektakle, mówiono o szczerym, niekoniunkturalnym przejęciu się problemami współczesności, w których centrum zawsze pozostaje człowiek poszukujący wyższego sensu; o szczególnej etyce pracy Studium Teatralnego, opartej na zespołowości i systematycznym, pełnym oddania wysiłku.
W dzisiejszych czasach, gdy zespoły teatralne bardzo szybko zamieniają się w sceny impresaryjne a ich praca często ogranicza się do krótkich przedsięwzięć, po których prędko ginie ślad, Studium Teatralne idzie inną drogą, drogą opierającą się na etosie zespołowości i ciągłej edukacji, co daje możliwości poszukiwania nowych środków wyrazu, pozwala na rozwój i dokonywanie artystycznych odkryć.
Studium Teatralne wielokrotnie występowało na festiwalach polskich i zagranicznych, między innymi: w USA, Szwecji, na Białorusi, we Włoszech, Wenezueli, Szwajcarii, Anglii, Rosji, Chorwacji, Niemczech, Francji, Mołdawii, Urugwaju, Argentynie, Kolumbii.

 

Więcej:
http://studiumteatralne.pl

https://www.facebook.com/steatralne/

https://www.instagram.com/steatralne/

 


REZERWACJE

W mailu prosimy podać imię i nazwisko, ilość rezerwowanych biletów i określić czy będą to bilety normalne czy ulgowe.


Do zakupu biletów ulgowych upoważnione są osoby, które zakupiły bilety na więcej niż jedno wydarzenie Festiwalu Perspektywy 2017, grupy zorganizowane (powyżej 10 osób), osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia), uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne, osoby powyżej 80 roku życia oraz osoby objęte ulgą ustawową.


Bilety można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem lub w biurze Teatru CHOREA (pokój nr 18, budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-17:00, z wyjątkiem 1,2,3 maja.


Płatność za bilety przyjmujemy wyłącznie gotówką.


Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

IS IMG 9285

Spektakl "Nicea/14.VII" / Festiwal Perspektywy

miejsce i czas
13.05.2017
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na spektakl „Nicea/14.VII” Teatru Cinema z Michałowic i AKHE Engineering Theatre z Petersburga, w ramach Festiwalu Perspektywy 2017: Teatr - awangarda w działaniu.

Studium Artistic Director Piotr Borowksi and Katharine Noon

Warsztaty z Piotrem Borowskim / Festiwal Perspektywy

miejsce i czas
13.05.2017
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na warsztaty teatralne pt. "Wspólna przestrzeń naszych uczuć" prowadzone przez Piotra Borowskiego ze Studium Teatralnego w Warszawie, w ramach Festiwalu Perspektywy 2017: Teatr - awangarda w działaniu

18452038 1330831893672476 780974870 o

Festiwal Perspektywy / Wywiady z artystami

miejsce i czas
13-14.05.2017
Wywiady z Piotrem Borowskim (Studium Teatralne) i Zbigniewem Szumskim (Teatr Cinema) | Projekt

Zapraszamy do lektury wywiadów z Piotrem Borowskim, założycielem Studium Teatralnego z Warszawy oraz Zbigniewem Szumskim, dyrektorem Teatru Cinema z Michałowic - gośćmi drugiej, majowej edycji Festiwalu Perspektywy 2017: Teatr - awangarda w działaniu.