A7A0ladgsjh172
Strona główna / Aktualności / Premiera spektaklu "Miasto"

Premiera spektaklu "Miasto"

miejsce i czas
01.09.2019
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "Miasto" Teatru CHOREA, w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2020, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.

 

data: 1 września 2019
godzina: 11:00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywyw 2019

 

 

Spektakl jest efektem drugiego roku pracy dziecięcej grupy teatralnej Teatru CHOREA. Tematem przedstawienia jest miasto i wszelkie jego przejawy - budynki, pojazdy, instytucje, odgłosy, miejsca, ludzie, ruch, maszyna. Narzędziami teatralnymi są: ciało, głos, słowo, dźwięk, śmieci i wszelkie materiały plastyczne. Ideą jest by dać dzieciom możliwość twórczej ekspresji, przy jak najmniejszej ingerencji dorosłych.

 

Przewodnikami w tej radosnej pracy są: Joanna Filarska (pomysłodawczyni i lider grupy), Filip Appel (dźwięki i spacery), Jola Królicka (scenografia) i Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz (kostiumy, reżyseria), Patryk Zakrocki (orkiestra), Paweł Korbus (neon), Tomasz Krukowski (światło).

 

Twórcy: dziecięca grupa teatralna Teatru CHOREA (Polska), w składzie:

Iga Appel, Dawid Będkowski, Helena Dałek, Julia Maciężak, Patrycja Michalak, Mikołaj Mrozicki, Robert Obrycki, Marcin Pączek, Julian Piotrowski, Wanda Poteraj, Marcel Rutowicz, Joanna Sarna, Aniela Światopełk-Mirska, Jagoda Tranda, Antek Wójcik-Urbaniak, Weronika Wroniak, Filip Appel, Joanna Filarska, Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz, Paweł Korbus, Jola Królicka, Patryk Zakrocki, Tomasz Krukowski

Obsada: Iga Appel, Dawid Będkowski, Helena Dałek, Julia Maciężak, Patrycja Michalak, Mikołaj Mroziński, Robert Obrycki, Marcin Pączek, Julian Piotrowski, Wanda Poteraj, Marcel Rutowicz, Joanna Sarna, Aniela Światopełk-Mirska, Jagoda Tranda, Antek Wójcik-Urbaniak, Weronika Wroniak

Premiera: 1 września 2019, scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2019

 

Joanna Filarska - animatorka kultury, wychowawca. Pracuje z grupami młodzieżowymi i dziećmi. Prowadzi zajęcia muzyczne i teatralne. Zajmuje się pracą ze społecznością lokalną, współpracą ze szkołami i organizacją widowni. Koordynuje projekty artystyczno-społeczne i edukacyjne w Teatrze CHOREA i Fabryce Sztuki w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku. Studentka studiów podyplomowych z Pedagogiki Teatru na UW. Od dwóch lat prowadzi dziecięcą grupę teatralną w Teatrze CHOREA. Pomysłodawczyni spektakli "Żarty teatralne" i  „Miasto“.

 

Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz - aktorka, wokalistka, menadżerka kultury, producentka. Studiowała Kulturoznawstwo na UMCS w Lublinie. Ukończyła Akademię Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Współzałożycielka Teatru CHOREA, w którym oprócz pracy artystycznej kierowała finansami. Tworzyła i koordynowała program edukacji artystycznej dla dzieci i dorosłych w Fabryce Sztuki w Łodzi. Grała w spektaklach: "Tezeusz w Labiryncie", "Po Ptakach", "Bakkus", "Śpiewy Eurypidesa", "Gry (w) Pana Cogito", "Tehillim/Psalmy", "Szczelina". Śpiewała w koncertach: "Gilgamesz", "Rytm języka", "Koncert Pieśni Antycznych". Reżyserka i wykonawczyni koncertu "Lulabajki", autorka tekstów na Lulabajkową płytę. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z przyjemnością prowadzi warsztaty dla dzieci z pogranicza teatru, muzyki i plastyki. Aktualnie pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie wraz z Pracownią Sztuczka prowadzi projekty edukacyjne i artystyczne dla dzieci, w tym Festiwal PAJDOKRACJA i innowacyjny na skalę ogólnopolską Rezerwat Dzikich Dzieci. Aktorka w spektaklach dla dzieci: "Smok/g" i "Fju fju". W spektaklu „Miasto“ odpowiedzialna za kostiumy i reżyserię.

 

Filip Appel - codziennie praktykujący fotoszopowiec, autor plakatów, okładek i innych druków mniej lub bardziej ulotnych. Projektuje także strony internetowe, czasem projekt scenografii wystaw. W czasie wolnym od grafiki tworzy papierowe rzeźby. W swojej pracy wykorzystuje nagrania terenowe oraz przetworzone dźwięki, nie używa tradycyjnych instrumentów. Często w opisie swoich nagrań stosuje określenie - szumy, zlepy, trzaski. Twórca muzyki teatralnej i kilku płyt. W spektaklu „Miasto“ odpowiedzialny za nagrywanie dźwięków z dziećmi i oprawę dźwiękową.

 

Paweł Korbus - absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom obronił "Performancem Patriotycznym" w Instytucie Sztuk Pięknych w pracowni rzeźby profesora Adama Myjaka. Zajmuje się wideo, rzeźbą, ceramiką, rysunkiem i performancem. Scenograf i aktor Teatru CHOREA oraz neTTheatre. Twórca niezależny. Prowadzi szereg warsztatów dotykających performatyki ciała i jego przemian, skupiając się szczególnie na warstwie wizualnej. Do spektaklu „Miasto“ wraz z dziećmi przygotowywał neon.

 

Jola Królicka - artysta plastyk. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi. Jako ilustrator współtworzy program TVP "Supełkowe ABC", skierowany do dzieci niedosłyszących. W spektaklu „Miasto“ zarządza wykonaniem scenografii.

 

Patryk Zakrocki - improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik. Obecnie gra w duecie SzaZa na altówce, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjąkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masaż Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe. Poza wieloma koncertami w Europie występował również w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Chinach i Japonii. Od dwóch lat wprowadza dzieci w tajniki dyrygentury i tworzy z nimi Orkiestrę AGD.

 

Tomasz Krukowski - reżyser światła. Od 2007 roku kierownik administracyjny w Fabryce Sztuki. Współpracował z takimi reżyserami jak: Andrzej Czerny, Piotr Krukowski, Andrzej Maria Marczewski, Zdzisław Hejduk, Remigiusz Caban, Tomasz Bieszczad, Paweł Passini, Jim Ennis, Tomasz Rodowicz. Współpracował z teatrami: Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych, Teatrem 77, Dziewięcisił, Scena Forum oraz licznymi grupami alternatywnymi w Łodzi. Od 2007 roku reżyser światła w większości produkcji artystycznych Teatru CHOREA. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

CHOREA jff3

Premiera koncertu "CHOREA. Noc Muzyki"

miejsce i czas
23.08.2019
Fabryka Sztuki w Łodzi | Koncert

Zapraszamy na premierę koncertu "CHOREA. Noc Muzyki" Teatru CHOREA, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2019, w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi.

A7A2751

Premiera spektaklu "ja, bóg"

miejsce i czas
23.08.2019
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "ja, bóg" Teatru CHOREA, na podstawie tekstów Jerzego Grotowskiego, w reżyserii Joanny Chmieleckiej i Tomasz Rodowicza, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego - Retroperspektywy 2019, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.

ww w tle3

Festiwal Retroperspektywy 2019

miejsce i czas
23.08-01.09.2019
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2019: Widz / Uczestnik / Współtwórca, w dniach od 23 sierpnia do 1 września w Teatrze CHOREA, Fabryce Sztuki i Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi.