Zapraszamy na premierę spektaklu „Powinniśmy być... Impresja na kilka czasowników” Teatru CHOREA, w reżyserii i choreografii Janusza Adama Biedrzyckiego i Wiktora Moraczewskiego, w wykonaniu dwójki tancerzy z Młodzieżowej Grupy Teatralnej, realizowanego w ramach Akcji Dotknij Teatru 2021, której tematem i motywem przewodnim jest „Obecność”.
Informujemy, że wszystkie miejsca na premierę spektaklu "Powinniśmy być..." w dniu 29 maja 2021 zostały zarezerwowane. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.
Gorąco zapraszamy na pierwszy popremierowy pokaz spektaklu "Powinniśmy być..." w dniu 5 czerwca 2021 (sobota), o godzinie 19:00, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.
data: 29 maja 2021 (sobota)
godzina: 19:00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, budynek C, ul. Tymienieckiego 3
wstęp: bezpłatny, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
ilość miejsc ograniczona
rezerwacja wejściówek na wydarzenie rozpoczyna się 17 maja 2021 (poniedziałek)
więcej informacji: http://dotknijteatru.pl/wydarzenia/powinnismy-byc-impresja-na-kilka-czasownikow/
wiek widzów: 16+
czas trwania: 60 minut
„POWINNIŚMY BYĆ... IMPRESJA NA KILKA CZASOWNIKÓW” to intymna opowieść - manifest obecności dwójki młodych tancerzy - zbudowana z ich mozaikowych historii, swoistych kartek z dziennika. Impresja ta jest ukazaniem procesu walki jednostki z wewnętrznym „Ja”, rozdwojeniem spowodowanym zderzeniami człowieka z siłą zbiorowości. Zbiorowości, w której trudno jest być sobą.
"Chcemy zareagować na otaczającą nas rzeczywistość. Scena to miejsce, w którym możemy poczuć się wolni, możemy wykrzyczeć siebie - wykrzyczeć poprzez ruch. Zbudowaliśmy emocjonalno-zmysłową impresję o nas, o tym kim chcielibyśmy być, kim jesteśmy oraz o tym, jak nas widzą (albo chcą widzieć) inni. Bierzemy pod lupę nasze marzenia, frustracje i lęki. Ta impresja, to konfrontacja, ale też spotkanie z własnym „Ja” i próba jego zrozumienia. Zadajemy sobie to nieustannie powracające pytanie: Czym jest bycie sobą i dlaczego tak trudno to osiągnąć na co dzień?" (Anastazja Bakhtyukova, Michał Rudkowski)
Spektakl na podstawie monologów Anastazji Bakhtyukovej i Michała Rudkowskiego
Reżyseria i choreografia: Wiktor Moraczewski, Janusz Adam Biedrzycki
Scenariusz i dramaturgia: Katarzyna Mańko
Muzyka: Paweł Odorowicz / Endless Tree Production
Kostiumy i scenografia: Kinga Kubiak
Opieka artystyczna: Katarzyna Wielechowska
Reżyseria światła: Tomasz Krukowski
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański
Zdjęcia: Paweł Klepacz / Potato Films
Obsada: Anastazja Bakhtyukova, Michał Rudkowski (Młodzieżowa Grupa Teatralna Teatru CHOREA)
Anastazja Bakhtyukova - tancerka, choreografka, aktorka. Ukończyła szkołę baletową w Odessie (Ukraina). Podczas studiów brała udział w licznych ukraińskich i międzynarodowych konkursach tanecznych. Od 7 lat mieszka w Polsce, gdzie ukończyła studia magisterskie na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej ze specjalnością pedagog tańca i choreograf oraz zaczęła ćwiczyć taniec współczesny. Obecnie jest trenerką gimnastyki artystycznej w łódzkiej szkole La Passione, prowadzi również grupy turniejowe z tańca sportowego i nowoczesnego. Jako choreografka pracuje z zespołem tańca klasycznego w Odessie. Od 2019 roku wchodzi w skład Młodzieżowej Grupy Teatralnej Teatru CHOREA. Zagrała w performansie „Właśnie tu. Właśnie teraz.” (2019) oraz w spektaklu „iGeneration?” (2020). W swojej pracy artystycznej inspiruje się ideą artysty łączącego w swoim działaniu taniec, ruch, słowo, śpiew i grę aktorską.
Michał Rudkowski - tancerz, instruktor tańca, aktor. Od 10 roku życia tańczy breakdance, hip-hop. Doświadczenie w tych technikach tanecznych zdobył w szkole tańca ArtStation, gdzie obecnie prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci oraz uczy breakdance’u. Zwycięzca licznych zawodów tanecznych, zarówno w kategoriach solowych, jak i kreacjach zespołowych. Od 2016 roku należy do grupy teatralnej działającej w Teatrze Starym im. Antoniego Sikorskiego w Skierniewicach. Wspólnie z tą grupą stworzył spektakl taneczny „Przemiany-impresja” (2020), oparty na mitach greckich w rycinach „Metamorfozy Owidiusza” według Hendrika Goltziusa ze zbiorów Wojciecha Jakubczyka. W spektaklu odpowiedzialny był za stworzenie m.in. choreografii. Od 2020 roku wchodzi w skład Młodzieżowej Grupy Teatralnej Teatru CHOREA.
REZERWACJE
System rezerwacji bezpłatnych wejściówek na spektakl prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00, mailowo: teatrchorea@gmail.com.
Nie odbieramy wiadomości mailowych w weekendy (soboty i niedziele) oraz w dni świąteczne.
W mailu prosimy podać: tytuł spektaklu, datę spektaklu, imię i nazwisko, na które ma być dokonana rezerwacja oraz ilość rezerwowanych miejsc - maksymalnie 2 wejściówki w jednym zgłoszeniu.
System rezerwacji wejściówek zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc, lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie, czyli w piątek 28 maja.
Wejściówki można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem, w szklanym hallu w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3).
Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
WAŻNE INFORMACJE
W związku z panującą epidemią prosimy uczestników wydarzenia o przestrzeganie ważnych zasad:
1. Zostańcie w domu jeśli nie czujecie się zdrowo - macie katar, kaszel lub podwyższoną temperaturę.
2. Przyjdźcie 20 minut wcześniej przed planowanym wydarzeniem, aby wypełnić oświadczenie dotyczące waszego zdrowia.
3. Przynieście ze sobą maseczki, aby na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi, w trakcie trwania wydarzenia zakryć usta i nos.
4. Często myjcie i dezynfekujcie ręce.
5. Zachowujcie bezpieczny dystans.
6. Zapoznajcie się z regulaminem dotyczącym uczestnictwa w wydarzeniach na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi.
Udział w wydarzeniu wiąże się z przestrzeganiem poniższego regulaminu, a także z wypełnieniem oświadczenia uczestnictwa w wydarzeniu, przed jego rozpoczęciem.
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi:
1. W wydarzeniach mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe.
2. Każdorazowo przed przybyciem do Fabryki Sztuki każdy uczestnik wydarzenia musi zmierzyć temperaturę. Jeżeli jest ona wyższa niż 36,9 stopni Celsjusza - uczestnik musi zostać w domu.
3. Wszystkie wydarzenia odbywają się w przestrzeniach dostosowanych i zgodnie z przyjętymi zachowaniami i zasadami sanitarnymi.
4. Ilość uczestników biorących udział w wydarzeniu uzależniona jest od przestrzeni, w której wydarzenie jest realizowane (dozwolona ilość osób na metr kwadratowy).
5. Każdy uczestnik wydarzeń może w nich uczestniczyć na własną odpowiedzialność i po akceptacji niniejszego regulaminu.
6. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniach wyłącznie po pisemnym zaakceptowaniu wymogów zawartych w niniejszym regulaminie, przez opiekuna prawnego.
7. Uczestnik zajęć ruchowych ćwiczy tylko z własnymi przyborami, przedmiotami (np. mata do ćwiczeń).
8. Przybory wykorzystywane podczas zajęć są dokładnie czyszczone lub dezynfekowane.
9. W jednej ławce / przy jednym stoliku siedzi jeden uczestnik, a odległości między ławkami / stolikami wynoszą minimum 1,5 metra.
10. W wydarzeniach grupowych / zespołowych odległość między uczestnikami wynosi minimum 2 metry.
11. Należy zapewnić taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczestników.
12. Uczestnicy, którzy przychodzą na wydarzenia, muszą przed wejściem do budynku zdjąć maseczkę i schować ją w plecaku / torbie. Podczas wydarzeń mogą używać tylko nowych, czystych maseczek.
13. Osoby nieprzestrzegające postanowień niniejszego regulaminu będą wykluczone z uczestnictwa w wydarzeniach.
Operatorem Akcji Dotknij Teatru 2021 pt. „Obecność” - łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru - jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.
Akcja Dotknij Teatru 2021 jest dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.