DSC03435
Strona główna / Aktualności / Spotkanie z Thomasem Richardsem

Spotkanie z Thomasem Richardsem

miejsce i czas
15.09.2009
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy na spotkanie z Thomasem Richardsem - liderem “Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards” w Pontederze, do Teatru CHOREA i Fabryki Sztuki w Łodzi.

 

data: 15 wrześnie 2009
godzina: 13:00
miejsce: Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

 

W związku z ogłoszonym przez UNESCO Rokiem Jerzego Grotowskiego, zapraszamy na spotkanie z Thomasem Richardsem - dyrektorem “Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards” w Pontederze. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie dokumentacja filmowa z pracy Workcenter w Pontederze. Thomasowi Richardsowi towarzyszyć będzie dwóch aktorów z Workcenter oraz Piotr Borowski (wieloletni współpracownik Grotowskiego, obecnie lider Studium Teatralnego w Warszawie).

 

Thomas Richards - studiował dramat i muzykę na uniwersytecie Yale (USA) i w Bolonii (Włochy). Od 1986 był najbliższym asystentem Grotowskiego i jednym z głównych liderów projektów prowadzonych w Pontederze. W 1996 Grotowski podjął decyzję o przekształceniu swego ośrodka w “Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards” tym samym przekazując Richards’owi dziedzictwo i prawa do kontynuowania wyznaczonej przez siebie drogi. Po śmierci Grotowskiego - Richards kieruje ośrodkiem w Pontederze. Jest autorem książki: “Pracując z Grotowskim nad działaniami fizycznymi” (1993, polskie wydanie 2003) i wywiadu rzeki “Punkt graniczny przedstawienia” (1997).

 

Archiwum

poprzednie aktualności

DSC 7960

Spektakl "Tehillim/Psalmy" w Warszawie

miejsce i czas
03.09.2009
Festiwal Kultury Żydowskiej w Warszawie | Spektakl

Zapraszamy na spektakl "Tehillim/Psalmy" Teatru CHOREA i neTTheatre, w reżyserii Pawła Passiniego, w ramach VI Festiwalu Kultury Żydowskiej w Warszawie.

DSC 0917

Spektakl "Śpiewy Eurypidesa" w Grecji

miejsce i czas
09.07.2009
International Meeting on Ancient Drama, Delfy | Spektakl

Zapraszamy na spektakl "Śpiewy Eurypidesa" Teatru CHOREA, w reżyserii Tomasza Rodowicza, na festiwalu “International Meeting on Ancient Drama” w Delfach, Grecja.

Spiewy Eurypidesa fot. Piotr Wdowka1

Spektakl "Śpiewy Eurypidesa" w Bytomiu

miejsce i czas
01.07.2009
Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego w Bytomiu | Spektakl

Zapraszamy na spektakl "Śpiewy Eurypidesa" Teatru CHOREA, w reżyserii Tomasza Rodowicza, w ramach XVI Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu.