292319 3649585477622 979005117 n
Strona główna / Aktualności / Teatr CHOREA na Dotknij Teatru 2010

Teatr CHOREA na Dotknij Teatru 2010

miejsce i czas
23-27.03.2010
Dotknij Teatru | Projekt

Zapraszamy na warsztaty performerskie i akcję happeningową "ArtRobak- scream if you wanna faster” prowadzone przez Pawła Korbusa z Teatru CHOREA, oraz "Lekcje Antyku" prowadzone przez artystów Teatru CHOREA, w ramach Akcji Dotknij Teatru 2010 - łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

 

 

Warsztaty performerskie "ArtRobak- scream if you wanna faster"
data: 23 marca 2010
g
odzina: 18:00
miejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3
idea i prowadzenie: Paweł Korbus
wstęp wolny ilość miejsc ograniczona
zapisy/informacje: pola.amber@fabrykasztuki.org, 42 646 88 65

 

Akcja happeningowa "ArtRobak- scream if you wanna faster"
data: 27 marca 2010
godzina: 12:00
miejsce: plac przed pomnikiem Leona Schillera w Łodzi
prowadzenie: Paweł Korbus

 

"Lekcje Antyku"
data: 27 marca 2010
godzina: 14:30-16:00 - I lekcja antyku / 16:15-17:45 - II lekcja antyku / 18:00-19:30 - III lekcja antyku
miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
prowadzący: Dorota Porowska, Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz, Janusz Adam Biedrzycki, Maciej Maciaszek
wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

 

 

Akcja happeningowa i warsztaty performerskie "ArtRobak- scream if you wanna faster"

 

Warsztaty performerskie "ArtRobak- scream if you wanna faster" stanowią przygotowanie do akcji - happeningu i same są  happeningiem tyle, że w formie laboratoryjnej - badamy odczucia ciała, kontakt z materią, określanie się w przestrzeni społecznej i fizycznej, stawanie wobec i kontakt z partnerem.

 

SCREAM IF YOU WANNA FASTER / SCREAM IF YOU WANNA HIGHER / SCREAM IF YOU WANNA DEEPER

 

Postać, człowiek-bryła, nosiciel, idzie, pełznie, miastem. Idzie ulicą, dąży we własnym kierunku, tańczy własny taniec, niesie bagaż, bryłę, balast, rzeźbę. Porusza się oszczędnie, minimalistycznie, ale wchodzi w interakcje z przechodniami, publicznością, wpisuje się w architekturę i życie miasta. Działanie jest otwarte na przypadek, ukierunkowane ku ludziom i działaniu, ale postać funkcjonuje w kanale poza głównym nurtem - pełznie na styku chodników i fasad, w miejscach, gdzie wiatr nawiewa śmieci. Może wejdzie do fontanny, może do kościoła, może poleży przy śmietniku. Postać nic nie widzi. Czuje, słucha, jest obecna. Tancerz - performer reaguje, improwizuje.

 

Tancerz - ODMIENIEC

Jednostka oderwana od całości, umiejscowiony w pokoju-rzeźbie, owinięty w kokon, nosi uniform ochronny. Stworzona bariera jest częścią jego samego, jak część ciała, jak część świadomości, mutacja, manifest Ja, przesłanie - przeniesienie. Paradoksalnie umiejscowiony, ma kontakt, funkcjonuje na manowcu rzeczywistości.

 

Tancerz ZAKAŻONY
Inny, pięknie cuchnący dziwoląg o egzotycznej urodzie, zainfekowany światem, świadomy rzeczywistości, tańczy z naroślą taniec życia, nosi narośl, która jest (w)nim.

 

Tancerz CZUJĄCY
Jest paradoksalną częścią rzeczywistości, w interakcji ze światem zewnętrznym, jest tricksterem. Dotyka, postrzega świat, nie hamuje uczuć, poddaje się własnym impulsom. Poddany samemu sobie, trwa, tańczy, reaguje, wychodzi na spotkanie z przypadkiem, wystawia się, łamie zasady, jest punktem w cyklu tworzenia i niszczenia. Piękny dziwoląg, odstępuje od reguły, wytrąca z bezwładności.

 

 

"Lekcje Antyku"

 

"Lekcja Antyku" to zajęcia mające zapoznać słuchaczy ze źródłami kultury europejskiej: muzyką, teatrem i tańcem antycznej Grecji. Tematem lekcji będzie przedstawienie badań nad rekonstrukcją antycznych instrumentów, zabytków muzycznych, starożytnej notacji muzycznej oraz sposobów pracy nad tańcem inspirowanym ikonografią antyczną. Spotkanie wzbogaci żywa opowieść o doświadczeniach Teatru CHOREA i multimedialna prezentacja dokonań artystycznych. Program obejmuje także krótki warsztat dla uczestników, w finalnej części spotkania.

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

5b2c4f2d4488b3000927bd1b original

Amerykańska premiera spektaklu "Tov/Dobro"

miejsce i czas
18.03.2010
Disney/Callarts Theatre RedCat, Los Angeles | Spektakl

Zapraszamy na amerykańską premierę spektaklu "Tov/Dobro", stworzonego we współpracy Rosanna Gamson World Wide i Teatru CHOREA, do Disney/Callarts Theatre - RedCat w Los Angeles, USA.

Tov proby16

Teatr CHOREA w Los Angeles

miejsce i czas
08-28.03.2010
Teatr RGGW, Los Angeles | Spektakl

Teatr CHOREA ponownie wyrusza do Kalifornii, gdzie będzie kontynuować współpracę z Teatrem Rosanna Gamson World Wide (RGWW) w Los Angeles (USA).

antygona 6

Spektakl "Antygona" w Szczecinie

miejsce i czas
05-07.03.2010
Teatr Kana, Szczecin | Spektakl

Zapraszamy na pierwsze poprwmierowe pokazy spektaklu "Antygona", w reżyserii Doroty Porowskiej, stworzonego we współpracy Teatru CHOREA i Teatru Kana, na scenie Teatru Kana, w Szczecinie.