05 20101203 20 52 03 MG 1129
Strona główna / Aktualności / Spektakl "Koguty, borsuki i nne kozły" w Białymstoku

Spektakl "Koguty, borsuki i nne kozły" w Białymstoku

miejsce i czas
27.05.2011
Dni Sztuki Współczesnej, Białystok | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Koguty, borsuki i inne kozły" Teatru CHOREA, w reżyserii Igi Załęcznej, na XXVI Dniach Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

 

data: 27 maja 2011
miejsce: Akademia Teatralna, ul. Sienkiewicza 14, Białystok
bilety: 15 zł / 20 zł, do nabycia w kasie kina Forum, ul. Legionowa 5, Białystok

 

 

W tym roku Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku koncentrują się wokół dwóch bloków tematycznych: 1. współczesny teatr formy z wykorzystaniem nowych mediów oraz 2. sztuka w przestrzeni publicznej. Podczas tegorocznych Dni Sztuki Współczesnej będzie można zobaczyć te teatry i artystów, którzy w swojej działalności daleko wykraczają poza obszar tradycyjnie związany z teatrem repertuarowym. Prezentowane teatry, zespoły i ośrodki wyróżniają się działalnością interdyscyplinarną, między teatrem, tańcem i sztukami wizualnymi, społeczną, animacyjną i edukacyjną oraz obok spektakli teatralnych przygotowują też performanse, instalacje, filmy, koncerty.

 

 

Spektakl "Koguty, Borsuki i inne Kozły" jest efektem półrocznej pracy w ramach projektu "Antyk - taniec w Re-Konstrukcji". Z jednej strony sięgamy do greckich źródeł opisujących i przedstawiających taniec, przyjmując perspektywę badawczą, analizując zachowane zabytki muzyczne, ikonograficzne, literackie. Ciało wczytuje się we fragmentaryczną partyturę ruchu, literuje gest po geście. Z drugiej zaś, równocześnie porzucamy ową wiedzę, by zatopić się w pulsującej i nigdy ostatecznie domkniętej kreacji, w istnieniu na granicy między tym, co konkretne a niewiadomym, brakującym fragmentem.

 

Oprócz samego spektaklu aktorzy CHOREI i twórcy choreografii do "Kogutów..." - Iga Załęczna oraz Janusz Adam Biedrzycki - poprowadzą warsztaty taneczne "Antyk - taniec w Re-Konstrukcji.

 


SKORUPY/ FRAGMENTY/ CIAŁO SPĘKANE / ZAMKNIĘTE W BEZRUCHU/ W KLASYCZNYM KANONIE/ W WYRZEŹBIONYM GEŚCIE/ GEŚCIE NIEPEŁNYM/ OKALECZONYM PRZEZ CZAS/ SKÓRA/ MIĘKKA/ ROZPIĘTA NA KOŚCIACH/ RZEZBA MIĘŚNI/ ODDECH/ RYTM/ LINIA RUCHU/ CIAŁO PODĄŻAJĄCE/ CZYTAJĄCE Z FRAGMENTÓW/ ŻYWE/ W PRZESTREZNI NIEWIADOMEGO/ DOPEŁNIAJĄCE/ W NIEUSTAJĄCYM RUCHU

 

Projekt "Koguty, borsuki i inne kozły"to kolejny etap pracy nad ruchem Antycznej Grecji prowadzony przez tancerzy i aktorów Teatru Chorea. To swoista praktyczna antropologia tańca, w której kontekst badań teoretycznych staje się elementem pracy artystycznej w obrębie praktyk tanecznych. Obszarem poszukiwań jest dziedzictwo kulturowe starożytnej Grecji, a właściwie zamknięte w owym dziedzictwie - ciało w ruchu.

 

Reżyseria: Iga Załęczna
Choreografia: Iga Załęczna, Janusz Adam Biedrzycki
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski, Maciej Maciaszek, Jakub Pałys
Światło i dźwięk: Tomasz Krukowski
Obsada: Joanna Chmielecka, Małgorzata Lipczyńska, Katarzyna Pękała, Iga Załęczna, Janusz Adam Biedrzycki, Tomasz Ciesielski
Premiera: 14 listopada 2010, scena Fabryki Sztuki w Łodzi

 

Archiwum

poprzednie aktualności

20120817 DSC5629

Premiera koncertu zespołu The Blue Rabbit

miejsce i czas
14.05.2011
Fabryka Sztuki w Łodzi | Koncert

Zapraszamy na premierę koncertu zespołu “The Blue Rabbit”.

antygona1

Spektakl "Antygona" w Nowicy

miejsce i czas
01.05.2011
Spotkania Teatralne INNOWICA | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Antygona", w reżyserii Doroty Porowskiej, stworzonego we współpracy Teatru CHOREA i Teatru Kana, na IV Spotkaniach Teatralnych INNOWICA 2011, w Nowicy.

Grotowski proba odwrotu fot.Magorzata Jaboska 03

Spektakl "Grotowski - próba odwrotu" w Warszawie

miejsce i czas
06-07.04.2011
Warszawskie Spotkania Teatralne | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Grotowski - próba odwrotu" Teatru CHOREA, w reżyserii Tomasza Rodowicza, w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych, w Teatrze na Woli w Warszawie.