018 20111111 16 50 42 IMG 1143
Strona główna / Aktualności / Próby do "Oratorium Dance Project"

Próby do "Oratorium Dance Project"

miejsce i czas
10.10-09.12.2011
Teatr CHOREA | Projekt

W październiku 2011 rozpoczynamy finalną, intensywną fazę prac i prób nad poświęconą przygotowaniu tanecznej i muzycznej części widowiska "Oratorium Dance Project - CHOREA, Łódź 2011". 

 

Do projektu została zaproszona ponad 60-osobowa grupa młodzieży, która nigdy nie zajmowała się profesjonalnie tańcem. Grupa została wybrana podczas wielu warsztatów i spotkań, które aktorzy CHOREI przeprowadzili wiosną i latem 2011, w gimnazjach, liceach oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa łódzkiego. Głównemu choreografowi Robertowi M. Haydenowi będą tancerze walijskiej grupy Earthfall oraz łódzcy niezależni artyści tańca i aktorzy CHOREI. Próby będą odbywać się w kolejnych sesjach pracy w październiku i listopadzie 2011.

 

Jednocześnie nad częścią muzyczną projektu - "Oratorium Antyk/ Trans/ Orchestra" - pod okiem instruktorów z Teatru CHOREA, będzie pracowała druga grupa wykonawców, również złożona z amatorów, wyselekcjonowana przez artystów CHOREI na tej samej zasadzie - młodzież oraz osoby powyżej 50-tego roku życia, w sumie około 60 osób. W "Oratorium" wykorzystano specjalnie zaaranżowane pieśni antycznej Grecji, zrekonstruowane z ocalałych zabytków muzycznych sprzed 2,5 tysiąca lat.

 

W widowisku, obok uczestników naszego projektu wystąpi Orkiestra i Chór Filharmonii Łódzkiej oraz muzycy jazzowi.

 

Już teraz - serdecznie zapraszamy na premierę "Oratorium Dance Project"!

 

Finał projektu to dwa pełnowymiarowe, profesjonalne widowiska z Orkiestrą i Chórem Filharmonii Łódzkiej, w dniach 8 i 9 grudnia 2011, zaprezentowane w Klubie Wytwórnia - Toya Studios w Łodzi. 

 

Wsparcie projektu potwierdziło wiele instytucji kultury i edukacji artystycznej z Łodzi, m.in.: Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki, Fabryka Sztuki w Łodzi, Szkoła Baletowa i Akademia Sztuk Pięknych.

 

Projekt współfinansują:
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Urząd Miasta Łodzi
- Urząd Marszałkowski w Łodzi
- Instytut Muzyki i Tańca
- Narodowe Centrum Kultury
- Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
- British Council
- PGE Energetyka

 

Projekt otrzymał honorowe patronaty:
- Marszałka województwa łódzkiego - Pana Witolda Stępnia
- Prezydent Miasta Łodzi - Pani Hanny Zdanowskiej
- Sekretarza Stanu do spraw Europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - Pana Mikołaja Dowgielewicza

 

Projekt został wybrany i wpisany jako jedno z najważniejszych wydarzeń odbywających się podczas Przewodnictwa Polski w Radzie UE.

 

Patroni medialni projektu:
- Telewizja Polska
- 3 Program Polskiego Radia
- Gazeta Wyborcza

 

Archiwum

poprzednie aktualności

12 08 8 zamieszanie

Spektakl "Grotowski - próba odwrotu" w Bytomiu

miejsce i czas
09.10.2011
Festiwal Teatromania, Bytom | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Grotowski - próba odwrotu" Teatru CHOREA, w reżyserii Tomasza Rodowicza, podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego TEATROMANIA, w Bytomiu.

chorea warsztaty1fot.archiwum

Warsztaty Teatru CHOREA w Mińsku

miejsce i czas
18-22.09.2011
Warsztat

W dniach 18-22 września 2011 Teatr CHOREA poprowadzi w Mińsku warsztaty teatralne "Głos, ciało i ruch w przestrzeni", w ramach projektu "Międzynarodowa strefa teatru: Polska - Białoruś", organizowanego pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i programu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2011”.

12 08 9 rzedem

Spektakl "Grotowski - próba odwrotu" w Rzeszowie

miejsce i czas
15.09.2011
Festiwal Źródła Pamięci, Rzeszów | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Grotowski - próba odwrotu" Teatru CHOREA, w reżyserii Tomasza Rodowicza, podczas Festiwalu “Źródła pamięci. GROTOWSKI - KANTOR - SZAJNA”, w Rzeszowie, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.