CZ5A0524
Strona główna / Aktualności / Premiera spektaklu "Cienie wieży" / Dotknij Teatru

Premiera spektaklu "Cienie wieży" / Dotknij Teatru

miejsce i czas
28.03.2022
Dotknij Teatru 2022 | Warsztat

Zapraszamy na premierę spektaklu “Cienie Wieży”, w wykonaniu teatru tańca Connecting Arts and Theatre Dance Company, gościnnie na scenie Fabryki Sztuki w Łodzi, w ramach Akcji Dotknij Teatru 2022 - łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, pod hasłem "Nadzieja?".

 

data: 28 marca 2022 (poniedziałek)
godzina: 17:30 i 20:00
miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
rezerwacja bezpłatnych wejściówek: connectingartslodz@gmail.com
w tytule wiadomości prosimy wpisać: imię, nazwisko, numer telefonu, godzinę spektaklu - 17:30 lub 20:00

Program Dotknij Teatru: https://dotknijteatru.pl

 

 

Spektakl “Cienie Wieży” to dzieło nawiązujące do mitu o Orfeuszu i Eurydyce, realizowane z punktu widzenia Eurydyki pozostawionej w Hadesie. Czy w przypadku wyjścia z ciemnej, nieznanej przestrzeni, można odnaleźć w sobie nadzieję na dalsze życie po życiu?

 

Mamy nadzieję na rozbudzenie w widzach wewnętrznej dyskusji na temat próby zrozumienia hybrydowej rzeczywistości, podejmując tematy o charakterze mistycznym. Na ile wiwisekcja tej rzeczywistości, przeprowadzona narzędziami takimi jak mit, czy ekspresyjna ucieczka do mnogości wewnętrznych światów, może pomóc w odnalezieniu swojego własnego cienia. Poszukiwanie wielobarwności wewnątrz człowieka może nas uratować przed nierównym światem hybryd i zdalnej komunikacji, w którym nie tak trudno o powierzchowne kłamstwo i elastyczną moralność. Odrywając się od cieni swojej przeszłości pojawia się światło oddechu, naturalności i wolności.

 

Connecting Arts Theatre & Dance Company to kolektyw wszechstronnych, młodych, utalentowanych artystów, pragnących zderzyć się w procesie twórczym i doskonalić swoje umiejętności w kreatywnych projektach, działaniach warsztatowych, scenicznych, produkcjach filmowych oraz spektaklach teatralnych. Łączy ich idea twórczego działania. Bogaty program warsztatowy i edukacyjny Connecting Arts and Theatre Dance Company ma na celu poszerzać perspektywy twórców i otwierać im możliwości rozwoju na wielu polach. Dzielenie się doświadczeniami, wiedzą, pomysłami oraz sztuką, pozwala na promowanie działań artystycznych wśród szerszej publiczności.

 

Reżyseria / choreografia / scenografia: Daria Szymańska
Koordynatorka projektu: Alicja Tranda
Tancerki: Katarzyna Koziorz, Maria Lenczewska, Laura Einbacher
Twórcy muzyki / wykonawcy – Julianna Kamila Siedler-Smuga, Piotr Maciej Papierski, Pimon Lekler
Kostiumy: Stefania Lazar
Wizualizacje: Nilo Hartman, Ula Domańska
Światło: Tomasz Krukowski
Dźwięk: Marcin Dobijański
Technika: Karolina Czerniawska
Partner: Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr Nowy w Łodzi

 

Organizatorem Akcji Dotknij Teatru 2022 jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

Lubelski Teatr Taca W moim poczatku jest moj kres fot. Maciek Rukasz 9

Spektakl "W moim początku jest mój kres" / Inauguracja Dotknij Teatru

miejsce i czas
25.03.2022
Dotknij Teatru 2022 | Warsztat

Fabryka Sztuki wraz z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych inaugurują Dotknij Teatru - łódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Tegoroczną edycję pod hasłem "Nadzieja?" otworzy gość specjalny - Lubelski Teatr Tańca, spektaklem "W moim początku jest mój kres" w reżyserii Joanny Lewickiej.

272842212 4603070623138107 3901750639150727138 n

Warsztat pieśni ukraińskich

miejsce i czas
12.03.2022
Teatr CHOREA | Warsztat

Gorąco zapraszamy na niezwykły warsztat pieśni ukraińskich, prowadzony przez wybitną ukraińską wokalistkę, pieśniarkę i aktorkę - Zoryanę Dybovską!

Sklep z dobrym humorem spektakl fot. HOLLYBABA 95

Spektakl "Sklep z dobrym humorem" w Łodzi

miejsce i czas
12.03.2022
Teatr CHOREA | Spektakl

Zapraszamy na spektakl „Sklep z dobrym humorem” w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej Teatru CHOREA pod przewodnictwem Joanny Filarskiej, w reżyserii Pawła Głowatego i Dzieci, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.