dotknij teatru 709x400px
Strona główna / Aktualności / Teatr CHOREA na Dotknij Teatru 2015

Teatr CHOREA na Dotknij Teatru 2015

miejsce i czas
27.03-03.04.2015
Projekt

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku, w ramach "Dotknij Teatru", CHOREA pokaże spektakl "Wszędodomni" oraz spektakl "Po Ptakach".

 

"Wszędodomni"

data: 27 marca
godzina: 19:00
miejsce: sala drewniana, Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

data: 28 marca
godzina: 19.00
miejsce: lokal usługowy na ul. Abramowskiego 23 

 

"Po Ptakach"

data: 1 kwietnia
godzina: 19.00
miejsce: sala teatralna, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, (budynek C), ul. Tymienieckiego 3 

 

Wstęp na spektakle jest bezpłatny. 

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

System rezerwacji będzie otwarty od 20 marca 2015.
Rezerwacja/informacja: chorea.warsztaty@gmail.com, +48 506 103 207


Bezpłatne wejściówki można odebrać od 20 marca 2015, od poniedziałku do piątku, w godz. 12:00-18:00, w biurze Teatru CHOREA w budynku Fabryki Sztuki w Łodzi (pok. nr.18), na ul. Tymienieckiego 3, oraz w dniu spektakli, pół godziny przed ich rozpoczęciem, w Art_Inkubatorze, (sala teatralna, budynek C), ul. Tymienieckiego 3. 

 

 

"Wszędodomni"

 

Spektakl jest podsumowaniem projektu realizowanego z mieszkańcami ośrodka dla bezdomnych im. Brata Alberta w Łodzi, od marca do października 2013 roku. Artyści i animatorzy starali się wniknąć w tą trudną przestrzeń w celu rozpoznania sytuacji życiowej mieszkańców ośrodka oraz przeprowadzenia próby ich aktywizacji, wzmocnienia motywacji do działania. Spotkania, rozmowy oraz regularnie prowadzone zajęcia teatralne, pomogły wielu osobom uzewnętrznić własne sądy, emocje i zdolności artystyczne, w zakresie różnych dziedzin sztuki. W ramach projektu udało się zaangażować w działania na rzecz mieszkańców ośrodka kilka osób spoza projektu. Zorganizowany został koncert muzyczny i pokazy naszej wspólnej pracy. Powstał film popularyzujący różne zdarzenia i nasze działania oraz wykreowany w sposób demokratyczny spektakl, który nosi znamiona eksperymentu teatralnego.

 

Spektakl zrealizowany przez tzw. artystów z tzw. bezdomnymi, albo na odwrót,... czyli z udziałem ludzi specjalnej kategorii, często funkcjonujących na granicy społecznej normy, a więc trochę bardziej elastycznych, inaczej zakorzenionych, z zachwianym poczuciem bezpieczeństwa. Mam dom w każdym mieście – to afirmacja używana w spektaklu, wymyślona przez Pawła Korbusa, jednego z animatorów zdarzenia. Podpisuje się pod nią obydwoma rękami. Wszędodomni - to spektakl o naszym dobrym spotkaniu,... dobrym dla artystów, bo szukają doświadczeń i dla bezdomnych, bo potrzebują czyjegoś zainteresowania. (Dorota Porowska)

 

Realizacja: Julia Jakubowska, Dorota Porowska, Paweł Korbus, Magda Laskowska, Piotr Kowalczyk, Marcin Polak, Kuba Krzewiński
Premiera: 23 października 2013, Fabryka Sztuki w Łodzi

 

 

"Po Ptakach"

 

Próbujemy odpowiedzieć na pytanie: co zostało nam dzisiaj po Ptakach Arystofanesa, po starożytnych Grekach i ich kulturze, co mamy z nimi wspólnego? Pamiętajmy, że Ateny za życia Arystofanesa przechodzą czas wyniszczających wojen ze Spartą, czas rozpadającej się demokracji, kryzysów politycznych, spisków i walki o władzę różnych stronnictw politycznych. Kruszą się wartości społeczne i religijne. W takich okolicznościach zawsze pojawiają się przewodnicy do nowego wspaniałego świata, który ma szansę powstać na gruzach starego, dzięki utopijnym ideom, populistycznym hasłom, manipulacjom i ustawieniu się dokładnie pomiędzy tymi, którym się udało, a tymi, którzy są przegrani. Jedni bez drugich nie mogą żyć, więc tam, gdzie ich drogi się przecinają, trzeba tym pierwszym odbierać władzę, a tym drugim marzenia. Całość otoczyć murem, rozstawić straże i strzec się obcych, jak to jest w Chmurokukułczynie – idealnym nowym państwie Arystofanesa. Ale zza wysokiego muru bogowie wyglądają na skorumpowanych idiotów, a ludzie na okradzionych z marzeń karłów. Czy raj na ziemi można dzisiaj budować tylko za kolczastymi drutami? Czy wszystkie wizje uzdrawiania świata w trakcie realizacji stają się zawsze tak samo gorzkie i groźne? W tym spektaklu, granym w postkomunistycznym państwie, w dobie globalnego terroryzmu, pytamy o to nie tylko Arystofanesa…

 

Teatr CHOREA / EARTHFALL
Reżyseria: Jessica Cohen, Jim Ennis, Tomasz Rodowicz
Choreografia: Jessica Cohen, Jim Ennis, Suzanne Firth, Cai Tomos, CHOREA
Muzyka: Maciej Rychły
Światło: Tomasz Krukowski
Obsada: Dominika Krzyżanowska, Joanna Chmielecka, Małgorzata Lipczyńska, Dorota Porowska, Izabela Śliwa, Elina Toneva, Iga Załęczna, Janusz Adam Biedrzycki, Hubert Domański, Paweł Korbus, Tomasz Krzyżanowski, Maciej Maciaszek, Sean Palmer, Tomasz Rodowicz
Premiera: 09-14 grudnia 2005, Teatr Współczesny, Wrocław; Teatr Nowy Praga, Warszawa

 

 

 

Spektakle "Wszędodomni" (27 0 28 marca) i "Po Ptakach" (1 kwietnia) odbywają się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru pod nazwą "Dotknij Teatru".


Wydarzenie jest realizowane oraz finansowane  ze środków "Dotknij Teatru".

 

https://www.facebook.com/dotknijteatru

 

http://dotknij-teatru.pl

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

228713 2089495472510 26338 n

Spektakl "Miłosz w żywych obrazach"

miejsce i czas
07-08.03.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na spektakl muzyczno-multimedialny „Miłosz w żywych obrazach”.

FOT6EE0

Twórcza Akademia dla Małych i Dużych

miejsce i czas
03-27.03.2015
Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Rusza Twórcza Akademia dla Małych i Dużych. Zapraszamy dzieci i dorosłych na cykliczne warsztaty z pogranicza sztuk wszelakich. Dla każdego znajdzie się coś miłego. Warsztaty poprowadzą artyści Teatru CHOREA.

IMG 1503

Intensywne Warsztaty Teatru CHOREA

miejsce i czas
27.02-01.03.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na Intensywne warsztaty Teatru CHOREA "CIAŁO / RUCH / GŁOS - AKTOR WIELOWYMIAROWY" do Fabryki Sztuki w Łodzi.