vidomi 1
Strona główna / Aktualności / "Art-Impulsy" - warsztaty dla osób niewidomych i niedowidzących

"Art-Impulsy" - warsztaty dla osób niewidomych i niedowidzących

miejsce i czas
01.07-28.11.2014
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat


Projekt "Art - Impulsy" zakłada cykl warsztatów teatralno- ruchowo-muzycznych dla młodzieży niewidomej i słabowidzącej, zakończonych premierą profesjonalnego spektaklu z udziałem uczestników warsztatów oraz ich instruktorów, nauczycieli – młodych tancerzy i artystów z Łodzi.

 

Cykliczne warsztaty będą odbywały się od lipca do listopada 2014 roku. Projekt kierowany do osób od 15 roku życia..

 

Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest uaktywnienie, usamodzielnienie młodzieży niewidomej, słabowidzącej oraz ich rodziców i opiekunów. Projekt „Art-Impulsy” będzie realizowany w ramach dwóch modułów pracy: artystycznej i organizacyjnej. Moduł artystyczny polega na czynnym udziale w warsztatach taneczno-teatralnych, zakończonych pokazem i spektaklem premierowym. Moduł ten będziemy realizować poprzez organizację serii różnorodnych warsztatów teatralno-wokalno-ruchowych, wykorzystując techniki mające na celu zdobycie przez uczestników świadomości własnego ciała, polepszenie orientacji w przestrzeni, rozwijanie swobodnego, płynnego ruchu, uzyskanie zaufania do siebie i innych w grupie. Zajęcia obejmują rozwój ciała i głosu, tworzenie poprzez improwizację.

 

Pro­jekt "Art-Im­pul­sy" sfi­nan­so­wa­no z pro­gra­mu "Mło­dzi nie­peł­no­spraw­ni - spraw­ni z PZU"

 

Archiwum

poprzednie aktualności

1505629 445102985593242 1564450071 n

Premiera performance'u "O miłości"

miejsce i czas
29.03.2014
Fabryka sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę performance'u "O miłości" Teatru CHOREA, w reżyserii Pawła Korbusa i Julii Jakubowskiej, w ramach Akcji Dotknij Teatru - łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, do Fabryki Sztuki w Łodzi.

IMG 0306 cghgc

Premiera koncertu "Lulabajki"

miejsce i czas
09-10.12.2013
Teatr Muzyczny w Łodzi | Koncert

Zapraszamy na premierę koncertu "Lulabajki" Teatru CHOREA, w rezyserii Dominiki Krzyżanowskiej Gorzkiewicz, z muzyką Tomasz Krzyżanowskiego i Kuby Pałysa, do Teatru Muzycznego w Łodzi.

KMachniewicz MG 181q100

Premiera spektaklu "Muzg"

miejsce i czas
22-24.11.2013
Teatr Szwalnia, Łódź | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "Muzg" Teatru CHOREa, w reżyserii Tomasza Rodowicza, według scenariusza Marcina Cecko, do Teatru Szwalnia w Łodzi.