384483193 816351960492327 2009193191887491333 n
Strona główna / Aktualności / Premiera spektaklu "Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach"

Premiera spektaklu "Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach"

miejsce i czas
06-07.10.2023
Fabryka sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę oraz popremierowy pokaz spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, w ramach programu OFF Polska.

 

data: 6, 7 października 2023 (piątek, sobota)
godzina: 19:00
miejsce: scena w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
czas trwania: 60 minut (bez przerw)
wiek widzów: 12+
wstęp: bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
rezerwacje: teatrchorea@gmail.com, +48 506 103 207

więcej: https://www.facebook.com/events/1406380623594748/

 


Spektakl „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” jest spojrzeniem różnych pokoleń na osobiste relacje z naturą. „Baśń sceniczna” jako formuła spektaklu ukazuje współczesne doświadczenie zagubienia, utraty poczucia samego siebie, nieokreślonej tęsknoty, ale też doświadczenie poszukiwania i odzyskiwania przestrzeni harmonii, wyciszenia. Jest to zaproszenie do wyprawy w przestrzeń ogrodu, gdzie zmysły na nowo zamieszkają wśród zielonych traw, szumiących drzew, by odnaleźć ukojenie. Ogród jest tym fragmentem natury, który choć tworzony przez człowieka, pozwala ją odczuć, doświadczyć współistnienia z nią. Sensualne doznanie ogrodu jest w istocie spotkaniem z przyrodą i z samym sobą, i może otwierać na spotkanie z drugim człowiekiem. Zależy nam, by nie poprzestawać na rozpoznawaniu tego, co negatywne, lecz by stworzyć możliwość do przeżywania afirmacji.

Sięgamy po osobiste opowieści uczestników projektu, do różnych kontekstów kulturowych – japońskiej sztuki kąpieli leśnych shinrin-yoku, ale także rozważań filozofów i ekologów. Kostiumy i scenografia powstały w duchu zero waste i upcyclingu.

 

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Reżyseria, choreografia, dramaturgia: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski
Scenariusz: zespół Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA
Kostiumy i scenografia: Kinga Kubiak
Muzyka: Tymoteusz Karaś-Tęcza
Przygotowanie wokalne: Anna Przybyt
Współpraca dramaturgiczna: Katarzyna Wielechowska
Współpraca choreograficzna: Michał Rudkowski
Współpraca warsztatowa: Agnieszka Boruta
Realizacja światła: Adam Zamana
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański
Producent: Wiktor Moraczewski
Asystentka producenta: Cecylia Trafas
Obsada: Lucyna Przybylska, Halina Kaczorowska, Jolanta Szadkowska, Natalia Arabska, Zofia Kędra, Grażyna Kołtonik, Magdalena Knyt, Kamila Biedrzycka, Iga Kwintkiewicz, Lilianna Filipczak, Barbara Iżeli, Alicja Kaźmierska, Cecylia TrafasMiędzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA – działa od 2020 roku i powstała z połączenia dwóch grup działających w Teatrze CHOREA – młodzieżowej oraz senioralnej. Do grupy przynależą osoby z różnych środowisk, o różnorodnym doświadczeniu, w zróżnicowanym wieku i o odmiennych temperamentach. Międzypokoleniowy dialog, wieloaspektowość działań, wzajemna inspiracja, przełamywanie barier, lęków i stereotypów towarzyszą grupie przy wspólnej pracy. W swojej aktywności teatralnej grupa sięga po tematy, które bezpośrednio dotyczą wszystkich jej członków i członkinie, odwołując się do tego, co wspólne, zespołowe. Jednocześnie, kolektyw prowadzący grupę – Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski – dba o indywidualny rozwój każdego z uczestników. Grupa w 2021 roku przygotowała plenerowy performans „Sekundowa wspólnota”, a w 2022 roku zrealizowała swój pierwszy spektakl „Złota nić”.


Więcej informacji o grupie: https://www.chorea.com.pl/pl/grupy/miedzypokoleniowa-grupa-teatralna/

 


REZERWACJE


System rezerwacji bezpłatnych wejściówek na spektakl prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00
- mailowo: teatrchorea@gmail.com
- telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać:

- tytuł spektaklu

- datę spektaklu

- imię i nazwisko, na które ma być dokonana rezerwacja

- ilość rezerwowanych wejściówek

 

System rezerwacji wejściówek zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc, lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.


Wejściówki można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem, w szklanym hallu w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3.

 

Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

 


Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

tworcze pazdziernik23 miesiac

Październikowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki

miejsce i czas
04-29.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy do udzia­łu w październikowych Twór­czych Warsz­ta­tach w Fabryce Sztuki. Warsz­ta­ty pro­wa­dzo­ne przez świet­nych in­struk­to­rów, prze­zna­czo­ne są dla dzie­ci, mło­dzie­ży, do­ro­słych i ca­łych ro­dzin. Sprawdź­cie har­mo­no­gram, za­no­tuj­cie daty, re­zer­wuj­cie miej­sca i czas.

www 1200675 2 v2

Wypełnij ankietę dla Fabryki Sztuki

miejsce i czas
01-31.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Fabryka Sztuki w Łodzi przygotowuje się do realizacji kolejnego działania, niezwykle ważnego dla naszej instytucji. Prosimy o pomoc w zdobyciu kilku potrzebnych informacji, dzięki którym lepiej je zorganizujemy.

www 1200675 v3

Spektakl „on your side”

miejsce i czas
27.09.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na spektakl „on your side” w wykonaniu Emilii Biskupik i Sary Kozłowskiej oraz na warsztat z wykonawczyniami dla zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży, w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2023.