47343306 593732041056492 5852632486923730944 o
Strona główna / Aktualności / Warsztaty Ashtanga Vinyasa Yoga

Warsztaty Ashtanga Vinyasa Yoga

miejsce i czas
25-26.04.2015
Teatr CHOREA | Warsztat

Ashtanga Vinyasa Yoga to dynamiczna forma jogi, w której asany poprzeplatane są Vinyasami - czyli harmonijnymi sekwencjami, łączącymi ruch z oddechem. Każda asana ma swój początek i koniec.


Ruch w rytmie oddechu powoduje wytwarzanie ciepła w ciele ćwiczącego, co sprzyja poceniu się. Jest to więc intensywne oczyszczanie organizmu i uwalnianie nagromadzonych toksyn zarówno w powierzchniowych warstwach podskórnej tkanki tłuszczowej jak i w głębokich warstwach mięśni i narządów wewnętrznych. Praktykując ashtangę, oczyszczamy nie tylko ciało. W trakcie praktyki uwalniamy się również od zanieczyszczeń i blokad w sferze umysłu i emocji. Usuwamy przeszkody - szlifujemy charakter.

 

 

PLAN WARSZTATÓW

 

 

25 kwietnia - SOBOTA

 

  • 10.00 - 11.00 Vinyasa

Jest to przede wszystkim praktyka wzmacniająca. Efektywnie wypracowuje wytrzymałość, oraz podstawowe uelastycznienie. Głębokie wewnętrzne rozgrzanie powoduje szybsze pozbycie się toksyn z warstwy podskórnej. Dynamika ruchu  pogłębia i uczy kontroli oddechu.

 

  • 15.00 - 18.00 Warsztat "Vinyasa w Pierwszej Serii Ashtangi"

Praca na różnego rodzaju vinyasach - zarówno dla osób chcących rozwinąć praktykę ashtangi jak i dla osób kontuzjowanych czy z różnymi dolegliwościami. Vinyasa "krok po kroku". Warsztat kończymy pranayamą.

 

 

26 kwietnia - NIEDZIELA

 

  • 14.00 - 16.00 Pierwsza Seria Prowadzona (nauka wariantów asan). Warsztat kończymy pranayamą.

 

 

Na warsztat obowiązują zapisy: suryanefer@gmail.com 
Cena: za jeden dzień 70 zł, cały warsztat 120 zł
Miejsce: Teatr CHOREA (sala warsztatowa), Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3 

 

 

Ewa Makowska - Jogą zajmuję się około 12 lat. Ashtangę praktykuję ponad 8 lat. Uczę od ponad 9 lat - w Wołominie i Kobyłce oraz w Warszawie. Przez prawie 5 lat prowadziłam grupy i uczyłam nauczycieli w Joga Klubie w Warszawie. Mam za sobą także wiele warsztatów wyjazdowych w różnych miejscach Polski. Jestem dyplomowanym nauczycielem Ashtanga Jogi (kurs u Basi Lipskiej). Oprócz codziennej praktyki własnej uczestniczyłam w kilku warsztatach z zakresu jogi - m.in. u Basi Lipskiej (Ashtanga Vinyasa Joga), Kino MacGregor (Ashtanga Vinyasa Joga), Ronalda Steinera (Ashtanga Vinyasa Joga), Davida Keila (Ashtanga Vinyasa Joga), Włodka Łagodzkiego (Mahayoga), Jurka Jaguckiego (Joga Iyengara). Kilka lat spędziłam pod okiem Ewy Jaros. Asystowałam Basi Lipskiej na kursach nauczycielskich - ucząc się jak przygotowywać nauczycieli do pełnienia swej roli. Miałam także zaszczyt praktykować pod okiem Saraswati w Mysore w Indiach.

Ashtanga Joga jest praktyką, która nauczyła mnie postrzegać człowieka jako całość i jednocześnie dała szansę uzdrowienia tam, gdzie akademickie i zachodnie podejście zamknęło swe drzwi.  Sama przeszłam daleką drogę od bycia schorowaną do poczucia zdrowia. Właśnie dlatego pracuję przede wszystkim z ludźmi, których życie postawiło pod ścianą, ale są gotowi wykonać głęboką, rzeczywistą, wielokrotnie trudną pracę, bez względu na stan w jakim się znajdują. Moje doświadczenie i praktyka to także poznawanie innych aspektów pracy z ciałem. To, czym się zajmuję to terapia poprzez jogę w szerokim znaczeniu tego słowa. Pracuję z ludźmi po wypadkach, jak i w doskonałej kondycji fizycznej.
Zgłębiam także wpływ diety (Tradycyjna Medycyna Chińska czy staropolskie sposoby naszych Babć) na zdrowie człowieka. Od lat praktykuję leczenie chorób ciała i niekorzystnych stanów umysłu, za pomocą właściwie dobranych składników odżywczych, oraz budowaniu właściwych nawyków żywieniowych. Staram się propagować zdrowe i świadome odżywianie, oparte na intuicji. Od wielu lat jestem wegetarianką a obecnie od kilku weganką.

„Joga przejawia się poprzez jogę. Wytrenowane ciało uczy sztuki poruszania się w ciele. Reszty dokonuje zaś samo ciało.” M. Eliade

 

KONTAKT: suryanefer@gmail.comwww.satsangayoga.blogspot.com

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

matka

Projekt "Ło Matko Polko!" w kwietniu

miejsce i czas
23.04-05.05.2015
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na wydarzenia w ramach projektu "Ło Matko Polko!" w kwietniu.

cogito

Spektakl "Gry [w] Pana Cogito" w Łodzi

miejsce i czas
18.04.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na Spektakl „Gry [w] Pana Cogito" w Łodzi.

tak baner2

Warsztaty projektu TAKE OVER

miejsce i czas
10-28.04.2015
Teatr CHOREA | Projekt

Chcesz zmienić podejście do teatru, tańca, szeroko rozumianej kultury? Chcesz zacząć działać w tym kierunku? Masz swoje pomysły, które chciałbyś zrealizować? Projekt „TAKE OVER” realizowany w Teatrze CHOREA to właśnie Twoja szansa!