strona
Strona główna / Aktualności / Premiera spektaklu "Chreja"

Premiera spektaklu "Chreja"

miejsce i czas
05-06.10.2024
Teatr CHOREA | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu „Chreja”, w wykonaniu Anny Maszewskiej z Teatru CHOREA, realizowaną dzięki środkom otrzymanym w ramach stypendium artystycznego Miasta Łodzi. 

 

data: 5, 6 października 2024 (sobota, niedziela)
godzina: 19:00
miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
bilety: obowiązkowa rezerwacja miejsc za po­śred­nic­twem por­ta­lu kicket.com
czas trwania: 60 minut (bez przerw)
wiek widzów: 14+
więcej: https://fb.me/e/3ZvuQXvP8

 


"Chreja*" to opowieść o zmaganiach bohaterki, która otrzymuje diagnozę zaburzeń psychicznych, składających się na neuroróżnorodność, czyli koncepcję zakładającą, że istnieje naturalna różnorodność w funkcjonowaniu mózgu i neurobiologicznych podstawach ludzkiego umysłu.


Spektakl przywołuje codzienność pełną absurdu i groteski, w jakiej musi odnaleźć się osoba neuroatypowa. Tym samym zadając pytanie: gdzie kończy się żart, a zaczyna prawdziwy dramat?

"Chreja" to działania sceniczne opowiadające o kobiecie z ADHD, dysleksją i wysoko wrażliwą osobowością (WWO). Spektakl ma na celu ukazanie wielowymiarowości atypowości, wydawałoby się, w prozaicznej codzienności, która staje się starciem ze światem ustalonym według jednego, odgórnego schematu, maskowaniem się, jak również posiadaniem nieszablonowego myślenia i tworzenia nowatorskich sposobów rozwiązywania problemów.

"Chreja" to próba łamania tabu, opowieść o wielowersyjności w przetwarzaniu informacji, różnic w reakcjach emocjonalnych i jednocześnie problematycznych i genialnych aspektów osób neuroatypowych.

* Chreja, nie chryja; choć możliwe, że będzie z tego niezła burda.


* Chreja - w literaturze starożytnej: zbiór humorystycznych powiedzeń sławnych ludzi i anegdot o nich, mający cel dydaktyczny.

 

Pomysł: Anna Maszewska
Reżyseria: Paweł Głowaty, Anna Maszewska
Muzyka: Wojtek Kurek
Scenografia: Weronika Gabryiel
Kostium: Mateusz Maria
Reżyseria światła: Tomasz Krukowski
Reżyseria dźwięku: Marcin Dobijański
Wykonanie: Anna Maszewska

 

W spektaklu użyty jest fragment książki "Jak płakać w miejscach publicznych" Emilii Dłużewskiej, Wydawnictwo Znak.

 


Projekt "Chreja" realizowany jest dzięki środkom otrzymanym w ramach stypendium artystycznego Miasta Łodzi.

 

 

 

 

Bi­le­ty na spek­takl moż­na zarezerwować przez In­ter­net, za po­śred­nic­twem por­ta­lu kicket.com, lub kli­ka­jąc przy­cisk "KUP BI­LET" na stro­nie www.chorea.com.pl/pl.

 

 

 

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

Biegnac

Spektakl "Biegnąc_"

miejsce i czas
28.09.2024
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu "Biegnąc_", Oli Wielemborek i Ady Słowikowskiej, odbywający się w ramach wydarzenia „Kultura równości”, będącego częścią programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2024, realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi w partnerstwie z Teatrem CHOREA.

IMG 9305 ScaleWidthWzI4MDBd

Cykliczne warsztaty "Krav Maga" dla dzieci"

miejsce i czas
25.09-18.12.2024
Teatr CHOREA | Warsztat

Zapraszamy do dołączenia do cyklicznych zajęć dwóch stałych grup warsztatowych "Krav Maga", przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-9 lat i 10-13 lat, prowadzonych przez doświadczoną instruktorkę – Elinę Tonevę, w ramach programu Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Chor v2

Cykliczne spotkania "Chóru Spółdzielczego"

miejsce i czas
23.09-25.11.2024
Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Zapraszamy na cykl spotkań "Chóru Spółdzielczego", prowadzonego przez Grzegorza Wierusa, organizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki - Teatr 2024, realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi w partnerstwie z Teatrem CHOREA.