Szczęście w teatrze
Strona główna / Aktualności / Cykl warsztatów "Szczęście w teatrze" | Przestrzenie Sztuki

Cykl warsztatów "Szczęście w teatrze" | Przestrzenie Sztuki

miejsce i czas
14.03-10.11.2025
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy do udziału w naborze na cykl warsztatów – „SZCZĘŚCIE W TEATRZE”. Warsztaty prowadzi Iga Załęczna. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2025, realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi w partnerstwie z Teatrem CHOREA.

 

 

data: cyklicznie od 14 marca do 10 listopada 2025 / dokładny terminarz podajemy poniżej
miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wstęp: bezpłatny / ilość miejsc jest ograniczona / konieczna rezerwacja miejsc

rezerwacja miejsc: za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego

 

 

ZAPRASZAMY

  • Osoby dorosłe
  • Pedagogów, terapeutów, wychowawców
  • Osoby dotknięte wypaleniem zawodowym
  • Amatorki i amatorów - wszystkie osoby pragnące eksperymentować w przestrzeni działań performatywnych
  • Osoby zawodowo związane z teatrem, edukacją, animacją

 

 

REZERWACJA MIEJSC

  • Aby zgłosić chęć wzięcia udziału w warsztatach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego
  • Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku, 10 marca 2025, do godziny 23:59.

 

 

UWAGA

  • Zapisy dotyczą udziału w całym cyklu warsztatowym.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 


OPIS WARSZTATÓW


W module zamykającym 4 letni cykl warsztatów dla osób pracujących artystycznie, edukacyjnie, wychowawczo z różnorodnymi grupami, skupimy się na dobrostanie. Będzie to pole badań nad wykorzystaniem technik performatywnych i arteterapeutycznych, by zwiększać zdolności pracy twórczej, przy szczególnej trosce o zachowanie równowagi między emocjonalnym czy intelektualnym zaangażowaniem w pracę a własnym dobrostanem.

Balansowanie pomiędzy tymi dwoma postawami pozwala długo i efektywnie pozostać w zawodzie, który opiera się na trwaniu w twórczym "wrzeniu", kreowaniu, inspirowaniu, nieustannym modelowaniu i pogłębianiu więzi w różnorodnych, czasem bardzo wymagających grupach. Podczas warsztatów będziemy uczyć się jak uniknąć zawodowego wypalenia, a równocześnie utrzymać w sobie ogień pasji i radość płynącą z pracy z ludźmi, zaciekawienie i odwagę do eksplorowania.

 

 

DZIAŁANIE W TEATRZE | SPEKTRUM TEATRU | DYSFORIA W TEATRZE


"Przez ostatnie trzy lata, razem z uczestnikami cykli warsztatów: "DZIAŁANIE W TEATRZE", "SPEKTRUM TEATRU" i "DYSFORIA W TEATRZE", pracowałam i badałam różnorodne aspekty związane z pracą w grupie. Poszczególne moduły dedykowane były innej problematyce. Za każdym razem jednak tematy orbitowały wokół konkretnych grup adresatów (osoby ze szczególnymi potrzebami, narażone na wykluczenia, neuroatypowe). Docelowo to właśnie grupy uczestników były odbiorcami. Na ich potrzebach skupione było programowanie poszczególnych edycji. W ostatniej edycji adresatami pragnę uczynić twórców, animatorów, artystów, pedagogów, wychowawców, terapeutów, tych wszystkich którzy realizują się zawodowo poprzez pracę z innymi. Jak pracować, aby po latach angażującej, często niedostatecznie docenianej i opłacanej pracy nie stracić pasji, która pchnęła nas na tę drogę. Jak szukać i pielęgnować w sobie zasoby, orzeźwiające i karmiące nas inspiracje, do których czasem tracimy dostęp? Jak pracować nad rezyliencją i zwiększaniem własnej elastyczności emocjonalnej? Jak rozpoznawać pierwsze sygnały wypalenia zawodowego? Jak się przed nim uchronić?"

Iga Załęczna

 


TERMINARZ WARSZTATÓW


I zjazd
data: 14, 15, 16 marca (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00 (piątek), 11:00-14:00 (sobota-niedziela)

II zjazd
data: 11, 12, 13 kwietnia (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00 (piątek), 11:00-14:00 (sobota-niedziela)

III zjazd
data: 9, 10, 11 maja (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00 (piątek), 11:00-14:00 (sobota-niedziela)

IV zjazd
data: 6, 7, 8 czerwca (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00 (piątek), 11:00-14:00 (sobota-niedziela)

V zjazd
data: 12, 13, 14 września (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00 (piątek), 11:00-14:00 (sobota-niedziela)

VI zjazd
data: 10, 11, 12 października (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00 (piątek), 11:00-14:00 (sobota-niedziela)

VII zjazd
data: 7, 8, 9, 10 listopada (piątek-poniedziałek)
godzina: 17:00-20:00 (piątek), 11:00-14:00 (sobota-niedziela), 17:00-20:00 (poniedziałek)

 

 

INFORMACJE O PROWADZĄCEJ


Iga Załęczna - Specjalistka ds. edukacji artystycznej, choreografka, trenerka dramy. Terapeutka DMT (psychoterapia tańcem i ruchem). Jest członkinią i współzałożycielką Teatru CHOREA, w którym zrealizowała liczne projekty teatralne (m.in.: "Koguty, Borsuki i inne Kozły", "Córka swojej matki", "Szczeźli") oraz projekty edukacyjno-artystyczne (m.in.: "Teatr Forum jako metoda pracy"). W latach 2006-2018 pracowała z Pawłem Passinim i współtworzyła zespół teatru NetTheatre (praca aktorska, choreograficzna, m.in.: "Turandot", "Ala ma sen", "Kukła. Księga blasku", "Wszystkie rodzaje śmierci"). Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w obszarze edukacji artystycznej. W latach 2011-2022 pracowała w Policealnym Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu, prowadząc stały kurs zajęć z reżyserii, dramy, technik teatralnych i ekspresji scenicznej. Współpracuje z Akademią Sztuk Teatralnych we Wrocławiu (reżyseria teatru ruchu) oraz Wyższą Szkołą Europejską w Krakowie w ramach studiów podyplomowych: psychotraumatologia (arteterapia w traumie). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010, 2011, 2017 ("Teatr Forum - roczny cykl warsztatów i spektakli"), 2020 ("Akademia Praktyk Działań Twórczych"). W 2015 roku ukończyła kurs Teatru Forum. W latach 2018-2021 realizowała autorski program edukacji artystycznej dla dorosłych "Szkoła Pedagogów Kreatywności" w Fabryce Sztuki w Łodzi. W 2022 roku zrealizowała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia "Animator/Artysta/Pedagog". Od 11 lat prowadzi warsztaty rozwojowe, edukacyjne, teatralne. Współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii, Ośrodkiem Kuratorskim we Wrocławiu, Szkołą Społeczną i Fundacją KOM w Miliczu. Łączy narzędzia artystyczne i techniki sztuk performatywnych (taniec, teatr, praca z ciałem, drama, Teatr Forum) z technikami terapeutycznymi (psychoterapia tańcem i ruchem, arteterapia) pracując w zgodzie z dynamiką procesu grupowego. Stale współpracuje z Fabryką Sztuki w Łodzi (cykle warsztatów: "TEATR W DZIAŁANIU", "SPEKTRUM TEATRU", "DYSFORIA W TEATRZE", "Szkoła Pedagogów Kreatywności") oraz Instytutem Grotowskiego ("Teatr/Sztuka/Spotkanie", "Teatr Forum i inne formy pracy z grupą").

 

 

Wydarzenie realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki - Łódź Teatr 2025.


Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Program dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 


Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi


Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Łodzi, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego


Partner: Teatr CHOREA

 

 

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

„Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” premiere  fot.HOLLYBABA 62

Spektakl "Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach" w Łodzi

miejsce i czas
08.03.2025
Teatr CHOREA | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach”, w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA.

FERIE ZIMOWE W TEATRZE CHOREA STRONA

Ferie zimowe w Teatrze CHOREA!

miejsce i czas
17-21.02.2025
Teatr CHOREA | Warsztat

Od 17 do 21 lutego 2025 gorąco zapraszamy na "Ferie zimowe w Teatrze CHOREA!" - czyli cykl warsztatów skierowanych do dzieci w wieku 7-12 lat, które ferie zimowe spędzają w mieście.

CHOREA What's Demeter? fot.Agnieszka Cytacka fotografia 8742

Podsumowanie roku 2024 w Teatrze CHOREA

miejsce i czas
01.01.2025
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem roku 2024 w Teatrze CHOREA. Ile premier stworzyliśmy? Ile projektów zorganizowaniliśmy? Ile spektakli i koncertów zagraliśmy? Dokąd podróżowaliśmy? Czy otrzymaliśmy jakieś wyróżnienia? Wszystkiego dowiecie się zerkając poniżej.