CHOREA What's Demeter? fot.Agnieszka Cytacka fotografia 8742
Strona główna / Aktualności / Podsumowanie roku 2024 w Teatrze CHOREA

Podsumowanie roku 2024 w Teatrze CHOREA

miejsce i czas
01.01.2025
Teatr CHOREA | Projekt

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem roku 2024 w Teatrze CHOREA. Ile premier stworzyliśmy? Ile projektów zorganizowaniliśmy? Ile spektakli i koncertów zagraliśmy? Dokąd podróżowaliśmy? Czy otrzymaliśmy jakieś wyróżnienia? Wszystkiego dowiecie się zerkając poniżej.

 

 

 

Projekty realizowane w Teatrze CHOREA w 2024 roku

 

 

 

W 2024 roku Teatr CHOREA był partnerem projektu „Bezpieczna przestrzeń. Dobre praktyki i narzędzia do transformacji polskiego systemu teatralnego”. Projekt ma służyć zmianie kultury instytucjonalnej, komunikacji i kultury pracy w teatrze i w szkolnictwie teatralnym. Jest odpowiedzią na zdiagnozowane dotąd problemy, szeroko dyskutowane w debacie publicznej. Stwarza możliwość systemowej transformacji w kierunku podwyższenia bezpieczeństwa i przeciwdziałania poważnym dysfunkcjom, obecnym nie tylko w środowisku teatralnym, także w innych dziedzinach polskiego życia społecznego, którego teatr jest nie tylko odzwierciedleniem, ale i wizytówką o zasięgu międzynarodowym.

 

W ramach projektu w Teatrze CHOREA odbyły się:

- Warsztaty "Rozpoznawanie i obrona przed zachowaniami przemocowymi w pracy zespołowej", prowadzenie: Ula Kijak (13 stycznia 2024)

- Warsztaty "Jak przyjmować i dawać feedback?", prowadzenie: Małgorzata Wdowik (17 lutego 2024)

- Warsztaty "Intymność na scenie. Profesjonalne i bezpieczne praktyki realizacji scen intymnych", prowadzenie: INTIMACY DUO - Kaja Wesołek-Podziemska i Marta A. Zygadło (20 kwietnia 2024)

 

 

 

Projekt „Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki”, którego Teatr CHOREA jest partnerem, to całoroczny program wydarzeń edukacyjno-artystycznych, przeznaczonych dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych, organizowanych w myśl idei warsztatów rodzinnych i międzypokoleniowych. W programie cyklu znajdują się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także warsztaty mistrzowskie, prowadzone przez doświadczonych instruktorów i artystów.

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki 2024, to także program przygotowany we współpracy ze szkołami oraz nastawiony na kompleksową pracę edukacyjno-kulturalną w lokalnym środowisku. Zadaniem programu jest wzmacnianie i rozwijanie kapitału społecznego, zachęcanie do korzystania z oferty kulturalnej, umożliwianie i ułatwianie dostępu do kultury, rozwijanie kompetencji społecznych, docieranie do osób zagrożonych wykluczeniem z powodów materialnych, zdrowotnych i innych. Na program składają się bezpłatne, całoroczne cykle warsztatowe dla konkretnych grup szkolnych, mieszkańców terenów wokół Fabryki Sztuki oraz warsztaty z zaproszonymi gośćmi. Aby oferta była kompleksowa zadanie kierujemy zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Ponadto równoległe odbywają się szkolenia kadry kultury, w zakresie kierowania oferty kulturalnej do odbiorców zagrożonych wykluczeniem.

 

W ramach programu współpracowaliśmy: z Miejskim Ośrodkiem Socjoterapii nr 3 w Łodzi, Fundacją Autism Team, Szkołą Podstawową nr 10 w Łodzi, Szkołą Podstawową nr 2 w Łodzi, Przedszkolem Miejskim nr 76 w Łodzi, Szkołą „Pracownia Edukacyjna”, Szkołą Podstawową Towarzystwa Oświatowego "Edukacja" oraz "Festiwal emPięknego Słowa", z lokalną społecznością, min. podczas „Letnich Warsztatów na Abramce”.

 

Program dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Warsztaty finansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

 

W ramach przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru, miłośnicy sztuki mogli uczestniczyć w ok. 200 wydarzeniach organizowanych przez 17 łódzkich teatrów.

 

Teatr CHOREA, w ramach projektu zorganizował:

- Spektakl "Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach" Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA (22 marca 2024)

- „Zajęcia z Tańca Współczesnego”, prowadzenie: Michał Rudkowski (od 25 marca 2024)

- Intensywne Warsztaty Teatru CHOREA - „CIAŁO / RUCH / GŁOS” , prowadzenie: (23 marca 2024)

- Pokaz pracy "Inny Pies, Inny Kot", Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team i Teatr CHOREA (2 kwietnia 2024)

- Warsztaty "Kwietniowe wygibasy", prowadzenie: Natalia Zuch (6 kwietnia 2024)

- Spektakl "Zwierzęta Maszyny", Starsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA (14 kwietnia 2024)

- Warsztaty "Intymność na scenie. Profesjonalne i bezpieczne praktyki realizacji scen intymnych", prowadzenie: INTIMACY DUO - Kaja Wesołek-Podziemska i Marta A. Zygadło (20 kwietnia 2024)

- Spektakl "Przejścia nie ma”, Fundacja Teatr Nie-Taki, (24-25 kwietnia 2024)

 

 

 

W kwietniu 2024 roku w Teatrze CHOREA odbyły się pokazy spektaklu "Przejścia nie ma" Fundacji Teatr Nie-Taki, w reżyserii Katarzyny Knychalskiej, Marcina Kęszyckiego i Tomasza Rodowicza. (24-25 kwietnia 2024). Pokazom spektaklu towarzyszyły wystawa i spotkanie z aktywistami Fundacji Bezkres, będącej częścią Grupy Granica i zajmującej się wspieraniem uchodźczyń i uchodźców na granicy polsko-białoruskiej.

 

 

 

Od kwietnia 2024 roku w Fabryce Sztuki w Łodzi i Teatrz CHOREA, tworzymy ogród społeczny - „T3. Ogród Sztuki”, który działa w klimacie „zero waste” i dzięki któremu w naszej lokalizacji pojawiło się kilkaset sadzonek roślin owocujących oraz warzywnik. Pomysł na ten wspólnotowy, miejski ogród wyszedł od Janusza Adama Biedrzyckiego - aktora i reżysera z Teatru CHOREA oraz członkiń i członków Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA. Pragniemy tworzyć miejsce zielone, spokojne, służące do odpoczynku, spotkań oraz wydarzeń artystycznych i edukacyjno-społecznych, wychodzących poza mury naszych budynków. Nasz ogród stanowi również doskonałe miejsce pożytku dla pszczół, które mieszkają w pasiece umieszczonej na dachu Fabryki Sztuki. Z racji umiejscowienia ogrodu - obszar brukowany oraz objęty ochroną konserwatorską - wykonujemy nasadzenia do pojemników pozyskanych między innymi z elementów scenograficznych lub powystawowych.

 

 

 

W 2024 roku zrealizowaliśmy projekt edukacyjno-artystyczny "Zapisy (z) Rewolucji". Jest to cykl warsztatów, prowadzonych metodą teatru dokumentalnego, z elementami treningu fizycznego aktora, opracowanych przez Teatr CHOREA. To unikalna możliwość uczestnictwa w cyklu warsztatów dramaturgicznych, które wykorzystują metody teatru dokumentalnego, w szczególności metodę verbatim, oraz elementy pracy z ciałem, głosem i rytmem. Podczas warsztatów teatralnych skupiliśmy się na eksploracji historii rewolucji, które kształtowały miasto Łódź w przeszłości, oraz rewolucji, które dojrzewają wewnątrz każdego z nas. Nasza praca koncentrowała się na echach historii, które wciąż manifestują się w naszej pamięci, świadomości i tożsamości. Poprzez odwołanie się do pamięci zbiorowej, pamięci miejsca oraz świadomości ciała, naszym celem było odkrycie tego, co pozostało w nas z dawnych rewolucjonistów i próba opowiedzenia zapomnianej historii Łodzi na nowo. W ramach projektu stworzyliśmy wydarzenie performatywne, którego premiera odbyła się w ramach Festiwalu Wielu Kultur w Łodzi.

 

Program dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

W lipcu 2024 roku Teatr CHOREA zorganizował cykl warsztatów:

- Intensywne mistrzowskie warsztaty teatralne "Aktor Wielowymiarowy", prowadzenie: Tomasz Rodowicz (20-21 lipca 2024)

- Warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 5-6 lat i 7-10 lat "I Ty możesz grać w orkiestrze!", prowadzenie: Joanna Filarska (20-21 lipca 2024)

- Intensywne warsztaty teatralne - "Więcej niż Teatr", prowadzenie: Janusz Adam Biedrzycki (28 lipca 2024)

 

 

 

W 2024 roku Fabryka Sztuki w Łodzi, w partnerstwie z Teatrem CHOREA, kontynuowała realizację projektu społeczno-edukacyjno-artystycznego "Przestrzenie Sztuki", w ramach ogólnopolskiego programu, rozwijanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, pod skrzydłami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt polegał na rozwijaniu inicjatyw i współpracy rozpoczętych w 2021, 2022 i 2023 roku. Podczas realizacji zadania przeprowadziliśmy organizację licznych wydarzeń, adresowanych do twórców teatru niezależnego, lokalnej społeczności i łódzkiego środowiska artystycznego. Do programu wprowadziliśmy nowe działania edukacyjno-społeczne i artystyczne o charakterze edukacyjno-profesjonalizującym.

 

Zrealizowaliśmy kilkuczłonowy program podzielony na trzy moduły:

1. SZKLARNIA - INKUBATOR TEATRALNY - konkurs dla twórców i teatrów niezależnych, zainteresowanych wsparciem w tworzeniu autorskich projektów

2. WŁĄCZ SIĘ! - sieciowanie teatrów niezależnych

3. FABRYKA LOKALNIE - działania społeczno edukacyjne

 

Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2024 w liczbach: 180 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, 2 rezydencje teatralne, 211 artystek i artystów oraz edukatorek i edukatorów, 93 realizatorów, osób technicznych, 21 partnerów, 52 wolontariuszek i wolontariuszy, 1 wydarzenie online, około 5.300 widzek i widzów

 

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, oraz finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

 

XIII Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy: PRZE­BU­DZE­NIA połączony z obchodami 20-lecia Te­atru CHO­REA, odbył się w dniach 23 sierp­nia - 1 wrze­śnia 2024, w Te­atrze CHO­REA.

 

Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy two­rzo­ny przez Te­atr CHO­REA, od­by­wa się cy­klicz­nie od 2010 roku. Fe­sti­wal ma for­mę prze­glą­du te­atral­ne­go i pre­zen­tu­je naja­trak­cyj­niej­sze pro­po­zy­cje te­atral­ne, ta­necz­ne oraz mu­zycz­ne z Pol­ski i świa­ta. Wy­da­rze­nie cha­rak­te­ry­zu­je się wy­so­kim pro­fe­sjo­na­li­zmem wy­ko­naw­ców, uni­ka­to­wo­ścią i spój­no­ścią pro­gra­mu, do­stęp­no­ścią dla sze­ro­kiej i zróż­ni­co­wa­nej pu­blicz­no­ści, bo­ga­tą ofer­tą warsz­ta­to­wą oraz spo­tka­nia­mi z wy­bit­ny­mi twór­ca­mi.

 

W cią­gu ostat­nich lat (pod­czas 11 edy­cji Fe­sti­wa­lu RE­TRO­PER­SPEK­TY­WY oraz 2 edy­cji fe­sti­wa­lu PER­SPEK­TY­WY) od­by­ło się po­nad 190 spek­ta­kli, per­for­man­sów, vi­de­oper­for­man­ców, kon­cer­tów, wy­staw to­wa­rzy­szą­cych oraz po­nad 50 warsz­ta­tów. Zja­wi­ło się oko­ło 1200 za­pro­szo­nych go­ści z 25 kra­jów (m.in. z USA, In­dii, Szwe­cji, Wiel­kiej Bry­ta­nii, Nor­we­gii, Ho­lan­dii, Fran­cji, Nie­miec, Por­tu­ga­lii, Bia­ło­ru­si, Ukra­iny i Izra­ela), a do fe­sti­wa­lo­wych pro­gów, rów­nież tych w for­mie on­li­ne, za­wi­ta­ło ponad 44 000 wi­dzów i uczest­ni­ków.

 

W cią­gu lat kon­se­kwent­nie kon­ty­nu­uje­my re­ali­zo­wa­ny od lat plan roz­wo­ju i two­rzy­my ko­lej­ne edy­cje mię­dzy­na­ro­do­we­go fe­sti­wa­lu, któ­re po­zwa­la­ją na za­pra­sza­nie wy­bit­nych wy­da­rzeń te­atral­nych, ta­necz­nych i mu­zycz­nych. Tym sa­mym umoż­li­wia­my od­bior­com uczest­nic­two w wy­jąt­ko­wym Świę­cie Te­atru, któ­re­go głów­nym ce­lem jest za­rów­no dys­kurs o współ­cze­snej rze­czy­wi­sto­ści, jak i po­szu­ki­wa­nie ory­gi­nal­nych środ­ków eks­pre­sji ar­ty­stycz­nej. Dłu­go­let­nia kon­se­kwen­cja w do­cie­ra­niu do róż­nych grup spo­łecz­nych (in­te­lek­tu­ali­ści, oso­by ze śro­do­wisk de­fa­wo­ry­zo­wa­nych, se­nio­rzy, stu­den­ci, mło­dzież, ro­dzi­ny z dzieć­mi) oraz bu­do­wa­nie fe­sti­wa­lo­wej pu­blicz­no­ści (au­dien­ce de­ve­lop­ment) spo­wo­do­wa­ła, że na­sze wy­da­rze­nie cie­szy się ogrom­ną po­pu­lar­no­ścią i zaj­mu­je sta­łe miej­sce na ma­pie kul­tu­ral­nych wy­da­rzeń Ło­dzi. Jest ce­nio­nym wy­da­rze­niem. Fe­sti­wal wy­kra­cza poza stan­dar­do­wą dzia­łal­ność Te­atru CHO­REA i po­zwa­la na pre­zen­ta­cje spek­ta­kli pol­skich i za­gra­nicz­nych z za­kre­su sztu­ki te­atral­nej i ta­necz­nej. Jest pre­tek­stem i wy­jąt­ko­wą oka­zją do po­ka­za­nia spek­ta­kli, któ­re Te­atr CHO­REA re­ali­zu­je w ko­la­bo­ra­cji z mię­dzy­na­ro­do­wy­mi te­atra­mi czy ar­ty­sta­mi. Waż­ną ideą, któ­ra przy­świe­ca fe­sti­wa­lo­wi od po­cząt­ku jego ist­nie­nia, jest rów­nież two­rze­nie po­mo­stu po­mię­dzy po­szu­ku­ją­cy­mi de­biu­tan­ta­mi a mi­strza­mi sce­ny, po­mię­dzy tra­dy­cją a awan­gar­dą.

 

Ko­lej­nym eta­pem na­szej fe­sti­wa­lo­wej po­dró­ży, pod­czas XIII edy­cji Fe­sti­wa­lu RPS, było otwar­cie i po­szu­ki­wa­nie no­we­go i świe­że­go. To po­wstało ze snu - PRZE­BU­DZE­NIE. Pra­gnie­my, aby w przy­szło­ści te­ma­tem sztu­ki nie było je­dy­nie ob­ra­zo­wa­nie i ana­li­za de­struk­cji, ale two­rze­nie punk­tów wyj­ścia do po­szu­ki­wa­nia na­dziei, no­wych dróg i in­try­gu­ją­cych wi­zji. Wie­rzy­my, że żywy te­atr, któ­ry ist­nie­je je­dy­nie w sy­tu­acji re­al­ne­go i na­ma­cal­ne­go spo­tka­nia z pu­blicz­no­ścią, ma co­raz więk­szy wpływ na kre­atyw­ność oraz po­sze­rza­nie per­spek­tyw wi­dza. Od­dzia­łu­je na jego wy­bo­ry, otwar­tość i ostrość wi­dze­nia. Od­naj­du­je nie­śmia­ły uśmiech na jego twa­rzy, po­czu­cie na­dziei, umoż­li­wia zdo­by­wa­nie dy­stan­su do sie­bie, in­nych i świa­ta. Na­szym ce­lem jest budowanie sy­tu­acji, w któ­rej  wy­star­czy tyl­ko prze­trzeć z oczu sen i sze­ro­ko je otwo­rzyć, by do­strzec sens i prze­bu­dzić się do ży­we­go ist­nie­nia. W ten wła­śnie spo­sób, za po­śred­nic­twem fe­sti­wa­lo­wych wy­da­rzeń - spek­ta­kli, kon­cer­tów, na­szych warsz­ta­tów i prak­tyk te­atral­nych two­rzo­nych z mło­dy­mi ludź­mi - ko­mu­ni­ko­waliśmy się i spo­tkać z na­szy­mi od­bior­ca­mi, pod­czas Re­tro­per­spek­tyw 2024.

 

Do­dat­ko­wo edy­cja była bo­ga­ta w ele­men­ty zwią­za­ne z 20-let­ni­mi dzia­ła­nia­mi Te­atru CHO­REA, z oka­zji Ju­bi­le­uszu ze­spo­łu. Podczas Festiwalu odbyły się: premiera spektaklu "What's Demeter?" podsumowującego nasze 20-lecie, wystawa "Ewokacje. 20 lat Teatru CHOREA", warsztaty "Taniec, Słowo, Pieśń Antycznej Grecji", projekcje archiwalnych spektakli Teatru CHOREA, pokazy spektakli Dziecięcych Grup Teatralnych CHOREA i Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA. 

Dwie dekady Teatru CHOREA to między innymi: 60 premier spektakli, 15 premier koncertów, 11 edycji Festiwalu Retroperspektywy 2 edycje Festiwalu Perspektywy, 5 publikacji i książek poświęconych naszej działalności, 3 płyty muzyczne, pełne perełek i hitów („Lulabajki”, „Gilgamesz” i „Livet), Dziecięce, Młodzieżowe, Senioralne i Międzypokoleniowe Grupy Teatralne CHOREA, Wielki Chór Młodej Chorei, Chór Teatru CHOREA i Chór Spółdzielczy, niezliczona ilość warsztatów i projektów artystycznych oraz edukacyjnych skierowanych do wszystkich możliwych grup wiekowych i docelowych, niezliczona ilość artystycznych podróży po całym świecie, niezliczona ilość odwiedzonych festiwali teatralnych i muzycznych - międzynarodowych i krajowych, niezliczona ilość współpracy z niesamowitymi artystami z całego globu, niezliczona ilość spotkań z najlepszymi pod słońcem Widzami, Uczestnikami i Współtwórcami naszych wydarzeń oraz wiele, wiele więcej niepoliczalnych, bezcennych doświadczeń i działań, za które jesteśmy ogromnie wdzięczni.

 

Za­da­nie jest re­ali­zo­wa­ne dzię­ki do­fi­nan­so­wa­niu z bu­dże­tu Mia­sta Ło­dzi.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

 

Od września do grudnia 2024, Fabryka Sztuki w Łodzi, we współpracy z Teatrem CHOREA, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Far East University z Korei Południowej, realiował projekt artystyczno-edukacyjny "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny", w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz w ramach programu Przestrzenie Sztuki - Teatr 2024. "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny" to artystyczno-edukacyjne przedsięwzięcie, łączące technologię wirtualnej rzeczywistości z tradycyjną sztuką teatru. Za merytoryczną stronę projektu odpowiedzialny był Krzysztof Garbaczewski - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich reżyserów teatralnych, eksperymentujących z nowymi mediami. Integralną częścią projektu były warsztaty dla performerów, studentów szkoły filmowej i studentów zajmujących się nowymi mediami, których celem było pokazanie szerokich możliwości zastosowania najnowszych technologii, sztucznej inteligencji, gamingu, technik VR - w teatrze i sztukach performatywnych.

 

Projekt "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny" został dofinansowany z Programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Inwestycja A2.5.1). Projekt "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny" jest częścią programu Przestrzenie Sztuki - Teatr.

 

 

 

Projekt "Sztuka bez granic- Tworzymy Przestrzeń dla Wspólnej Sztuki i Inspiracji" realizowany był przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Celem projektu było spotkanie, wzajemna inspiracja i wymiana doświadczeń pomiędzy artystami, pedagogami teatru, tancerzami, osobami pracującymi z grupami oraz amatorami. Głównym założeniem było integrowanie społeczności przez sztukę oraz ukazywanie nowych jakości w teatrze społecznie zaangażowanym, dzięki wspólnemu udziałowi w warsztatach prowadzonych przez artystów tworzących z niepełnosprawnościami.

 

W ramach projektu Teatr CHOIREA zrealizował:

- Pokaz spektaklu "INNY PIES, INNY KOT", w wykonaniu artystów działających w Klubie Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team oraz artystów z Teatru CHOREA (09.11.2024, scena Fabryki Sztuki w Łodzi)

- Warsztaty prowadzone przez Teatr CHOREA oraz członków Fundacji Autism Team i Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team (07-08.11.2024, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi)

 

 

 

Na przełonie listopada i grudnia 2024 roku Teatr CHOREA był partnerem "Bajania w obłokach" - czyli IV edycji Festiwalu Książki Obrazkowej "KROPKA+KRESKA, odbywającym się w Fabryce Sztuki w Łodzi. Festiwal to kilkudniowa i pełna atrakcji przygoda z książkami obrazkowymi i rozmaitymi tekstami kultury. Na program festiwalu składają się wystawy, instalacje, spektakle, koncerty, warsztaty oraz spotkania z autorami i ekspertami, spotkania z książkami, sztuką słowa i obrazu, z teatrem i opowieściami, z ich autorkami i autorami. (28.11. - 01. 12. 2024, Twórczynie Festiwalu KROPKA+KRESKA: Ola Shaya, Anna Mrozińska-Szmajda, Kamila Majchrzycka-Szymańska)

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi.

 

 

 

Premiery Teatru CHOREA w 2024 roku

 

 

Premiera manifestu ekologicznego "Teatr w służbie ekologii"

data: 22 kwietnia 2024

miejsce: Teatr CHOREA

Teatr CHOREA stworzył i opublikował deklarację - manifest ekologiczny "TEATR W SŁUŻBIE EKOLOGII", z inicjatywy aktora i reżysera - Janusza Adama Biedrzyckiego. Manifest opisuje praktyki i rozwiązania poszerzające świadomość ekologiczną w instytucjach kultury. Wychodzimy z założenia, że współczesna kultura ma ogromną moc w kształtowaniu postaw osób w niej uczestniczących. W dobie kryzysu klimatycznego, również kultura powinna wziąć odpowiedzialność i zacząć przeciwdziałać globalnej eksploatacji przyrody oraz ludzi.

 

 

Premiera spektaklu „Pali się!”

data: 19 czerwca 2024

miejsce: sala warsztatowa, Fabryka Sztuki w Łodzi, w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2024

Twórcy: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Władysława Broniewskiego w Łodzi, Teatr CHOREA

Prowadzenie grupy i reżyseria: Joanna Filarska, Małgorzata Lipczyńska, Wiktor Moraczewski

Opieka pedagogiczna: Joanna Swacyna

Scenografia i kostiumy: Jola Królicka

Wsparcie realizatorskie: Janusz Adam Biedrzycki

Obsada: Aleksander Andrzejczak, Svitlana Bobalo, Natan Domowicz, Piotr Kuczyński, Marharyta Kupriianova, Jakub Leśniewski, Natalia Król Ślęzak, Roman Moroziuk, Albina Ostashko, Wanesa Pietrasik, Amelia Senderecka, Krystian Romanowski, Marcel Sosenkiewicz, Maja Wruck, Michalina Wysocka, Aleksandra Kucner, Valeriia Mazan, Mark Droha

 

 

Premiera spektaklu "What's Demeter?"

data: 23 sierpnia 2024

miej­sce: sce­na Fa­bry­ki Sztu­ki w Ło­dzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA

Twór­cy: Te­atr CHO­REA

Opie­ka ar­ty­stycz­na: To­masz Ro­do­wicz 

In­ter­wen­cje re­ży­ser­skie: Łu­kasz Kos

Opie­ka mu­zycz­na: Grze­gorz Wie­rus

Mu­zy­ka: To­masz Krzy­ża­now­ski, Ma­ciej Ry­chły, mu­zy­ka tra­dy­cyj­na

Cho­re­ogra­fia: Do­ro­ta Po­row­ska, Sara Ko­złow­ska, Te­atr CHO­REA

Świa­tło: Ka­mil Urba­no­wicz

Dźwięk: Mar­cin Do­biś Do­bi­jań­ski

Wi­zu­ali­za­cje: Ka­mil Wal­la­ce

Ob­sa­da: Ja­nusz Adam Bie­drzyc­ki, Maja Ca­ban, Jo­an­na Chmie­lec­ka, Jo­an­na Fi­lar­ska, Ju­lia Ja­ku­bow­ska, Mał­go­rza­ta Lip­czyń­ska, Anna Ma­szew­ska, Ewa Oto­mań­ska, Mag­da­le­na Pasz­kie­wicz, Do­ro­ta Po­row­ska, To­masz Ro­do­wicz, Eli­na To­ne­va, Mi­chał Jóź­wik + Sta­ra Gwar­dia

Pro­du­cent­ka: Ola Shaya

 

 

Wernisaż wy­sta­wy "Ewo­ka­cje. 20 lat Te­atru CHO­REA"

Ku­ra­to­rzy: Mag­da Mi­lew­ska, Ja­nusz Adam Bie­drzyc­ki 

data: 23 sierpnia 2023

miej­sce: sale B_101, C_101, Fa­bry­ka Sztu­ki w Ło­dzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA

 

 

Premiera per­for­mansu „Pauza”

data: 24 sierp­nia 2024

miejsce: miej­sce: sala C_201, Fa­bry­ka Sztu­ki w Ło­dzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA, w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2024

Twór­cy: Mię­dzy­po­ko­le­nio­wa Gru­pa Te­atral­na CHO­REA

Re­ży­se­ria: Ja­nusz Adam Bie­drzyc­ki

Mu­zy­ka: Mi­chał Rud­kow­ski

Świa­tło: To­masz Kru­kow­ski, Ma­ciej Ko­bal­czyk

Dźwięk: Mar­cin Do­bi­jań­ski, Ka­rol Skrzy­piec

Ob­sa­da: Natalia Arabska, Barbara Całka-Lisek, Anna Grabowska, Barbara Iżeli, Alicja Kaźmierska, Grażyna Kołtonik, Róża Kubasiewicz, Michalina Leszkiewicz, Aleksandra Pihan, Jola Szadkowska, Aleksandra Ziomek

 

 

Premiera e-booka "Eko­lo­gie kul­tu­ry II. Edukacja"

data: 25 sierp­nia 2024

miejsce: miej­sce: sala C_101, Fa­bry­ka Sztu­ki w Ło­dzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA, w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2024

Po­mysł i ko­or­dy­na­cja: Ja­nusz Adam Bie­drzyc­ki

Re­dak­cja: Zo­fia Smo­lar­ska

Tek­sty: Anna Be­cher­ka (BE­CHANN), Ja­nusz Adam Bie­drzyc­ki, Pa­weł Błęc­ki, Aga­ta Kę­dzia (Te­atr Za­głę­bia), Mał­go­rza­ta Świ­de­rek (Ośro­dek Dzia­łań Eko­lo­gicz­nych “Źró­dła”), Sta­ni­sław Go­dlew­ski

Skład, opra­co­wa­nie gra­ficz­ne: Ju­sty­na Ka­sprzyk

Współ­pra­ca, trans­kryp­cja: Ka­ro­li­na Ja­ro­szew­ska

E-book "Eko­lo­gie kul­tu­ry II. Edu­ka­cja" po­wstał w wy­ni­ku za­pi­su roz­mów, pod­czas pa­ne­lu dys­ku­syj­ne­go „Eko­lo­gie Kul­tu­ry”, któ­ry od­był się 26 sierp­nia 2023 w ra­mach Mię­dzy­na­ro­do­we­go Fe­sti­wa­lu Te­atral­ne­go Re­tro­per­spek­ty­wy 2023: GE­NE­RA­CJE

 

 

Premiera spektaklu „Chreja”

data: 5, 6 października 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, w ramach stypendium artystycznego Miasta Łodzi

Twórczyni: Anna Maszewska

Pomysł: Anna Maszewska

Reżyseria: Paweł Głowaty, Anna Maszewska

Muzyka, sound design: Wojtek Kurek

Scenografia: Weronika Gabryiel

Kostium: Mateusz Maria

Reżyseria światła: Tomasz Krukowski

Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański

Wykonanie: Anna Maszewska

W spektaklu użyty jest fragment książki "Jak płakać w miejscach publicznych" Emilii Dłużewskiej, Wydawnictwo Znak

Projekt "Chreja" realizowany jest dzięki środkom otrzymanym w ramach stypendium artystycznego Miasta Łodzi.

 

 

Premiera pokazu pracy „Zapisy (z) Rewolucji”

data: 13 października 2024 (niedziela)

miejsce: sala C_101, Fabryka Sztuki w Łodzi, w ramach Festiwalu Łódź Wielu Kultur.

Twórcy: Teatr CHOREA, uczestnicy cyklu warsztatów dramaturgicznych, prowadzonych przez Teatr CHOREA i Krzysztofa Kopkę, w ramach projektu edukacyjno-artystycznego "Zapisy (z) Rewolucji"

Reżyseria: Ewa Otomańska, Tomasz Rodowicz 

Dramaturgia: Krzysztof Kopka

Prowadzenie warsztatów: Małgorzata Lipczyńska, Elina Toneva, Ewa Otomańska, Tomasz Rodowicz, Krzysztof Kopka

Obsada: Aleksandra Ziomek, Aleksandra Szałek, Michał Jóźwik, Marysia Klorek, Zuzanna Gieras, Klara Maliszewska, Marta Kaczmarek, Ewa Mazgajska, Karol Kurzyjamski, Eter Staniszewska, Joanna Polguj, Magdalena Paszkiewicz

W spektaklu zostały użyte fragmenty wywiadów zgromadzonych przez uczestników w trakcie  warsztatów oraz autorskie fragmenty tekstów stworzone przez uczestników.

Dziękujemy wszystkim bohaterom codzienności, którzy zechcieli podzielić się z nami swoimi historiami, by mogły zostać częścią naszego spektaklu.

W spektaklu użyto fragmenty utworów literackich Juliana Tuwima z tomiku “Kwiaty Polskie” oraz fragmenty utworów literackich Stanisława Reymonta z okresu rewolucji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Premiera spektaklu "AGORA"

data: 19-20 grudnia 2024

miejsce: sala A_22, Fabryka Sztuki w Łodzi

Twórcy: spektakl w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, realizowany przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, przy współpracy z Teatrem CHOREA, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Far East University z Korei Południowej, jako część projektu "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny"

Reżyseria: Krzysztof Garbaczewski

Opieka artystyczna ze strony koreańskiej: KyoungHee An

Scenariusz i dramaturgia: Rebecca Pierrot

Muzyka: Krzysztof Garbaczewski, Paweł Smagała

Kostiumy i scenografia: Martyna Konieczny

Opieka VR: Jacek Nagłowski

VR: Maciej Gniady, Radomir Majewski

Awatary: Marcin Kosakowski

Obsada: Joanna Chmielecka, Małgorzata Lipczyńska, Tomasz Rodowicz, Paweł Smagała, Inhyun Song, studenci Far East University: Seongmin Cho Young, Jaehyeong Im, Najin Kim, Daeyong Kim

Producentka: Ola Shaya

Zdjęcia: Rami Shaya

Projekt "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny" został dofinansowany z Programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Inwestycja A2.5.1).

Projekt "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny" jest częścią programu Przestrzenie Sztuki - Teatr.

 

 

 

Spektakle i koncerty Teatru CHOREA zagrane w siedzibie w 2024 roku

 

 

Spek­ta­kl "Księgi niepokoju. Stanisław / Antoni / Fernando"

twórcy: Te­atr CHO­REA, re­ży­se­ria: To­ma­sz Ro­do­wi­cz

data: 16 lutego 2024

miej­sce: sce­na Fa­bry­ki Sztu­ki w Ło­dzi

 

Spek­ta­kl „Zjem Twój Dżem”

twórcy: Najstarsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki, Anna Maszewska

data: 15 marca 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi

 

Spektakl „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach”

twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski

data: 22 marca 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi

 

Spektakl "INNY PIES, INNY KOT"

twórcy: Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team, Teatr CHOREA

data: 2 kwietnia 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi

 

Spek­ta­kl „Zwierzęta Maszyny”

twórcy: Starsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Michał Jóźwik, Joanna Filarska

data: 14 kwietnia 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi

 

Spektakl „Złota nić"

twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski

data: 7 czerwca 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2024

 

Spektakl "Sceny z życia plam"

twórcy: Najmłodsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Wiktor Moraczewski, Joanna Filarska

data: 9 czerwca 2024

miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2024

 

Spektakl "INNY PIES, INNY KOT"

twórcy: Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team, Teatr CHOREA

data: 12 czerwca 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi

 

Premiera spektaklu „Pali się!”

twórcy: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Władysława Broniewskiego w Łodzi, Teatr CHOREA, reżyseria: Joanna Filarska, Małgorzata Lipczyńska, Wiktor Moraczewski

data: 19 czerwca 2024

miejsce: sala warsztatowa, Fabryka Sztuki w Łodzi, w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2024

 

Premiera spektaklu "What's Demeter?"

twór­cy: Te­atr CHO­REA, opie­ka ar­ty­stycz­na: To­masz Ro­do­wicz, in­ter­wen­cje re­ży­ser­skie: Łu­kasz Kos

data: 23 sierpnia 2024

miej­sce: sce­na Fa­bry­ki Sztu­ki w Ło­dzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA

 

Premiera per­for­mansu „Pauza”

twór­cy: Mię­dzy­po­ko­le­nio­wa Gru­pa Te­atral­na CHO­REA, re­ży­se­ria: Ja­nusz Adam Bie­drzyc­ki

data: 24 sierp­nia 2024

miejsce: miej­sce: sala C_201, Fa­bry­ka Sztu­ki w Ło­dzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA, w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2024

 

Spektakl „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach”

twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski

data: 28 sierpnia 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA

 

Spek­ta­kl „Zjem Twój Dżem”

twórcy: Najstarsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki, Anna Maszewska

data: 29 sierpnia 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA

 

Spektakl "Sceny z życia plam"

twórcy: Najmłodsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Wiktor Moraczewski, Joanna Filarska

data: 30 sierpnia 2024

miejsce: sala A_22, Fabryka Sztuki w Łodzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA

 

Spek­ta­kl „Zwierzęta Maszyny”

twórcy: Starsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Michał Jóźwik, Joanna Filarska

data: 1 września 2024

miejsce: sala A_22, Fabryka Sztuki w Łodzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA

 

Pro­jek­cje spek­ta­kli Te­atru CHO­REA | blok ar­chi­wal­ny

data: 26 sierp­nia 2024

miej­sce: Sala C_101, Fa­bry­ka Sztu­ki w Ło­dzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA
Spek­takl "Śpie­wy Eu­ry­pi­de­sa" (2007)

twórcy: Teatr CHOREA, re­ży­se­ria: To­masz Ro­do­wicz

Spek­takl "Gry [w] Pana Co­gi­to" (2008)

twórcy: Teatr CHOREA, re­ży­se­ria: To­masz Ro­do­wicz

Spek­takl "Gro­tow­ski - pró­ba od­wro­tu" (2010)

twórcy: Teatr CHOREA, re­ży­se­ria: To­masz Ro­do­wicz

 

Pro­jek­cje spek­ta­kli Te­atru CHO­REA | blok współ­cze­sny

data: 27 sierp­nia 2024

miej­sce: Sala C_101, Fa­bry­ka Sztu­ki w Ło­dzi, Mię­dzy­na­ro­do­wy Fe­sti­wal Te­atral­ny Re­tro­per­spek­ty­wy 2024: PRZEBUDZENIA, obchody 20-lecia Teatru CHOREA

Spektakl "Oratorium Dance Project" (2011/12)
twórcy: Teatr CHOREA, reżyseria i choreografia: Tomasz Rodowicz, Robert Hayden, muzyka: Tomasz Krzyżanowski, Maciej Maciaszek

Spektakl "Muzg" (2013)
twórcy: Teatr CHOREA, reżyseria: Tomasz Rodowicz, scenariusz: Marcin Cecko

Spektakl "2.0.4.5. Miniopera Metafizyczna" (2018)
twórcy: Teatr CHOREA, reżyseria: Tomasz Rodowicz, scenariusz: Katarzyna Knychalska

 

Spektakl "Złota nić"

twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA, reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski

data: 20 września 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, w ramach wydarzenia "Teatr bez granic. Międzypokoleniowe spotkania teatralne", będącego częścią programu Przestrzenie Sztuki Łódź - Teatr 2024

 

Premiera spektaklu „Chreja”

twórczyni: Anna Maszewska

data: 5, 6 października 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, w ramach stypendium artystycznego Miasta Łodzi

 

Premiera pokazu pracy „Zapisy (z) Rewolucji”

twórcy: Teatr CHOREA, uczestnicy cyklu warsztatów dramaturgicznych, prowadzonych przez Teatr CHOREA i Krzysztofa Kopkę, w ramach projektu edukacyjno-artystycznego "Zapisy (z) Rewolucji", reżyseria: Ewa Otomańska, Tomasz Rodowicz, dramaturgia: Krzysztof Kopka

data: 13 października 2024

miejsce: sala C_101, Fabryka Sztuki w Łodzi, w ramach Festiwalu Łódź Wielu Kultur

 

Spektakl „Księżniczki”

reżyseria: Julia Jakubowska

data: 27 października 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, w ramach wydarzenia „Kultura równości”, będącego częścią programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2024

 

Spek­ta­kl "Księgi niepokoju. Stanisław / Antoni / Fernando"

twórcy: Te­atr CHO­REA, re­ży­se­ria: To­ma­sz Ro­do­wi­cz

data: 30 października 2024

miej­sce: sce­na Fa­bry­ki Sztu­ki w Ło­dz, w ramach wydarzeń organizowanych przez Fuzję w Łodzi

 

Spektakl "INNY PIES, INNY KOT"

twórcy: Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team, Teatr CHOREA

data: 9 listopada 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi, w ramach projektu "Sztuka bez granic" realizowanego przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

 

Spektakl „Chreja”

twórczyni: Anna Maszewska

data: 8 grudnia 2024

miejsce: scena Fabryki Sztuki w Łodzi

 

Premiera spektaklu "AGORA"

twórcy: spektakl w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, realizowany przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, przy współpracy z Teatrem CHOREA, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Far East University z Korei Południowej jako część projektu "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny"

data: 19-20 grudnia 2024

miejsce: sala A_22, Fabryka Sztuki w Łodzi, w ramach projektu "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny", dofinansowanego z Programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Inwestycja A2.5.1)

 

 

 

Wyjazdy krajowe Teatru CHOREA w 2024 roku

 

 

Spektakl „Księżniczki”

reżyseria: Julia Jakubowska

data: 22 marca 2024

miejsce: scena Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "OD NOWA" w Toruniu, Festiwal Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra

 

Spek­ta­kl mu­zycz­ny "Bra­cia Po­lar­nej Zo­rzy"

twórcy: Te­atr CHO­REA, Te­atru Fi­gur Kraków, reżyseria: Dagmara żabska, muzyka: Tomasz Krzyżanowski

data: 17 sierpnia 2024

miejsce: Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, I Ciechanowski Festiwal Teatrów dla Dzieci "Ciechanów Dzieciom", organizowany przez Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Studio”

 

Spek­ta­kl "Księgi niepokoju. Stanisław / Antoni / Fernando"

twórcy: Te­atr CHO­REA, re­ży­se­ria: To­ma­sz Ro­do­wi­cz

data: 20 listopada 2024

miej­sce: scena Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

 

 

Wyjazdy zagraniczne Teatru CHOREA w roku 2023

 

 

Spek­ta­kl mu­zycz­ny "Bra­cia Po­lar­nej Zo­rzy"

twórcy: Te­atr CHO­REA, Te­atru Fi­gur Kraków, reżyseria: Dagmara żabska, muzyka: Tomasz Krzyżanowski

data: 9 czerwca 2024

miejsce: emma-theater, Das Theater Osnabrück, Niemcy, w ramach "UWAGA - Festival" - NEUE POLNISCHE PERSPEKTIVEN

 

 

 

Na­gro­dy i wy­róż­nie­nia dla Te­atru CHO­REA w roku 2024

 

 

  • Teatr CHOREA otrzymał nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury 2024, decyzją Prezydenta Miasta Łodzi - Hanny Zdanowskiej. Wręczenie nagrody odbyło się 25 września 2024, podczas Inauguracji sezonu kulturalnego 2024/25 w Łodzi, w Fabryce Sztuki w Łodzi.

 

  • Anna Maszewska została lau­reatką sty­pen­dium ar­ty­stycz­nego Mia­sta Ło­dzi, za re­ali­za­cję spek­ta­klu "Chreja".

 

  • Tomasz Rodowicz został laureatem stypendium KPO, dofinansowanego z programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

 

 

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych w siedzibie w roku 2024: 29

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych poza sie­dzi­bą w roku 2024: 4

 

Licz­ba spek­ta­kli i kon­cer­tów Te­atru CHO­REA za­gra­nych w roku 2024: 33

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

Agora rehearsals fot.HOLLYBABA Rami Shaya 314

Premiera spektaklu "Agora"

miejsce i czas
19-20.12.2024
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "AGORA", w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, realizowany przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, przy współpracy z Teatrem CHOREA, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Far East University z Korei Południowej, jako część projektu "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny".

Dys is for JA

Finisaż cyklu warsztatów "Dysforia w teatrze"

miejsce i czas
08.12.2024
Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Zapraszamy "Dys is for JA" - finał cyklu warsztatowego „Dysforia w teatrze”, prowadzonego przez Igę Załęczną oraz spotkanie i rozmowę z prowadzącą i uczestnikami/uczestniczkami warsztatów. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2024, realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi w partnerstwie z Teatrem CHOREA.

chreja fot. agnieszka cytacka ACF 8163 2

Spektakl "Chreja" w Łodzi

miejsce i czas
08.12.2024
Teatr CHOREA | Spektakl

Za­pra­sza­my na pierwszy popremierowy po­kaz spek­ta­klu "Chreja" w wykonaniu Anny Maszewskiej z Teatru CHOREA, w re­ży­se­rii Pawła Głowatego, na scenie Fabryki Sztuki w Łodzi. Spektakl realizowany będzie z audiodeskrypcją dla osób niedowidzących, niewidomych oraz z dysfunkcjami wzroku.