P1550375
Strona główna / Aktualności / Niezwykła niedziela w Teatrze CHOREA

Niezwykła niedziela w Teatrze CHOREA

miejsce i czas
15.01.2017
Teatr CHOREA | Projekt

15 stycznia 2017 zapraszamy na niezwykłe niedzielne popołudnie w Teatrze CHOREA.

 

 

  • godz.15:00

Aukcja „przydasiów” w ramach WOŚP, organizowana przez Centrum Kulturalne Ryba

miejsce: foyer przed sceną Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, budynek C, ul. Tymienieckiego 3

wstęp: wolny, bezpłatny

 

  • godz. 16:30

Spektakl Teatr Forum, prowadzony przez Igę Załęczną (Teatr CHOREA)

miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, budynek C, ul. Tymienieckiego 3
wstęp: wolny, bezpłatny 

 


Prezentujemy kolejną, niecodzienną propozycję spędzenia w sposób szczególny niedzielnego, rodzinnego popołudnia! Teatr CHOREA znany z eksperymentalnych projektów i Centrum Kulturalne Ryba korzystając z gościnności Teatru, zapraszają na wspólnie przygotowane dwa niedzielne wydarzenia!

O godz.15:00 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi rozpocznie się aukcja "przydasiów". Od kilku lat Centrum Kulturalne Ryba wspomaga WOŚP organizując licytację, w której licznie i hojnie uczestniczą całe rodziny. Z ogromną przyjemnością witamy dzieci, które do licytacji przynoszą swoje zabawki i książki, a rodzice oddają swoje "przydasie". 


Dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w wydarzeniu po raz pierwszy, krótkie wyjaśnienie czym jest aukcja "przydasiów". Oprócz dobrej zabawy mamy wspaniałą charytatywną akcję, kóra polega na tym, że możesz wziąć w niej udział nie wnosząc nic, możesz tylko licytować. Możesz też przynieść jakąś rzecz - nową, bądź taką, która nie nosi śladów zużycia. Rzecz którą masz i wciąż nie wiesz, co z nią zrobić (tzw. "przydasia"). Przekazujesz ją w nasze ręce. Dalej licytujemy od symbolicznej złotówki. Pieniądze w ten sposób zebrane trafiają do skarbonki WOŚP. W ten łatwy sposób możesz stać się szczęśliwym posiadaczem upragnionego przedmiotu, bądź kolejnego "przydasia", a tym samym zdobywasz serce WOŚP. 

O godz.16.30 zapraszamy do udziału w spektaklu Teatr Forum, który stworzony został przez grupę uczestników warsztatów prowadzonych przez Igę Załęczną, aktorkę Teatru CHOREA i praktyka w Teatrze Forum. Ta forma kontaktu z widzem jest adresowana do każdej grupy wiekowej, niezależnie od poglądów, koloru skóry czy wyznania. Teatr Forum jest interaktywną formą tworzenia spektakli, w której uczestnicy/widzowie mają możliwość wpływu na przebieg działań scenicznych poprzez ingerencję w strukturę przedstawienia. Specyficzna funkcja uczestników, którzy swoimi interwencjami tworzą własną historię na scenie czyni z nich „widzo-aktorów”.


Teatr Forum jest przestrzenią, w której wielość i różnorodność proponowanych przez uczestników rozwiązań, umożliwia dostrzeżenie i analizę różnych punktów widzenia, budując tym samym umiejętność poszukiwania rozwiązań trudnych sytuacji oraz twórczego podejścia do problemów społecznych. Jest to metoda pracy z grupą z pogranicza teatru i edukacji, stworzona przez brazylijskiego praktyka dramy, pedagoga, reżysera oraz twórcę koncepcji Teatru Uciśnionych (Theatre of the Oppressed) Augusto Boal'a.

fot. Paweł Klepacz (zdjęcie z prób do spektaklu Teatr Forum, prowadzonych przez Igę Załęczną, Teatr CHOREA)

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

chorea swieta19 2

Życzenia

miejsce i czas
24.12.2016
Teatr CHOREA | Projekt

Życzymy wszystkim głębokiego oddechu, spojrzenia w niebo a nie pod nogi, uśmiechu i gorącej potrzeby rozmawiania i próbowania rozumienia innych.

15338788 374495749551260 8737086395864038213 n

"Zimowo-świąteczny koncert rodzinny"

miejsce i czas
18.12.2016
Teatr CHOREA, Fabryka Sztuki w Łodzi | Koncert

Zapraszamy na "Zimowo-Świąteczny koncert rodzinny", czyli niezwykłe spotkanie z muzyką na żywo dla dzieci, rodziców i opiekunów, stworzony przez Bergamutkę.

15202775 1842619475982021 5901202386677691047 n

"Koncert kamertonowy"

miejsce i czas
14.12.2016
Teatr CHOREA | Koncert

Zapraszamy na koncert kamertonowy Sylwii Nadgrodkiewicz do Teatru CHOREA w Łodzi.