RPS banerW2
Strona główna / Aktualności / Spotkania warsztatowe / Festiwal Perspektywy

Spotkania warsztatowe / Festiwal Perspektywy

miejsce i czas
08-10.05.2015
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na trzy niezwykle interesujące prezentacje metod pracy, w ramach Festiwalu Teatralnego PERSPEKTYWY 2015 - Teatr poza teatrem. 

 

Udział w prezentacjach metod pracy jest bezpłatny.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Zgłoszenia udziału w prezentacjach i spotkaniach warsztatowych prosimy kierować na adres: chorea.warsztaty@gmail.com

 

 

"Ciało/Ruch/Głos – grupa jako cel działania"
Prezentacja praktyk Teatru CHOREA z Łodzi, z czynnym udziałem uczestników

 

data: 8 maja (piątek)
godzina: 13:00 – 16:00
miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, sala warsztatowa
prowadzenie: Tomasz Rodowicz z zespołem Teatru CHOREA z Łodzi

 

Teatr CHOREA zaprasza na intensywny trening aktorski. Spotkanie warsztatowe skoncentrowane będzie się na uruchamianiu organiczno uczestników, przez pracę z ciałem, ruchem, głosem, rytmem i muzyką oraz na łączeniu wszystkich tych form ekspresji w jeden strumień działania. Skupiać się będzie również na intensywnej pracy z partnerem i wielowątkowej pracy z grupą - aktorem zbiorowym.


Metodę pracy CHOREI określają dwa wyznaczniki: intensywność i ryzyko – to fizyczne i to wynikające z konieczności przełamywania własnych ograniczeń i przekraczania własnych możliwości. Warsztaty CHOREI wykraczają poza prezentowanie i uczenie technik. Prowadzą do uruchomienia kreatywności każdego z uczestników, stworzenia dynamicznego twórczego spotkania i autentycznego artystycznego wydarzenia.
Spotkanie skierowane jest do instruktorów teatralnych, animatorów grup teatralnych, aktorów, tancerzy i muzyków, a także amatorów pasjonujących się teatrem, muzyką i tańcem.

 

 

"Dobre praktyki w edukacji seksualnej"
Prezentacja metod pracy Grupy Ponton z Warszawy

 

data: 9 maja (sobota)
godzina: 12:30 – 15:30
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, sala A22
prowadzenie: Aleksandra Józefowska, Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON, Warszawa, http://ponton.org.pl

 

W trakcie spotkania uczestnicy poznają charakterystykę działalności Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton. Zapoznają się również z zagadnieniami:
- Edukacja seksualna po polsku vs. wyzwania XXI wieku (seksualizacja, cyberprzemoc).
- Czym się martwi młodzież? Doświadczenia z Telefonu Zaufania dla nastolatków.
- Jak rozmawiać z młodzieżą o seksualności? Dobre praktyki w rozmowach o asertywności, inicjacji seksualnej, antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową, przeciwdziałaniu przemocy, mniejszościach seksualnych.


Prezentacja skierowana jest do osób pracujących z młodzieżą, pedagogów, instruktorów, nauczycieli, animatorów.

 

Aleksandra Józefowska - mgr Pedagogiki Ogólnej na UW. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra oraz Podyplomowych Studiów z Seksuologii Klinicznej. Edukatorka seksualna i trenerka .Od 12 lat kieruje Grupą Edukatorów Seksualnych "Ponton" przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla różnych grup: pracuje z młodzieżą gimnazjalną, licealną, dorosłymi ( rodzice i kadra pedagogiczna)współpracowała m.in z wydawnictwem "Wiedza i Praktyka" oraz czasopismem "Emocje". Za pracę z młodzieżą została nominowana do tytułu Polka Roku 2006 przez magazyn Gazety Wyborczej "Wysokie Obcasy" oraz wyróżniona w magazynie ELLE.

 

 

"Zaryzykujmy, zaprojektujmy wspólną przestrzeń!"
Prezentacja metod pracy artystów Teatru 21 z Warszawy, z czynnym udziałem uczestników

 

data: 10 maja (niedziela)
godzina: 11:00 – 14:00
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, sala A22
prowadzenie: Justyna Sobczyk i artyści Teatru 21 z Warszawy, http://teatr21.pl

 

Prezentacja wprowadza teoretycznie i praktycznie w różnorodne sposoby projektowania przestrzeni spotkania w Teatrze 21. Powołamy się na doświadczenia zebrane przy tworzeniu spektakli czy wspólnym prowadzeniu warsztatów. Jaka to przestrzeń, która uwzględnia moją i twoją obecność? Spróbujemy ją wspólnie wymyślić i zaprojektować, zaryzykujmy, zróbmy krok do przodu. Co się stanie, jeśli zaczniemy być w niej razem, przynajmniej na chwilę? Jakie to ma konsekwencja dla nas obojga i co wnosi do naszej pracy i na co dzień?

 

Spotkanie poprowadzi Justyna Sobczyk z grupą aktorów Teatru 21. Spróbujemy się spotkać, zbliżyć, porozmawiać o teatrze, wyjść razem w przestrzeń.


Prezentacje przeznaczona jest dla pedagogów, instruktorów teatralnych, animatorów kultury, studentów, osób pasjonujących się teatrem.

 

Justyna Sobczyk - 10 lat temu rozpoczęła pracę teatralną z zespołem Teatru 21, z którym do dziś pracuje, kieruje działem pedagogiki teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, pedagożka teatru (Universität der Künste, Berlin); ukończyła wydział pedagogiki specjalnej, UMK Toruń, wydział wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendystka GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mittel und Osteuropa, Niemcy), DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, Niemcy), w 2013 roku stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie studiów aktorka alternatywnego Teatru Wiczy w Toruniu. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Reżyserka spektaklu dla dzieci „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” (nagrodzony na łódzkim festiwalu Teatralna Karuzela) oraz Ciało Pedagogiczne z warszawskimi nauczycielami, absolwentka programu Laboratorium Innowacji Liderskich, oraz Dwa Sektory, jedna wizja w Szkole Liderów. Reżyserka spektaklu "Ciało Pedagogiczne", mama Wery (10 lat) i Iwka (5,5).

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

IMG 1357a

Koncert "Rytm Języka" w Teremiskach

miejsce i czas
01.05.2015
Uniwersytet Powszechny w Teremiskach | Koncert

Zapraszamy na koncert "Rytm Języka" na 9. Spotkania Teatralne w Teremiskach.

47343306 593732041056492 5852632486923730944 o

Warsztaty Ashtanga Vinyasa Yoga

miejsce i czas
25-26.04.2015
Teatr CHOREA | Warsztat

Ashtanga Vinyasa Yoga to dynamiczna forma jogi, w której asany poprzeplatane są Vinyasami - czyli harmonijnymi sekwencjami, łączącymi ruch z oddechem. Każda asana ma swój początek i koniec.

matka

Projekt "Ło Matko Polko!" w kwietniu

miejsce i czas
23.04-05.05.2015
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na wydarzenia w ramach projektu "Ło Matko Polko!" w kwietniu.