www
Strona główna / Aktualności / Spektakl "Eden. Baśń sce­nicz­na w kil­ku ob­ra­zach" w Sosnowcu, Lublinie i Krakowie

Spektakl "Eden. Baśń sce­nicz­na w kil­ku ob­ra­zach" w Sosnowcu, Lublinie i Krakowie

miejsce i czas
09-29.10.2023
OFF Polska | Spektakl

Zapraszamy na pokazy spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, w Teatrze Zagłębia w Sosonowcu, w Centrum Kultury w Lublinie oraz w Teatrze KTO w Krakowie, w ramach programu OFF Polska.

 

data: 9 października 2023 (poniedziałek)
godzina: 18:00
miejsce: Teatr Zagłębia w Sosnowcu, ul. Teatralna 4

więcej: https://www.facebook.com/events/2197980473737493/

* Spektakl pokazywany w ramach cyklu „OFF w Zagłębiu” – przeglądzie najoryginalniejszych zjawisk polskiego teatru pozainstytucjonalnego.

 

data: 15 października 2023 (niedziela)
godzina: 16:30
miejsce: Sala Czarna, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

więcej: https://www.facebook.com/events/643382304547723/

 

data: 29 października 2023 (niedziela)
godzina: 18:00
miejsce: Teatr KTO w Krakowie, ul. Zamoyskiego 50

więcej: 

https://www.facebook.com/events/3214890978815636/ 


czas trwania: 60 minut (bez przerw)
wiek widzów: 12+

 


Spektakl „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” jest spojrzeniem różnych pokoleń na osobiste relacje z naturą. „Baśń sceniczna” jako formuła spektaklu ukazuje współczesne doświadczenie zagubienia, utraty poczucia samego siebie, nieokreślonej tęsknoty, ale też doświadczenie poszukiwania i odzyskiwania przestrzeni harmonii, wyciszenia. Jest to zaproszenie do wyprawy w przestrzeń ogrodu, gdzie zmysły na nowo zamieszkają wśród zielonych traw, szumiących drzew, by odnaleźć ukojenie. Ogród jest tym fragmentem natury, który choć tworzony przez człowieka, pozwala ją odczuć, doświadczyć współistnienia z nią. Sensualne doznanie ogrodu jest w istocie spotkaniem z przyrodą i z samym sobą, i może otwierać na spotkanie z drugim człowiekiem. Zależy nam, by nie poprzestawać na rozpoznawaniu tego, co negatywne, lecz by stworzyć możliwość do przeżywania afirmacji.

Sięgamy po osobiste opowieści uczestników projektu, do różnych kontekstów kulturowych – japońskiej sztuki kąpieli leśnych shinrin-yoku, ale także rozważań filozofów i ekologów. Kostiumy i scenografia powstały w duchu zero waste i upcyclingu.

 

Twórcy: Międzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA

Reżyseria, choreografia, dramaturgia: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski
Scenariusz: zespół Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA
Kostiumy i scenografia: Kinga Kubiak
Muzyka: Tymoteusz Karaś-Tęcza
Przygotowanie wokalne: Anna Przybyt
Współpraca dramaturgiczna: Katarzyna Wielechowska
Współpraca choreograficzna: Michał Rudkowski
Współpraca warsztatowa: Agnieszka Boruta
Realizacja światła: Adam Zamana
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański
Producent: Wiktor Moraczewski
Asystentka producenta: Cecylia Trafas
Obsada: Lucyna Przybylska, Halina Kaczorowska, Jolanta Szadkowska, Natalia Arabska, Zofia Kędra, Grażyna Kołtonik, Magdalena Knyt, Kamila Biedrzycka, Iga Kwintkiewicz, Lilianna Filipczak, Barbara Iżeli, Alicja Kaźmierska, Cecylia Trafas

Premiera: 06 października 2023, scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w ŁodziMiędzypokoleniowa Grupa Teatralna CHOREA – działa od 2020 roku i powstała z połączenia dwóch grup działających w Teatrze CHOREA – młodzieżowej oraz senioralnej. Do grupy przynależą osoby z różnych środowisk, o różnorodnym doświadczeniu, w zróżnicowanym wieku i o odmiennych temperamentach. Międzypokoleniowy dialog, wieloaspektowość działań, wzajemna inspiracja, przełamywanie barier, lęków i stereotypów towarzyszą grupie przy wspólnej pracy. W swojej aktywności teatralnej grupa sięga po tematy, które bezpośrednio dotyczą wszystkich jej członków i członkinie, odwołując się do tego, co wspólne, zespołowe. Jednocześnie, kolektyw prowadzący grupę – Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz, Wiktor Moraczewski – dba o indywidualny rozwój każdego z uczestników. Grupa w 2021 roku przygotowała plenerowy performans „Sekundowa wspólnota”, a w 2022 roku zrealizowała swój pierwszy spektakl „Złota nić”.


Więcej informacji o grupie: https://www.chorea.com.pl/pl/grupy/miedzypokoleniowa-grupa-teatralna/

 

 


Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

www 1200675 3

Warsztaty animacji poklatkowej "Czy ściany mają uszy, czy dźwięki mają oczy?"

miejsce i czas
07-08.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci - „Czy ściany mają uszy, czy dźwięki mają oczy?”, prowadzone przez Ewę Marię Wolską. Warsztaty są częścią projektu „Fabryka dźwięków dziwnych - sztuka i edukacja artystyczna dla dzieci i młodzieży”, którego kuratorem jest Rafał Kołacki. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

384483193 816351960492327 2009193191887491333 n

Premiera spektaklu "Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach"

miejsce i czas
06-07.10.2023
Fabryka sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę oraz popremierowy pokaz spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, w ramach programu OFF Polska.

tworcze pazdziernik23 miesiac

Październikowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki

miejsce i czas
04-29.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy do udzia­łu w październikowych Twór­czych Warsz­ta­tach w Fabryce Sztuki. Warsz­ta­ty pro­wa­dzo­ne przez świet­nych in­struk­to­rów, prze­zna­czo­ne są dla dzie­ci, mło­dzie­ży, do­ro­słych i ca­łych ro­dzin. Sprawdź­cie har­mo­no­gram, za­no­tuj­cie daty, re­zer­wuj­cie miej­sca i czas.