cover www
Strona główna / Aktualności / Premiera spektaklu "Pogłosy"

Premiera spektaklu "Pogłosy"

miejsce i czas
08-14.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "Pogłosy", w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Lublin i Przestrzenie Sztuki Łódź.

 

PREMIERA LUBELSKA
data: 8 grudnia 2023 (piątek)
godzina: 18:00
miejsce: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
wstęp: wolny, bezpłatny
więcej: https://ck.lublin.pl/wydarzenie/poglosy/

 

PREMIERA ŁÓDZKA
data: 14 grudnia 2023 (czwartek)
godzina: 18:00
miejsce: sala A_22 w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wstęp: bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
rezerwacje: przestrzeniesztuki.lodz.teatr@gmail.com, +48 506 103 207

wiek widzów: bez ograniczeń wiekowych
czas trwania: 60 minut (bez przerw)

W grudniu 2022 roku w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr odbył się pokaz otwarty "Pogłosy" w reżyserii Konrada Dworakowskiego, który był próbą scenicznej realizacji sztuki Wita Szostaka, pod tym samym tytułem. Dziś zapraszamy na premierę tego spektaklu.

Choć autor nazywa swoją sztukę dramatem, w rzeczywistości przypomina bardziej poemat, rozpisany na bohaterów, którymi są słowa. Wit Szostak nie sugeruje żadnych scenicznych rozwiązań, powierzając wszelkie decyzje sceniczne realizatorom. Niezwykłość tego tekstu po woduje, że można zrealizować go zarówno jako wieloobsadowe wydarzenie, jak i kameralny spektakl, nie ingerując w strukturę dramatyczną i poetycką tekstu.

Spektakl jest próbą uchwycenia metaforyki sztuki Szostaka. Opowieść toczy się wokół takich pojęć jak utrata, pożegnanie, pamięć i prawda, a każde z nich tworzy bardzo osobisty punkt widzenia, niepowtarzalną optykę. Odbiciem tego w inscenizacji jest forma spektaklu – rachityczna i tymczasowa, tracąca i zyskująca kształt, rozpadająca się i konstruująca na nowo, będąca metaforą pamięci ugniatanej i formowanej w zależności od kontekstu.


Autor tekstu: Wit Szostak
Reżyseria: Konrad Dworakowski
Scenografia, kostiumy, grafika, plakat: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Klimek
Asystent kompozytora: Maciej Cempura
Video: Rami Shaya / Hollybaba

Wsparcie produkcyjne: Ola Shaya
Obsada: Przemysław Buksiński, Joanna Chmielecka, Konrad Dworakowski, Małgorzata Pawluk
Utwór „Pogłosy” został napisany na Konkurs Dramaturgiczny „STREFY KONTAKTU”, organizowany przez Wrocławski Teatr Współczeny im. Edmunda Wiercińskiego.


REZERWACJE

System rezerwacji bezpłatnych wejściówek na wydarzenie odbywające się 14 grudnia 2023 w Łodzi, prowadzimy:
- mailowo: przestrzeniesztuki.lodz.teatr@gmail.com
- telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać: tytuł i datę spektaklu, imię i nazwisko, na które ma być dokonana rezerwacja oraz ilość rezerwowanych miejsc.

System rezerwacji wejściówek zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Wejściówki można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem, w szklanym hallu w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3.


Wydarzenie realizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023 oraz Przestrzenie Sztuki Lublin – Teatr 2023.

Organizatorzy: Fabryka Sztuki w Łodzi oraz Centrum Kultury w Lublinie

Współorganizatorzy programu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Łodzi, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Partner programu: Teatr CHOREA

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Program dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

www 1200675 14

Spotkanie dyskusyjne "Ekologie kultury III. Kostiumy i scenografia"

miejsce i czas
07.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Zapraszamy na spotkanie dyskusyjne "Ekologie kultury III. Kostiumy i scenografia". Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

406301890 737970741688735 8941973709268970593 n

Koncert "Wojtek Stanisz Quartet"

miejsce i czas
07.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Koncert

Zapraszamy na koncert Wojtek Stanisz Quartet, w ramach cyklu #przepraszamy, że w czwartek. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

www 1200675 11 2

Mikołajki w Fabryce Sztuki!

miejsce i czas
05.12.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Z okazji zbliżających się Świąt zapraszamy wszystkich do spędzenia rodzinno-sąsiedzkiego popołudnia w serdecznej, mikołajkowej atmosferze, razem z Fabryką Sztuki i Teatrem CHOREA! Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.