290735011 360465606218943 139351787378706330 n v2  ScaleWidthWzI4MDBd
Strona główna / Aktualności / Nabór do Dziecięcych Grup Teatralnych CHOREA

Nabór do Dziecięcych Grup Teatralnych CHOREA

miejsce i czas
01.01.2025
Teatr CHOREA | Warsztat

Uwaga, uwaga! Ogłaszamy nabór do Dziecięcych Grup Teatralnych! Do udziału w cotygodniowych, twórczych zajęciach, zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat oraz 7-8 lat. Zajęcia odbywają się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2025, realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi w partnerstwie z Teatrem CHOREA.

 

 

Najmłodsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Wiek uczestników: 5-6 lat

Data: zajęcia odbywają się w piątki, od 24 stycznia 2025

Godzina: 17:30-18:00

Miej­sce: sala warsz­ta­to­wa, parterowy budynek, Fa­bry­ka Sztu­ki w Ło­dzi, ul. Ty­mie­niec­kie­go 3

Wstęp: 70 zł miesięcznie

Prowadzenie: Joanna Filarska

Informacje / zapisy: j.filarska@fabrykasztuki.org, +48 692 486 058

 

 

Starsza Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA

Wiek uczestników: 7-8 lat

Data: zajęcia odbywają się w środy, od 29 stycznia 2025

Godzina: 16:45-17:30

Miej­sce: sala A_120, budynek A, I piętro, Fa­bry­ka Sztu­ki w Ło­dzi, ul. Ty­mie­niec­kie­go 3

Wstęp: 70 zł miesięcznie

Prowadzenie: Joanna Filarska

Informacje / zapisy: j.filarska@fabrykasztuki.org, +48 692 486 058

 

 

UWAGA!

  • Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zadeklarowanie obecności i stałego, regularnego udziału w cotygodniowych spotkaniach i próbach oraz chęć uczestnictwa.
  • Na zajęcia pro­si­my o za­kłada­nie wy­god­ne­go stro­ju i wy­god­ne­go obu­wia na zmia­nę.

 

 

Dziecięce Grupy Teatralne CHOREA od kilku lat two­rzą spon­ta­nicz­ny i moc­no im­pro­wi­zo­wa­ny te­atr, we­dług wła­snych po­my­słów. Za­ję­cia te­atral­ne od­by­wa­ją się re­gu­lar­nie, pod przewodnictwem Joanny Filarskiej oraz zaproszonych gości. Wprowadzamy dużo wspól­nej za­ba­wy i tro­chę sce­nicz­nej dys­cy­pli­ny, a tak­że pra­cę nad in­te­gra­cją gru­py i ener­gią ze­spo­ło­wą. Ideą jest by dać dzie­ciom moż­li­wość twór­czej eks­pre­sji, przy jak naj­mniej­szej in­ge­ren­cji do­ro­słych.

 

Zajęcia teatralne dla dzieci obej­mują: gry i zabawy integracyjne, pra­cę z wy­obraź­nią i kreatywnością, pracę w grupie, proste ćwiczenia ruchowe, muzyczne i rytmiczne. Nie są to warsztaty aktorskie. Pra­ca ba­zuje przede wszyst­kim na kre­atyw­no­ści dzie­ci, któ­ra jest punk­tem wyj­ścia do two­rze­nia te­atru. Grupy realizują pokazy efektów swojej pracy, skierowane do szerokiej publiczności.

 

Więcej informacji: https://www.chorea.com.pl/pl/grupy/dzieciece-grupy-teatralne

 

 

Joanna Filarska - animatorka kultury, wychowawczyni, pedagożka teatru. Pracowała jako wychowawczyni w świetlicy środowiskowej Pracowni Alternatywnego Wychowania w Łodzi, w świetlicy dla dzieci w wieku przedszkolnym "Kraina Pełna Skarbów" w Łodzi oraz jako wychowawczyni i animatorka na Uniwersytecie Powszechnym im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach. Koordynuje projekty artystyczno-społeczne i edukacyjne w Teatrze CHOREA i Fabryce Sztuki w Łodzi. Pracuje z grupami młodzieżowymi i dziećmi. Prowadzi zajęcia muzyczne i teatralne. Zajmuje się pracą ze społecznością lokalną, współpracą ze szkołami i organizacją widowni. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku. Absolwentka Socjoterapii w Wyższej Szkole Prawa i Zarządzania im. Heleny Chodkowskiej oraz Pedagogiki Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Bierze udział w koncertach: "Pieśni Świata", "Lulabajki", "Koncert Pieśni Antycznych", "Engi Vengi", "Dzień Dobry Pinky Mouse!", "Livet", oraz w spektaklach: "Po ptakach", "Bachantki", "Vidomi", "Ciemność. To co jest ukryte", "Śmierć na gruszy". Współreżyserka i współscenarzystka koncertu Teatru CHOREA "Dzień Dobry Pinky Mouse!". Pomysłodawczyni spektakli Dziecięcych Grup Teatralnych CHOREA: "Żarty teatralne" (2018), "Miasto" (2019), "Sklep z dobrym humorem" (2021), "O dziewczynce, która lubiła tańczyć w deszczu i spotkała pieska" (2022), "Od czasu do czasu" (2022), "Zjem Twój Dżem" (2023), "Zwierzęta Maszyny" (2023), "Sceny z życia plam" (2024) oraz wystawy "Pamięć" (2020). Dziecięca Grupa Teatralna CHOREA pod jej przewodnictwem otrzymała specjalne wyróżnienie "Trendy 2022" - za nieszablonowe i skuteczne podejście do procesu twórczego, za spektakl "Sklep z dobrym humorem", podczas 43. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych Dziatwa 2022.

 

 

 

Wydarzenie realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki - Łódź Teatr 2025.


Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Program dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 


Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi


Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Łodzi, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego


Partner: Teatr CHOREA

 

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

Agora rehearsals fot.HOLLYBABA Rami Shaya 314

Premiera spektaklu "Agora"

miejsce i czas
19-20.12.2024
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu "AGORA", w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, realizowany przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, przy współpracy z Teatrem CHOREA, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Far East University z Korei Południowej, jako część projektu "AGORA. Hybrydowy Teatr Wirtualny".

Dys is for JA

Finisaż cyklu warsztatów "Dysforia w teatrze"

miejsce i czas
08.12.2024
Fabryka Sztuki w Łodzi | Projekt

Zapraszamy "Dys is for JA" - finał cyklu warsztatowego „Dysforia w teatrze”, prowadzonego przez Igę Załęczną oraz spotkanie i rozmowę z prowadzącą i uczestnikami/uczestniczkami warsztatów. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2024, realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi w partnerstwie z Teatrem CHOREA.

chreja fot. agnieszka cytacka ACF 8163 2

Spektakl "Chreja" w Łodzi

miejsce i czas
08.12.2024
Teatr CHOREA | Spektakl

Za­pra­sza­my na pierwszy popremierowy po­kaz spek­ta­klu "Chreja" w wykonaniu Anny Maszewskiej z Teatru CHOREA, w re­ży­se­rii Pawła Głowatego, na scenie Fabryki Sztuki w Łodzi. Spektakl realizowany będzie z audiodeskrypcją dla osób niedowidzących, niewidomych oraz z dysfunkcjami wzroku.