www 1200675 v4
Strona główna / Aktualności / Premiera spektaklu „Jesteśmy wspaniali” Stowarzyszenia Sztuka Nowa

Premiera spektaklu „Jesteśmy wspaniali” Stowarzyszenia Sztuka Nowa

miejsce i czas
10.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu „Jesteśmy wspaniali”, w reżyserii Dawida Żakowskiego, przygotowaną przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa z Warszawy. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

 

data: 10 października 2023 (wtorek)
godzina: 19.00
miejsce: foyer Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
czas trwania: 60 minut (bez przerw)
wiek widzów: 12+
wstęp: bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
rezerwacje: przestrzeniesztuki.lodz.teatr@gmail.com, +48 506 103 207

 


"JESTEŚMY WSPANIALI" to inicjacyjna podróż w głąb świata wspomnień i próba wydobycia z nich najwspanialszych momentów życia. To również próba stworzenia bezpiecznych warunków dla wychwytywania płynnych aspektów tożsamości. Jak pisze Paweł Mandziewski, performer i autor dramatu, na którym Sztuka Nowa oparła swój spektakl:

Tożsamości nie wybieramy. Tożsamość stoi na półce z półproduktami, wśród piosenek z radia, religii, pomiędzy językami i słodzoną żywnością. Termin przydatności zazwyczaj kończy się z przemijającym pokoleniem. W każdej nowej partii wprowadzane są zmiany, poprawki, schematy aktualizowane do obecnych wymogów, trendów, potrzeb, doświadczeń.

Tytuł spektaklu powstał z inspiracji powieścią „Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę”. Jej autor, Ocean Voung, opowiada matce historię swojego życia. Jako wietnamski imigrant w USA żyje na skraju dwóch różnych światów. Wchodzi w dojrzałość bez punktu, którego może się chwycić. Mimo to czuje, że wśród szarości i trudów życia człowiek przez kilka chwil może być piękny.

Spektakl ma charakter performatywny. Ruch wyzwala, kolorami zamalowuje czarne kontury pamięci. Przez kulturowe obrazki, technologie, normy społeczne, osobiste rany i doświadczenia widz prowadzony jest energią #corecore.

#corecore to internetowy ruch estetyczny i artystyczny, którego celem jest uchwycenie wrażliwości społecznej po 2020 roku;
#corecore to produkty kultury młodzieżowej lat 20. XXI wieku, inspirowane TikTokiem;
#corecore to emocjonalny kolaż, szybki montaż obrazków kultury i muzyka;
#corecore to estetyka, którą zobaczycie po raz pierwszy w teatrze.

 
Reżyseria: Dawid Żakowski
Dramaturgia: Patrycja Babicka
Tekst: Paweł Mandziewski
Choreografia: Dominka Wiak
Kurator artystyczny: Konrad Tułak aka Nghtlou
Muzyka: Kasai
Kostiumy: Sztuka Nowa
Performerzy: Mateusz Nguyen, Paula Szewczyk, Agata Zataj, Maria Bijak, Paweł Mandziewski
Produkcja: Iwa Ostrowska / Stowarzyszenie Sztuka Nowa


REZERWACJE

 

System rezerwacji bezpłatnych wejściówek na wydarzenie prowadzimy:

- mailowo: przestrzeniesztuki.lodz.teatr@gmail.com

telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać: tytuł i datę spektaklu, imię i nazwisko, na które ma być dokonana rezerwacja oraz ilość rezerwowanych miejsc.


System rezerwacji wejściówek zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.


Wejściówki można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem, w szklanym hallu w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3.

 

 


Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi

 

Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Urząd Miasta Łodzi, Miasto Stołeczne Warszawa

 

Partner: Sztuka Nowa, Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, Teatr CHOREA

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Program dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Premiera spektaklu dofinansowana z Miasta Stołecznego Warszawa.

 

 

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

www

Spektakl "Eden. Baśń sce­nicz­na w kil­ku ob­ra­zach" w Sosnowcu, Lublinie i Krakowie

miejsce i czas
09-29.10.2023
OFF Polska | Spektakl

Zapraszamy na pokazy spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, w Teatrze Zagłębia w Sosonowcu, w Centrum Kultury w Lublinie oraz w Teatrze KTO w Krakowie, w ramach programu OFF Polska.

www 1200675 3

Warsztaty animacji poklatkowej "Czy ściany mają uszy, czy dźwięki mają oczy?"

miejsce i czas
07-08.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Warsztat

Zapraszamy na warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci - „Czy ściany mają uszy, czy dźwięki mają oczy?”, prowadzone przez Ewę Marię Wolską. Warsztaty są częścią projektu „Fabryka dźwięków dziwnych - sztuka i edukacja artystyczna dla dzieci i młodzieży”, którego kuratorem jest Rafał Kołacki. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

384483193 816351960492327 2009193191887491333 n

Premiera spektaklu "Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach"

miejsce i czas
06-07.10.2023
Fabryka sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę oraz popremierowy pokaz spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, na scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, w ramach programu OFF Polska.