Fab In baner www min
Strona główna / Aktualności / FAB_IN Field Improvisation Festival

FAB_IN Field Improvisation Festival

miejsce i czas
13-14.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Koncert

Zapraszamy na czwartą edycję FAB_IN Field Improvisation Festival - festiwal sztuki dźwięku, który odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

 

data: 13, 14 października 2023 (czwartek, piatek)
miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wstęp: wolny, bezpłatny

 

 

Idea festiwalu FAB_IN

 

FAB_IN to festiwal inny niż wszystkie. To festiwal sztuki dźwięku. Artyści, których zapraszamy, są uznanymi specjalistami, którzy tworzą muzykę opierając się o field recording. Każdy z nich ma odmienne doświadczenia artystyczne i sięga innych korzeni. Obok muzyków wywodzących się z akademickiej sztuki audiowizualnej, będą znawcy subkulturowych nurtów muzyki industrialnej oraz elektronicznej. Nie zabraknie też samouków, których innowacyjność zaskoczy i zachwyci.


FAB_IN 4 - Kolektyw / Kobieta / Kakofonia


Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem 3xK - Kolektyw, Kobieta i Kakofonia są według nas nieodłącznie związane z naszą współczesną rzeczywistością.

Kolektyw, bo chcemy podkreślić znaczenie wspólnoty, współpracy i wspólnego celu. Wierzymy, że grupa jednostek łączących swoje siły, osiąga większe rezultaty. To kolektyw tworzy tę ważną przestrzeń dla wzajemnego wsparcia, empatii i akceptacji. Wspólnota kolektywu ma siłę, by wywołać większe zmiany, wpływać na społeczeństwo i przyczyniać się do kreatywnego rozwoju jednostek.


Kobieta, bo odgrywa kluczową rolę nie tylko w tworzeniu kolektywu, ale także w jego utrzymaniu. Jej siła tkwi w zdolności do współdziałania, współodczuwania, zrozumienia i dążenia do równowagi. To kobieta łagodzi napięcia i rozwiązuje konflikty, a jej intuicja i empatia pomagają budować więzi społeczne. Dla kolektywu jest także inspiracją, katalizatorem skupiającym uwagę na wspólnych celach i wartościach.


Kakofonia, bo różnice, konflikty i brak harmonii są wszędzie. Hałas, chaos i dezintegracja dźwięków, które kakofonia w sobie nosi, to symbole różnic i niezgodności występujących w kolektywie. Wszędzie tam, gdzie obecne są różnorodność i indywidualne perspektywy, pojawia się właśnie ona. Jest wyznaniem, które wymaga poszukiwania równowagi i wzajemnego zrozumienia aż do przekształcenia kakofonii w piękno harmonii. Kakofonia dotyka także kobiet, bo świat od zawsze rządzi się nierównością i stereotypami. Ta kakofonia ograniczeń może jednak przekształcić się w siłę.

FAB_IN 4 to wezwanie do wzajemnego zrozumienia i szacunku dla różnic. Chcemy poddać się procesowi tworzenia i utrzymywania harmonii zarówno w społecznościach, jak i w jednostkach. Oddamy to dźwiękami, czyli tak, jak potrafimy najlepiej.

 


PROGRAM FAB_IN 4

 

13 października 2023 (czwartek)

 

 • godz. 12.00
  TOMEK MIRT
  Warsztaty dźwiękowe: Jaki sens mają syntezatory modularne w epoce wirtualnych instrumentów?
 • godz. 19.00
  BARTŁOMIEJ TALAGA
  Instalacja audio-reaktywna: Stu_dni dno z cyklu Tremor
 • godz. 20.00
  MIRT/ TER (PL)
  Karolina Preuschl (AU)
  Bu.d.d.A. (Chris Sigdell) (CH) and Sascha Stadlmeier (EMERGE) (DE).

 

14 października 2023 (piątek)

 

 • godz. 20.00
  B°TONG (CH)
  Kolektyw Pełnia (PL)
  [wydarzenie towarzyszące] 
 • godz. 23.00
  PRZESTRZEŃ, ul. Piotrkowska 217, bilet 20 zł
  CIENIE AFTER
  DARKER DISCO
  Solowinski (Warszawa)
  Messing (Wrocław)
  Adi (Hamburg/3city)
  Miernik (Łódź)
  [wydarzenie towarzyszące]

 

 


Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.


Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi

 

Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Urząd Miasta Łodzi

 

Partnerzy: Teatr CHOREA, Prohelvetia, Austriackie Forum Kultury Warszawa

 

Partnerzy medialni: Radio Kapital, Studenckie Radio Żak w Łodzi, Glissando

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Program dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

 

 

 

Archiwum

poprzednie aktualności

385904312 706817488137394 24380728477595285 n

Spektakl „Hamlet w ruchu” Stowarzyszenia Sztuka Nowa

miejsce i czas
11.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na pokaz spektaklu „Hamlet w ruchu”, w reżyserii Dawida Żakowskiego, na sce­nie Art_In­ku­ba­to­ra w Fa­bry­ce Sztu­ki w Ło­dzi, przygotowany przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa z Warszawy, w ramach programu OFF Polska.

www 1200675 v4

Premiera spektaklu „Jesteśmy wspaniali” Stowarzyszenia Sztuka Nowa

miejsce i czas
10.10.2023
Fabryka Sztuki w Łodzi | Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu „Jesteśmy wspaniali”, w reżyserii Dawida Żakowskiego, przygotowaną przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa z Warszawy. Wydarzenie odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2023.

www

Spektakl "Eden. Baśń sce­nicz­na w kil­ku ob­ra­zach" w Sosnowcu, Lublinie i Krakowie

miejsce i czas
09-29.10.2023
OFF Polska | Spektakl

Zapraszamy na pokazy spektaklu „Eden. Baśń sceniczna w kilku obrazach” w wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej CHOREA, w Teatrze Zagłębia w Sosonowcu, w Centrum Kultury w Lublinie oraz w Teatrze KTO w Krakowie, w ramach programu OFF Polska.