Brzydal 5
Brzydal 4
Brzydal 3
Brzydal 2
Brzydal 1
IMG 0116 copy
IMG 0176
IMG 0185
IMG 1811
IMG 4036
IMG 3418
Strona główna / Spektakle / Archiwalne / Brzydal

Brzydal

Reżyseria: Magdalena Paszkiewicz, Janusz Adam Biedrzycki

Choreografia: Janusz Adam Biedrzycki

Muzyka: Jakub Pałys, Milena Kranik

Wizualizacje: Anna Świderska, Rami Shaya

Kostiumy: Anna Raczkowska

Światło i dźwięk: Maciej Kobalczyk

Wykonanie elementów scenografii: Piotr Fraszczyński

Występują: Adrianna Binkowska, Michalina Pietrzak, Ewa Otomańska, Aleksandra Ziomek, Aleksandra Kacprzak, Milena Kranik, Żaneta Mrozik, Piotr Fraszczyński, Tomek Kowalski, Jan Tarasiewicz, Damian Kukiałka, Marek Szczepański

Premiera: 18 i 19 października 2013, Teatr Szwalnia, Łódź

Czas trwania: 60 minut

Wiek widzów: 15 + 

 

 

 

„Czy jesteś, Piękno, z nieba czy też z piekła rodem?”

 (Charles Baudelaire)

 

„Brzydal” drzemie w każdym z nas… Tak czy nie? Ten spektakl nie jest akademickim dyskursem na temat „brzydoty”, ani nie ma ambicji jej definiowania. Jest on wynikiem obserwacji skażenia, zbrukania, kontaminacji piękna i brzydoty w życiu codziennym. Spektakl wnika do krzywego zwierciadła mass mediów, które deformuje nam mózgi i mordy oraz wysysa z nas poczucie własnej wartości, w zamian oferując zastrzyk z masowego plastyku. Kanony tworzące ludzką karykaturę to nasz współczesny teatr osobliwości, terapia szokowa kończąca się umieraniem wartości i wegetacją na własne życzenie. Niech buty Louis Vuitton, przedłużone rzęsy czy brak ręki nie determinują naszego postrzegania drugiego człowieka. Bo kto jest bez skazy, niech….!!!!

 

 

Spektakl został nagrodzony na 26 Festiwalu ŁóPTA 2013 oraz nominowany do udziału w Festiwalu Łódzkie Spotkania Teatralne 2013.