IMG 0523
IMG 0603
IMG 3138
IMG 3014
IMG 3051
IMG 3076
MAT 8483
IMG 3023
IMG 3022
Strona główna / Spektakle / Archiwalne / Z drugiej strony

Z drugiej strony

Produkcja: KORNIAG Theater, Teatr CHOREA

Reżyseria: Ewgienij Korniag

Scenografia, kostiumy: Tatiana Niersisian

Pomoc przy wykonywaniu kostiumów: Anna Raczkowska

Oprawa muzyczna: Ewgienij Korniag, Kuba Pałys

Obsada: Joanna Chmielecka, Anna Gaspadaryk, Julia Jakubowska, Milena Kranik, Małgorzata Lipczyńska, Dorota Porowska, Janusz Adam Biedrzycki, Kuba Krzewiński, Maksim Szyszko

Premiera: 25 sierpnia 2014, scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014

Czas trwania: 70 minut

Wiek widzów: 16 +

 

 

 

W centrum zamysłu reżyserskiego znajduje się badanie pojęcia granicy. To spektakl o granicach, które są silniejsze od przeszkód fizycznych i terytorialnych. O granicach, które trudno zmienić, pokonać, zniszczyć. O granicach, które zniewalają człowieka. W jego myślach, czynach i pragnieniach.

Dom, miasto, kraj, świat - wszystko ma swoje granice. Co się dzieje z człowiekiem, człowiek, który trafia ze zwykłego "tu i teraz" w nowe, obce miejsce?  Jak my się zachowujemy w stosunku do Drugiego? Budujemy komunikację opartą na otwartości czy uzurpacji granic? Gdzie przebiega granica między publicznym i prywatnym? Między lokalnym a globalnym? Normalnym a dziwnym? Wolnością a więzieniem? Wojną i pokojem? Duszą i ciałem? Cielesnością i wzniosłością?

 

Spektakl "Z drugiej strony" współfinansowany przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu "Wspólne działania polsko-białoruskie 2014". Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym  stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

logotypMSZ kolor